O zmaganiach z zaburzeniami odżywiania podsycanymi przez kulturowe wymogi aktywistka opowiedziała w cyklu "Choroba to nie moda" Michaliny Kobli.
Grudzień to czas, kiedy większość z nas skupia się na nadchodzących świętach. Planujemy menu, robimy zakupy, kupujemy prezenty. Jednak wśród nas są osoby, które mimo tego całego świątecznego zamieszania czują się bardzo samotne. O tym, jak sobie poradzić z tym smutkiem porozmawialiśmy z Anną Powierzą, aktorką, Marią Niklińską, wokalistką, aktorką oraz Joanną Gutral, psycholożką, psychoterapeutką.
Terapeutka pokazuje prosty sposób: "Zrobi im się głupio"
Naukowcy opracowują sposób, który ma pomóc pozbyć się traumatycznych wspomnień. Badania pokazały, że połączenie beta-blokerów wraz z terapią rekonsolidacyjną może to umożliwić. Czy uda się specjalistom opatentować przełomowe rozwiązanie? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN psycholożka Magdalena Chorzewska.
Czy takie zachowanie da się w jakikolwiek sposób wytłumaczyć? Na pytania czytelniczek dziendobry.tvn.pl odpowiada psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.
- To są wielotygodniowe sytuacje, kiedy ta osoba się do nas nie odzywa - wyjaśnia coach Magdalena Juchniewicz.
Dlaczego kobiety tkwią w przemocowych związkach?
Większość z nas już w dzieciństwie zaczyna snuć plany dotyczące ścieżki kariery, własnego domu i miłości. Po kilkunastu latach przychodzi czas na ich realizację.
"Ciągle pokazywała, co robię źle".
Czy spotykam się z manipulatorem? To pytanie na pewno zadawała sobie część osób będących w relacji, która nie układa się po ich myśli.
Ministerstwo Edukacji i Nauki zadbało o uruchomienie bezpłatnej infolinii i czatu wsparcia dla dzieci i młodzieży. Jak z nich skorzystać?
W sidła uzależnienia od hazardu wpadają coraz młodsze osoby. Nie trzeba bowiem odwiedzać stacjonarnego kasyna, by móc przeznaczać niebagatelne sumy pieniędzy na grę. W spiralę długów równie dobrze można wpaść w zaciszu własnego domu, korzystając z podręcznych urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, tablet czy komputer.
Śmierć to temat tabu. Trudno jest nam się z nią oswoić oraz o niej mówić. Jednak odejście bliskiej dla nas osoby, wymaga, abyśmy pojawili się na pogrzebie. Czy w takiej uroczystość powinny uczestniczyć dzieci? Jeśli tak, to, jak je do niej przygotować? Zapytaliśmy o to Roksanę Benedykciuk, psychologa dziecięcego.
Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wskazała w Dzień Dobry TVN, jakie zachowania powinny zaniepokoić rodziców w zachowaniu swoich pociech.
Na to pytanie redaktorce dziendobry.tvn.pl Berenice Olesińskiej odpowiada psycholog dziecięca i interwentka kryzysowa Roksana Benedykciuk.
Według badań, w tym, że maluchowi zdarza się mijać z prawdą, nie ma nic złego.
Jak utwór pomaga nastolatkom mierzącym się z kryzysem psychicznym?
Tej umiejętności powinien nauczyć się dosłownie każdy.
Na rozmowę w Dzień Dobry TVN zaprasza Małgorzata Ohme.
Co znajdziemy w środku?
Jak teraz wygląda?
Mogłoby się wydawać, że dwoje ludzi, którzy decydują się na ślub, robią to przede wszystkim z miłości.
Z każdej strony jesteśmy "atakowani" przez różnego rodzaju bodźce. Coraz trudniej jest nam znaleźć chwilę, w której możemy posiedzieć w całkowitej ciszy. Tymczasem jest nam ona potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Jak się zatem skutecznie wyciszyć? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Joanną Zawanowską - psychoterapeutką, Agnieszką Rozpiątkowską - masażystką oraz Anną Świątczak - wokalistką.
Introwertyk może wydawać się nieco zamknięty i niekiedy trudno jest go zrozumieć. Lubi spędzać czas we własnym towarzystwie, męczy go również nadmiar bodźców.
Zobacz, jak dostrzec zmęczenie i przebodźcowanie.
Czy żałobę można podzielić na ważną i mniej ważną?
"Nie mogłam spotykać się z koleżankami ani pracować".
Osoby starsze i schorowane mają określony stosunek do śmierci. W pewnym momencie zaczynają się do niej przygotowywać, dokonując podsumowania swoich osiągnięć. Czy towarzyszy im strach? A może trudne emocje ustępują miejsca spokojnemu oczekiwaniu na nieuchronny koniec?
- Toksyczne zachowanie - komentują internauci.
Relacje z teściami nie zawsze są łatwe. Rodzice lubią się wtrącać w życie młodych i dzielić się z nimi "dobrymi radami". Choć robią to w dobrej wierze, to w każdym związku przychodzi taki moment, w którym młodzi za wszelką cenę starają się ograniczyć kontakty z rodzicami do niezbędnego minimum. Dlaczego? Fińscy badacze znaleźli na to odpowiedź.