"Skończyłem w szpitalu psychiatrycznym". Jakie są mroczne strony bycia influencerem?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Przez social media wylądował w szpitalu psychiatrycznym
Przez social media wylądował w szpitalu psychiatrycznym
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Influencer to dla wielu młodych ludzi jeden z najbardziej atrakcyjnych zawodów. Choć czasem pozwala zdobyć popularność i naprawdę duże pieniądze, to ma swoją ciemną stronę. O tym, jak naprawdę wygląda ten świat w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Janek Strojny, były influencer, autor książki "Nie zostawaj influencerem" oraz Anna Kusz, psychoterapeutka, specjalista od uzależnień.

Jak naprawdę wygląda świat influencerów?

Janek Strojny, był influencerem i bardzo dobrze poznał ten świat. - To, co się dzieje na tej samej górze, co tak chętnie jest obrazowane w mediach, [...] to są niestety bardzo toksyczni ludzie - powiedział w Dzień Dobry TVN Janek Strojny, był influencer autor książki "Nie zostawaj influencerem". Nasz rozmówca dodał, że w tym internetowym świecie są nie tylko narkotyki, alkohol, ale i wykorzystywanie pozycji, na której się znajdują.

Mężczyzna przyznał, że za chęć bycia popularnym przyszło mu zapłacić bardzo wysoką cenę. - Zanim zacząłem karierę w internecie, borykałem się z chronicznie nawracającą depresją, stanami ciężkimi [...], skończyłem w szpitalu psychiatrycznym, tak naprawdę, [...], jestem cały czas na lekach i w terapii - wyznał.

Dlaczego młodzi ludzie uzależniają się od internetu?

- Ważnym czynnikiem jest, to się tak fachowo nazywa nałogowe regulowanie uczuć, czyli mocno jest zależny ten nastrój nasz od tego, właśnie jakie są te zasięgi, one spadają, gdy tych lajków jest mniej. To jest taki clou problemu, czy to jest alkohol, czy to jest internet, mechanizm jest bardzo podobny - powiedziała Anna Kusz, psychoterapeutka, specjalista od uzależnień.

Zdarza się, że dzieci szukają w internecie czegoś, czego nie dostały od rodziców. - W takim początkowym etapie rozwoju bardzo ważne jest, żeby rodzic odzwierciedlał potrzeby dziecka, czyli reagował na jego potrzeby, [...], dzięki temu dziecko, młody dorosły uczy się reagować na swoje potrzeby. Jeżeli tego nie ma albo nie ma wystarczającą dużo, bądź jest to nieadekwatne, to wtedy jest taki pogubiony, [...], podłoże jest bardzo, bardzo złożone - tłumaczyła specjalista.

Dlaczego młodzi ludzie chcą zostać influencerami? Co pociąga ich w tym zawodzie? Dowiedzie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana