media społecznościowe

  media społecznościowe

  W sieci pojawiły się informacje, że firma prowadząca największy portal społecznościowy będzie przechodziła rebranding. Kiedy zmieni nazwę?

  Z mediów społecznościowych korzysta obecnie 3,6 mld ludzi na świecie, a za cztery lata szacuje się, że będzie to aż 5 mld. Niedawna globalna awaria Facebooka, a także należących do niego innych aplikacji, która trwała przez ponad 6 godzin, pokazała, że wielu ludzi nie potrafi funkcjonować bez internetowych komunikatorów. Jakie powinniśmy wynieść z tego wnioski? O tym mówił Maciej Kawecki, specjalista ds. technologii.

  Internetowi oszuści opracowują różne sposoby, aby mieć dostęp do tzw. wrażliwych danych. Udaje im się to metodą przyciągnięcia uwagi. Zainteresowany użytkownik ma kliknąć w link, który rzekomo prowadzi do bardzo ciekawych, nierzadko sensacyjnych i emocjonujących materiałów. CERT Polska ostrzega, że często kryją się za tym próby przejęcia dostępu do konta na Facebooku. Czym to grozi? Warto wiedzieć nie tylko w Dzień Bezpiecznego Komputera.

  Martyna Wojciechowska chętnie angażuje się w pracę nad projektami, które mogą przyczynić się do polepszenia jakości życia wielu ludzi. Dziennikarka prowadzi własną fundację, dzięki której może nieść pomoc potrzebującym z całego świata. Tym razem postanowiła jednak zwrócić uwagę na problem, który dotyczy niemal każdego z nas. Poruszyła temat uzależnienia od telefonów komórkowych i zaapelowała do internautów o to, by dostrzegli związane z nim zagrożenia.

  W poniedziałek, 4 października, bez dostępu do mediów społecznościowych było ok. 3,5 mld użytkowników. Kilkugodzinna awaria dała się we znaki internautom z całego świata, ale i akcjonariuszom serwisu, który jest jednym z największych na świecie sprzedawcą reklam internetowych. Facebook Inc. przekazał we wpisie na blogu, że za usterką stała "błędna zmiana konfiguracji".

  Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Jego twórcy, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, zamierzają zmienić zasady korzystania. Wkrótce każdy posiadacz instagramowego konta będzie musiał podać swoją datę urodzenia.

  Weronika Rosati chętnie dzieli się z fanami kulisami życia prywatnego. W mediach społecznościowych często wspomina o tym, ile szczęścia przynosi jej opieka nad 3-letnią córką, Elisabeth Valentiną. Gwiazda wyznała, że stara się pokazywać swoją codzienność w prosty, a przede wszystkim prawdziwy sposób. Nie publikuje pozowanych zdjęć, a Instagram odzwierciedla jej naturę.

  Media społecznościowe to miejsce, w którym chętnie pokazujemy kulisy swojej codzienności. Zwykle opowiadamy jednak wyłącznie o pozytywnych stronach życia, które są wolne od trosk, przykrych sytuacji i kryzysowych momentów. Świadomie pomijamy to, co może wydać się nieatrakcyjne dla otoczenia. Dlaczego kreujemy wyłącznie szczęśliwy wizerunek i jakie zagrożenia niesie za sobą taka postawa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i socjolog, dr Joanna Heidtman.

  Nareszcie długo wyczekiwany przez wiele osób koniec roku szkolnego. Uczniowie już wiedzą, jakie oceny pojawiły się na ich świadectwach. Zdjęcia, zwłaszcza tych z czerwonym paskiem, dumni rodzice będą zamieszczać w mediach społecznościowych. O to, by jednak tego nie robić, prosi Fundacja ALEKlasa, która namawia do udziału akcji "Nie chwalę się świadectwem".

  Manipulacja, socjotechnika, wykorzystywanie danych - z tym coraz częściej mamy do czynienia w Internecie. Zdarza się, że sami na to pozwalamy, bezrefleksyjnie udostępniając dane na swój temat w mediach społecznościowych. Czym to może grozić? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci? O tym w ramach cyklu "Książka na dzień dobry" opowiada Magdalena Witkiewicz, autorka thrillera pt. "Wizjer".

  Siostra Paula ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny na co dzień pracuje w zakrystii. Po godzinach zamieszcza zabawne nagrania na Tik Toku. W ten sposób zachęca młodzież do uczestniczenia w życiu kościoła. Serca osób wychowanych na mediach społecznościowych zakonnica podbija poczuciem humoru i otwartością.

  Magda Mikołajczyk, stand-uperka i autorka bloga Matko Jedyna, teraz jest znana także jako inicjatorka akcji #jestemdość. Mama dwóch córek od lat zmagająca się z depresją, postanowiła w ten sposób wspierać kobiety w akceptowaniu siebie – niezależnie od tego, co obserwujemy na Instagramie. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej inicjatywie.

  Większość dorosłych usłyszała o nich dopiero w ostatnich dniach dzięki bijącym rekordy popularności lodom na patyku, ale Ekipa Friza święci triumfy w Internecie już od dłuższego czasu. Główną twarzą paczki youtuberów jest Karol Wiśniewski, czyli Friz. Nie możemy jednak zapominać o tym, że na sukces grupy pracują również jego przyjaciele - wśród nich partnerka Karola i jej koleżanki. Kim są dziewczyny z Ekipy i czy mogą zagrozić innym influencerkom?