Jakich haseł należy unikać? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką Joanną Flis.
O tym problemie porozmawialiśmy z terapeutką, trenerką motywacyjną oraz wykładowczynią akademicką Aliną Adamowicz.
Z czym mierzą się mamy, które wchodzą w proces adaptacji?
Upośledzenie umysłowe nie zawsze wygląda tak samo. Wyróżnia się cztery stopnie upośledzenia umysłowego: lekkie, umiarkowane, znaczne i głębokie. Podstawowym kryterium podziału na wymienione stopnie jest iloraz inteligencji.
Gdy wchodzimy w związek, łatwo jest zgubić to, co było wcześniej dla nas ważną częścią codzienności
Na czym polega i jak temu zaradzić?
Dla dzieci korzystanie z nowych technologii jest czymś bardzo naturalnym. Choć nie ma nic złego w tym, że maluch obejrzy bajkę na tablecie czy na telefonie, to łatwo przegapić moment, w którym "bez pomocy" technologii malec nie jest w stanie wykonać najprostszych czynności. Co zrobić, aby uniknąć takich problemów?
"Rycz, rycz, pokazuj swoją słabość". W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym z psycholog Pauliną Gdańską.
Niestety czasem zdarza się, że nasz sukces może negatywnie wpłynąć na relację z przyjacielem. Dlaczego tak się dzieje?
"To najlepsze sposoby".
Co wiadomo o leku?
Terapeuta: "Wypijał po 3-4 piwa i wypalał kilkanaście papierosów".
"Ważne jest, żeby mieć te inne przestrzenie"
Co zrobić w takiej sytuacji? Psycholog i psychoterapeutka Ewa Narkiewicz-Nejno odpowiada na wiadomości czytelniczek dziendobry.tvn.pl.
Na pytanie czytelniczki dziendobry.tvn.pl odpowiada psycholog Ewa Narkiewicz-Nejno.
Młoda tiktokerka Natalia Lipowicz zauważyła, że gdy schudła, ludzie nagle zaczęli być dla niej milsi. W jakim stopniu nasz wygląd rzutuje na to, jak traktują nas inni? O to zapytaliśmy psychiatrę Małgorzatę Tomaszewską.
"Wzrost ryzyka przedwczesnej śmierci"
Naukowcy z Uniwersytetu Niğde Ömer Halisdemir Turcji zbadali jak phubbing wpływa na satysfakcję małżeńską.
Rodzice są czasem wielkim wsparciem, a niekiedy bardzo mocno krzywdzą swoje dziecko. Czy mimo trudnych doświadczeń można mieć z nimi dobre kontakty? Czy zawsze kochamy swoich rodziców? O tym porozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psycholożką i psychoterapeutką.
Czy może mieć o to pretensje? O tym rozmawiamy z psychoterapeutką Jessicą Kmieć.
Jak sobie z tym poradzić? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą behawioralno-poznawczym Moniką Machnicką.
"Myślałam, że po zerwaniu w końcu się od niego uwolnię".
Sztuczna inteligencja coraz bardziej wkracza w nasze życie, także to uczuciowe. Aplikacja Replika pozwala na stworzenie wirtualnego partnera. Co użytkownikom daje korzystanie tego programu? Czy takie związki w przyszłości przestaną nas dziwić?
Młode pokolenie nie zna świata bez telefonów komórkowych czy Internetu. Choć dzięki nim życie jest znacznie prostsze, to łatwo się w tym zatracić. Jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z sieci?
Czy bycie tzw. rannym ptaszkiem lub tzw. nocnym markiem wpływa na nasze zdrowie psychiczne? Holenderscy badacze są zdania, że tak. Przeprowadzona przez nich analiza pokazuje, że osoby, które lepiej funkcjonują rano, rzadziej zmagają się depresją. Skąd taki wniosek?
Strach przed lotem samolotami to powszechny problem. Wiele osób obawia się wypadku lub ma lęk wysokości. O awiofobii opowiedziały w Dzień Dobry Wakacje Ilona Bujalska, która niegdyś bała się podniebnych podróży oraz terapeutka Dominika Wrońska. Jak poradzić sobie z obezwładniającym strachem przed podróżą w przestworzach?
Choć ostatnio wiele mówi się o zdrowiu psychicznym, nadal wiele osób nie wie, jakie podstawowe wartości stoją za mentalną równowagą. Pyscholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz, porozmawiała z dziennikarką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską o tym, co tak naprawdę znaczy sformułowanie - być dobrym dla siebie.
Wszyscy prawdopodobnie doświadczymy jakiegoś stadium samotności w ciągu naszego życia. Jednak najnowsze badania wykazały, że mózgi samotników zachowują się na tyle odmiennie, że osobom tym ciężko jest nawiązać jakiekolwiek relacje.
Trudne dzieciństwo może przyczynić się do tego, że dziecko sięgnie po narkotyki. Do takich wniosków doszli badacze z University of Bath. W ocenie ekspertów najbardziej zagrożone są te dzieci, których rodzice zmagają się uzależnieniem lub chorobami psychicznymi.