Blogerka, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk w Dzień Dobry TVN opowiedziała wpływie seriali i filmów na nasze życie i codzienne decyzje.
Choroba i pobyt w szpitalu to dla każdego malucha niełatwe doświadczenie. Na szczęście są osoby, które pomagają małym pacjentom przetrwać ten trudny czas i sprawiają, że rozłąka z rodzicami jest łatwiejsza do zniesienia.
Studenci opracowali grę mobilną, która jest wsparciem w opiece psychiatrycznej dla dzieci w wieku od 8 do 12 roku życia. Lekarze będą mogli przepisywać ją na receptę. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Waryszak, współtwórca startupu "Calmsie".
"Nie było żadnego narzędzia do prowadzenia takiej rzetelnej diagnozy"
Dlaczego mikrorandki mogą zdziałać cuda w twoim związku? O tym opowiedziała nam psycholog Jessica Kmieć.
Kim są bohaterowie jego nowego dokumentu?
Psycholog rozwiewa wątpliwości.
Czy praktykowanie ciszy, choćby przez chwilę, pomoże nam ukoić skołatane nerwy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Klaudia Pingot, psycholog.
Kiedy musimy liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami naszych żartów?
Świat mody - przynajmniej teoretycznie - zaczyna się otwierać na modelki, które mają bardziej kobiece kształty. Niestety za tymi zmianami nie idzie nasze myślenie o tym, jak powinno wyglądać ciało. Na własnej skórze doświadczyła tego uczestniczka programu "Top Model" Gracja Kalibabka. Z jakimi nieprzyjemnymi komentarzami na temat swojego wyglądu się spotkała? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Hippopotomonstrosesquippedaliphobia z całą pewnością należy do grupy najdziwniejszych fobii. Strach przed długimi słowami nie zdarza się często, jeżeli jednak już występuje, jest niezwykle uciążliwy dla chorego.
Sen ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania niemal całego organizmu. Są jednak choroby, które mogą powodować lęk przed snem, a tym samym zagrażać życiu i zdrowiu. Co wywołuje strach przed zaśnięciem? Czym jest somnifobia i jakie mogą być jej konsekwencje?
Perswazja to wywieranie wpływu na postawy, zachowania i przekonania innych ludzi. Każdy z nas wykorzystuje techniki perswazyjne, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, chociaż nie zawsze robimy to w sposób świadomy. W drugiej połowie XX wieku wielu językoznawców, psychologów i specjalistów do spraw reklamy i marketingu zajęło się problematyką perswazji, manipulacji i propagandy.
Mimikra w świecie zwierząt i roślin pełni kilka funkcji. Przede wszystkim zwiąże się z innymi formami obrony przed naturalnymi wrogami. Co to jest mimikra, zależy jednak w dużej mierze od tego, o jakim jej typie mowa. Mimikra zwierząt najczęściej ma charakter obronny, w przypadku roślin pojawia się mimikra seksualna. Pojęciem z zupełnie innego porządku jest mimikra molekularna, która dotyczy podobieństwa genów bakterii i wirusów z genami gospodarza. Zjawisko mimikry u ludzi to z kolei termin wiążący się z pewnego typu zachowaniami psychicznymi jednostki.
Ludzki mózg - podobnie, jak mięśnie - można trenować. Jedną z metod, która go rozwija jest neurofeedback. Na czym polega? Kiedy się go wykorzystuje? O tym w Dzień Dobry TVN powiedziała ekspertka, Kamila Orlińska.
Magia jest obecna w kulturach całego świata. Katarzyna Maniszewska, autorka książki "Oblicza magii" w programie Dzień Dobry TVN opowiedziała o przesądach i wierzeniach panujących w różnych zakątkach globu.
O tym, dlaczego negatywne emocje mogą rzutować na relację między rodzeństwem w dorosłym życiu, dowiesz się w serwisie Dzień Dobry TVN.
18 maja na półkach sklepowych pojawi się książka "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" Justyny Sucheckiej, dziennikarki edukacyjnej.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 w tym roku całkowicie stracił dofinansowanie państwa. Na szczęście infolinię udało się uratować. Ile pieniędzy udało się zebrać? Jak wygląda praca konsultantów telefonu zaufania? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Aleksandra Milczarek, psycholożką oraz Radkiem Kotarskim, autorem książek, dziennikarzem, popularyzatorem wiedzy, który zaangażował się w akcję ratowania telefonu.
Pewnie nieraz słyszałeś o niskim lub bardzo wysokim IQ. Co to tak naprawdę oznacza? Czy dzięki temu można np. szybciej się uczyć? Sprawdź najważniejsze informacje o ilorazie inteligencji.
"Weźmiemy za ciebie odpowiedzialność, ale musisz robić to, co ci powiemy"
"Rodzic, który sam nie dostał wiedzy na temat seksualności, nie wie, jakich słów używać".
Przez ostanie kilkadziesiąt lat bardzo zmieniło się nasze podejście do jedzenia oraz sposób, w jaki je podajemy. Co ciekawe, jest dziedzina nauki, która to bada. Czym dokładnie zajmuje się gastrofizyka i jak wpływa na nasze codzienne wybory żywieniowe?
"To naturalne, to dobrze, że się stresujesz".
Wielu z nas żyje w ciągłym stresie. Dąży do perfekcji. Ulega gonitwie za doskonałością, która nie zna granic. To obciąża psychikę. Dlatego w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską o odpuszczaniu. Jak posiąść tę umiejętność? Kiedy warto powiedzieć sobie "stop"?
"Prowadzi do cierpienia fizycznego i psychicznego".
Sprawdź drogę rozwoju w Polsce.
- To nie moja wina - tłumaczy 20-latka. Jak do tego doszło?
Kryzys w polskiej psychiatrii dziecięcej pogłębia się z każdym dniem.
Mama to dla chłopca pierwsza, ważna kobieta w życiu. Wiele osób twierdzi, że ta relacja ma również wpływ na wybór przyszłej partnerki syna. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta i psycholog, Piotr Mosak oraz Sylwia Bomba, uczestniczka programu "Gogglebox. Przed telewizorem".