media społecznościowe

  Czternastoletni Leon Brown to kolejna ofiara niebezpiecznego wyzwania na TikToku. Nieprzytomny chłopiec został znaleziony w swojej sypialni. Mimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się go uratować.

  Wpłynęło już kilkanaście tysięcy zgłoszeń.

  Xavi powitała na świecie pierwsze dziecko, gdy skończyła zaledwie 14 lat. Dzięki temu miała szansę doczekać się wnuka w bardzo młodym wieku. Kobieta chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak na jej sytuację rodzinną reagują internauci?

  Obywatele Stanów Zjednoczonych zaczęli masowo usuwać konta na Facebooku. Powód? Prywatne wiadomości jednej z użytkowniczek portalu zostały udostępnione amerykańskim organom ścigania. Inwigilowana nastolatka stanęła przed sądem z zarzutami przerwania ciąży, do odpowiedzialności za śmierć płodu została pociągnięta również jej matka. Sprawa zwróciła uwagę ruchu pro-choice.

  Nie milkną echa niespodziewanego rozstania Kim Kardashian i Pete'a Davidsona. Popularna para zakończyła swój związek po 9 miesiącach randkowania, wywołując nie lada poruszenie wśród fanów. Ponury finał relacji celebrytów w końcu doczekał się także komentarza ze strony Kanyego Westa. Artysta opublikował w sieci wymowny post.

  Joanna Koroniewska od lat udziela się w mediach społecznościowych. Grono jej obserwatorów nieustannie się powiększa, a to przekłada się na ryzyko zetknięcia z hejtem.

  Wyjątkowa charyzma, oryginalne poczucie humoru i niespożyta energia to zaledwie część atutów, jakimi może pochwalić się babcia znanego youtubera, która szturmem podbiła TikToka.

  Naturalne piękno da się podkreślić na wiele sposobów, także za pomocą zawartości lodówki.

  Więź łącząca rodziców z dziećmi jest szczególna. Zdecydowana większość matek i ojców zrobiłaby dla swoich pociech wszystko. Użytkownicy TikToka doszli do wniosku, że godna podziwu chęć wspierania bliskiej osoby powinna być obustronna, dlatego wymyślili osobliwe wyzwanie. Biorące w nim udział maluchy muszą zdecydować, czy są gotowe stanąć w obronie opiekunów. Jakie wnioski pozwala wysnuć taki eksperyment?

  Piosenkarka może się pochwalić nienaganną sylwetką.

  Media społecznościowe pozwalają dzielić się z innymi rozmaitymi doświadczeniami i sukcesami, jednak korzystanie z popularnych serwisów niesie także za sobą ryzyko zetknięcia z nieuzasadnioną krytyką. Przekonali się o tym Katiana i Will, którzy opowiadają w sieci o swojej miłości. Zakochani prowadzą wspólne konto na TikToku i często muszą mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami. Internauci sugerują, że kobieta nie pasuje do swojego partnera i okazuje mu zainteresowanie wyłącznie z powodu korzyści finansowych.

  Szybki rozwój Internetu ma ogromny wpływ na zmiany w formach komunikacji międzyludzkiej. Aplikacje takie jak Instagram towarzyszą nam każdego dnia. Poszukujemy w nich inspirujących treści, promujemy własne. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu chcemy konto na Instagramie usunąć. Sprawdziliśmy, jak to zrobić skutecznie.

  Ukochany pluszak rocznego Louisa został na pokładzie samolotu.

  Marcin Prokop to jeden z tych współprowadzących Dzień Dobry TVN, po którym można się spodziewać wszystkiego. Tańczy, śpiewa, rysuje, jeździ na rowerze - dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Wszyscy wiedzą, że słynie z fantastycznego poczucia humoru, któremu czasem daje upust w swoich mediach społecznościowych. Tym razem było inaczej. Marcin narobił swoim obserwującym niezłego stracha, a to wszystko za sprawą jednego zdjęcia. 

  Eldina Jaganjac zawojowała media społecznościowe, a wszystko to za sprawą postów stanowiących pochwałę naturalnego piękna. 32-letnia aktywistka z Kopenhagi postanowiła zrezygnować z depilacji całego ciała i włączyć się do ruchu body positive, by zachęcić inne kobiety do pracy nad samoakceptacją.

  Jak ważna jest odpowiedzialność w mediach społecznościowych?

  Redakcja Dzień Dobry TVN chce być bliżej Was, dlatego z radością przedstawiamy naszą nową inicjatywę - #DzieńDobrywPolsce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.

  Kontrowersyjny trend cieszy się dużą popularnością w Azji. Młode kobiety wykorzystują go jako narzędzie potwierdzające atrakcyjność, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości tego rodzaju praktyk.

  Sebastian Staniewski - znany w sieci jako Fit Farmer - na co dzień zajmuje się gospodarstwem, a po godzinach trenuje mieszane sztuki walki (MMA). O swojej pracy i pasji opowiada w reportażu Dzień Dobry TVN. - Robię w życiu to, co kochałem i kocham - przekonuje rozmówca Katarzyny Chętnik.

  Z TikToka korzysta ponad miliard użytkowników. Są to przedstawiciele wszelakich grup społecznych czy kręgów kulturowych, którzy w swobodny sposób mogą wyrażać siebie.

  Korzystanie z telefonu komórkowego stanowi nieodłączny element codzienności współczesnego człowieka. Mało kto wyobraża sobie normalne funkcjonowanie bez tego jakże użytecznego akcesorium. Okazuje się jednak, że nieustanne sprawdzanie powiadomień i śledzenie mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfona może przyczynić się do pogorszenia stanu zębów.

  Na początku kwietnia br. wystartowała wyjątkowa akcja, w którą zaangażowało się wielu artystów, dziennikarzy, influencerów i TikTokerów.

  Fanka: "Zgodne i kochające się rodzeństwo"

  Edyta Pazura to nie tylko kobieta biznesu, ale także mama na pełen etat. Żona znanego aktorka urokami macierzyństwa chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Tam bez lukru pokazuje prawdziwe życie z trójką dzieci. Niedawno zdradziła jednak, że jak każdy, potrzebuje chwili ciszy i wytchnienia. To możliwe jest tylko w jej prywatnej kryjówce. Gdzie Edyta chowa się przed pociechami?

  Rosie Daniels od 12 roku życia walczy z łuszczycą. Choć początkowo choroba atakowała tylko skórę głowy, z upływem lat rozprzestrzeniła się na całe ciało.

  Gwiazdy i influencerzy mają pomóc dzieciom w walce z depresją.

  Karolina Stanowska, Paulina Strączek i Klaudia Klimczyk biją rekordy popularności w Internecie. Na swoich profilach używają gwary i języków regionalnych. - Chciałabym, żeby ludzie nie wstydzili się godać - mówi jedna z nich.

  Serwisy społecznościowe pozwalają dzielić się ze światem wybranymi informacjami i kontaktować się z przyjaciółmi czy rodziną, ale ich potencjał nierzadko wykorzystywany jest także przez osoby pragnące ukoić ból po rozstaniu. Zdarza się, że ofiary nieszczęśliwej miłości tworzą w sieci fałszywe konta, by móc swobodnie przyglądać się poczynaniom byłego partnera, a nawet nawiązywać z nim kontakt. Czy takie rozwiązanie niesie za sobą jakiekolwiek korzyści? Zapytaliśmy o to psychoterapeutkę Zuzannę Butryn.

  "Nie jest normalne, gdy człowiek zawsze czuje, że wszyscy go krytykują"

  Media społecznościowe stały się jednak przestrzenią do anonimowego wylewania hejtu. Z tym w dzisiejszych czasach mierzy się wiele znanych i lubianych osób. Swój sposób na nieprzychylne wiadomości znalazł Mariusz Szczygieł. Co robi, gdy internauci wysyłają mu wulgarne wiadomości?