internet

  internet

  Magda Bigaj, edukatorka cyfrowego obywatelstwa wyjaśniła, jak wiele korzyści płynie z bycia offline.

  Jak chronić nasze pociechy przed niebezpieczeństwem w sieci? Ogólnopolska Sieć Edukacyjna zaproponowała konkretne rozwiązania.

  Wciąż w Internecie spotykamy się ze zwrotami typu: "Kobiecie w tym wieku nie wypada", "Kobiecie z taką tuszą nie przystoi". Dlaczego pomimo równouprawnienia wciąż nie wszystko nam wolno? Z jaki komentarzami spotykamy się najczęściej? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z DJ Wiką, Beatą Tadlą i Klaudią Klimczyk.

  W sieci pojawia się coraz więcej oszustów i fałszywych portali, które oferują nieistniejące lub kradzione towary.

  W ostatnim czasie spotkać się można z dużą liczbą oszustw. Można dostać wiadomości SMS, e-mail, a część osób podszywa się nawet pod zbiórki pomocowe. Nowa metoda, to stary przekręt, który został dostosowany do obecnej sytuacji. 

  Na blogu jednego z najpopularniejszych komunikatorów – Messenger, pojawiła się informacja, że zostaną wprowadzone nowe funkcje ułatwiające jego działanie. Na czym dokładnie polegają?

  Internet - nam i naszym dzieciom - bardzo ułatwia życia. Niestety, jak pokazują badania, przeciętny nastolatek spędza w sieci w ciągu dnia aż pięć godzin. Jak ograniczyć ten czas i jak ustalić z dzieckiem zasady korzystania z internetu? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Beatą Sobczyk, edukatorką rodziców.

  "Pozytywny aspekt to bez wątpienia medycyna".

  Cyberprzestępcy nigdy nie śpią. Ciągle szukają sposobów, by przejąć dane lub pieniądze osób korzystających ze smartfonów i internetu. Jedną z dróg „wkradania” się są fałszywe aplikacje.

  Popularny serwis ogłoszeniowy, Gumtree, działał w Polsce od 18 lat. Od zeszłego tygodnia nie ma możliwości dodawania na nim nowych ogłoszeń. Kiedy platforma zostanie zamknięta?

  "Nie zmienię się tylko dlatego, że ktoś tak chce".

  Masz tyle kart lub gotówki, że portfel zaczyna ciążyć w twojej kieszeni? Jest na to sposób – możesz skonfigurować płatności telefoniczne tak, aby nie była ci potrzebna ani karta, ani gotówka. Wszystko za sprawą bankowych aplikacji, które umożliwiają utworzenie wirtualnej karty płatniczej.

  "Pokazuję prawdziwe problemy, które są bardzo kontrowersyjne".

  Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez znanych nam zdobyczy i rozwiązań technologicznych. W mniejszym lub większym stopniu sięgamy po nie każdego dnia. Wdrażają je firmy, instytucje, całe miasta. Czym jest Internet of Things?

  Rozwój technologii i internetu ułatwia i przyspiesza coraz więcej codziennych czynności. Sieć obsługuje stale rosnącą liczbę urządzeń i procesów. Aby była wydajna, potrzebuje być unowocześniana, tak samo jak wszystkie inne elementy postępu technologicznego. Tym właśnie jest sieć 5G – następczyni sieci poprzednich generacji. Czy zdajemy sobie sprawę jak niezbędny dla sprawnego funkcjonowania współczesnego świata jest szybki internet?

  Sieć 5G to nieodłączny element współczesnego, błyskawicznie rozwijającego się technologicznie świata. Wielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest potrzebna, ale jednocześnie wokół niej narosło bardzo dużo mitów, fake newsów i absurdalnych wręcz teorii spiskowych. Dlaczego? W tym artykule krótko obalamy najpopularniejsze mity i wyjaśniamy, dlaczego obawy dotyczące najnowocześniejszej technologii są bezzasadne.

  Internet to niezastąpione narzędzie komunikacji i cenne źródło wiedzy, ale także pełna zagrożeń przestrzeń, która może negatywnie wpływać na rozwój dzieci. Młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w cyfrowym świecie, potrzebują wsparcia dorosłych. Jak odpowiedzialnie kontrolować aktywność najmłodszych w sieci, a tym samym chronić ich przed wpływem szkodliwych treści?

  Składanie deklaracji podatkowych za 2021 rok trwa. PIT 2021 w większości przypadków można składać do 2 maja. Przy rozliczaniu warto pamiętać o różnych ulgach, w tym uldze na internet. Komu przysługuje i jak z niej skorzystać? Ile wynosi?

  Wykluczenie cyfrowe to poważny problem, z którym, według szacunków, zmaga się nawet 5 milionów Polaków. Oczywiście, skoro dotarłaś na tę stronę, jasne jest, że Ciebie on nie dotyczy, jednak ponad 15% obywateli wciąż nie ma dostępu do sieci. Dlaczego?

  Zdalna terapia to już norma.

  Sieć 3G zostaje zastępowana nowszymi technologiami i stopniowo wyłączana. Sieci w Polsce również od niej odchodzą. Dla wielu użytkowników może to oznaczać wymianę karty SIM lub nawet całego telefonu.

  Twórczość "Mamy na obrotach" oglądają i komentują zarówno młodzi użytkownicy, jak i osoby dorosłe. Czy aplikacja jest odpowiednim miejscem dla dzieci?

  W sieci pojawiają się graficzne podobizny ich właścicieli, przez co NFT z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Czym jest to niewymienialne dobro wirtualne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli youtuber Rafał Masny oraz ekspert VR/AR Piotr Baczyński.

  Rok 2021 w Polsce był rekordowy pod względem cyberprzestępczości. Szacuje się, że liczba oszustów wzrosła o 40 proc., porównując dane z rokiem 2020. Co powinno obudzić naszą czujność?

  "Czas idealnej kreacji już się skończył"

  Nad fenomenem tej gry głowią się jej fani na całym świecie. Wordle w zaledwie kilka miesięcy zdobyło ogromną popularność. Skąd wzięła się internetowa gra i jakie są jej zasady?

  Coraz więcej osób pracuje zdalnie, przy komputerze. Spędzamy więc sporo czasu w przestrzeniach wirtualnych nie tylko prywatnie, ale też bardzo często zawodowo. Badania pokazują, że sięgamy po telefon średnio co 10 minut. Czym jest higiena cyfrowa i dlaczego jest tak ważna?

  "Jaką dramę dziś kręcimy?"

  "Dzieci są poddawane deprawacji emocjonalnej".

  "Co trzecia młoda osoba mierzy się z hejtem związanym właśnie z oceną wyglądu"