Zamiast w todze po sądach, biega w trampkach po lumpeksach. "W końcu odczuwam satysfakcję"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pokolenie lumpekserów
Pokolenie lumpekserów
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
29-letnia Karolina – znana w sieci jako Babka Szmatka – po trzech latach aplikacji radcowskiej zdała egzamin zawodowy z wyróżnieniem. Jednak tuż po założeniu togi porzuciła zawód prawnika, by otworzyć własny second-hand online. - Zaczęłam się wypalać. Poczułam, że jestem częściej zestresowana i napięta niż szczęśliwa - wspomina w cyklu "Siła jest kobietą".

Każda jest inna. Każda wyjątkowa. Każda ma różne cele i marzenia, inną historię do opowiedzenia. Łączy je jedno. Bohaterki tego cyklu udowadniają, że siła jest kobietą.

5-letnie studia prawnicze skończone z najwyższą średnią na wydziale

Dominika Czerniszewska: Od dzieciństwa marzyłaś o zawodzie prawnika?

Karolina, Babka Szmatka: Powiem szczerze, że po liceum nie do końca wiedziałam, co chcę w życiu robić. Wahałam się mocno, czy studiować w rodzinnym mieście Olsztynie, czy też wyjechać na studia do Gdańska. Trochę za namową siostry, która była radcą prawnym, podjęłam decyzję, by spróbować swoich sił na tym kierunku. Zostałam w Olsztynie i rozpoczęłam studia prawnicze. Szło mi na nich bardzo dobrze, mimo że są to trudne studia. Uczyłam się dużo, ale wtedy czułam, że "to jest to". Nie ukrywam też, że byłam kujonem (śmiech).

Co było dalej?

Po ukończeniu studiów pojawił się dylemat - czy iść na aplikację radcowską, czy też robić coś innego. Doszłam do wniosku, że skoro już skończyłam prawo, to warto zrobić aplikację – same studia prawnicze niewiele dają pod kątem kariery. W trakcie aplikacji pracowałam w kancelarii mojego partnera, który jest radcą prawnym. Mimo że nie byłam wtedy jeszcze pełnoprawnym pełnomocnikiem - i działałam de facto pod jego skrzydłami - tworzyliśmy to miejsce wspólnie. Samodzielnie prowadziłam wiele spraw i czułam ogromną odpowiedzialność za losy każdego ze swoich klientów. Mniej więcej w połowie aplikacji, kiedy pracowałam już półtora roku w pełnym wymiarze, zaczęłam się wypalać. Poczułam, że częściej jestem zestresowana i napięta niż szczęśliwa. To spowodowało, że uznałam, że muszę coś zmienić. Praca prawnika jest naprawdę bardzo wymagająca. Najogólniej mówiąc, polega na rozwiązywaniu ludzkich problemów, co jest bardzo obciążające psychicznie. Uświadomiłam sobie, że jednak się w tym nie odnajduję, że to dla mnie za dużo i czuję, że "nie oddycham". Przestało mi się chcieć wstawać rano i jeździć do biura. Coraz częściej myślałam o otworzeniu własnego second-handu…

Dlaczego akurat sklep z używaną odzieżą?

Odkąd pamiętam, ubieram się w second-handach, a moim marzeniem od zawsze było prowadzić własny – z markami premium i naturalnymi materiałami. Pracując w kancelarii, często wyjeżdżałam na rozprawy sądowe do innych miast i tuż po wyjściu z sądu zmieniałam szpilki na adidasy i biegłam do pobliskich second-handów "na łowy". Myśl o założeniu sklepu coraz częściej pojawiała się w mojej głowie, ale wcześniej nie pozwalała mi na to moja ambicja. W końcu nie po to poszłam na studia prawnicze, zrobiłam aplikację i zdobyłam prestiżowy zawód, żeby sprzedawać przysłowiowe szmatki. Teoretycznie ubraniami z drugiej ręki mogłabym się zajmować bez 9 lat wymagającej nauki.

"Siła jest kobietą". Urzeczywistnić marzenie

Co Cię w końcu przekonało do tego, by urzeczywistnić marzenie?

W końcu uświadomiłam sobie, że jeżeli nie spróbuję, to będę tego żałować. Jak to mówią – lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało. Uznałam, że podejmę to wyzwanie i zobaczymy, jak mi pójdzie. Oczywiście bałam się porażki, ale chęć urzeczywistnienia tego, co od zawsze chodziło mi po głowie, była zdecydowanie silniejsza niż obawa. Co ważne, wiedziałam, że nic nie tracę, bo zawsze mogę wrócić do wyuczonego zawodu. I tak postanowiłam zostać Babką Szmatką.

Jak wyglądały początki Twojej nowej działalności?

Najpierw odeszłam z kancelarii, później przez trzy miesiące uczyłam się do egzaminu zawodowego. Po jego zdaniu wyjechałam na urlop. Wróciłam i ruszyłam z second-handem - założyłam stronę internetową, profil na Instagramie i zaczęłam działać.

Postawiałaś wszystko na jedną kartę. Jak na Twoją decyzję zareagowali najbliżsi?

Mama była na początku bardzo zdziwiona. Później usłyszałam od niej, że jeżeli ma mnie to uszczęśliwić, trzyma kciuki za mój biznes. Wielkim wsparciem był również mój partner. Pamiętam, jak powiedział wtedy: "Słuchaj, jeżeli to nie wypali, po prostu wrócisz do zawodu. Krzesło w kancelarii zawsze będzie na ciebie czekało". Te słowa sprawiły, że łatwiej było mi podjąć tę decyzję.

Strach przestał mieć wielkie oczy?

Nie do końca, bo na początku bardzo bałam się opinii ludzi, szczególnie znajomych z branży. W końcu skończyłam studia z najlepszą średnią na wydziale, otrzymałam nagrodę z tego tytułu, potem w naszej izbie zdałam najlepiej egzamin wstępny na aplikację radcowską, a na koniec egzamin zawodowy z wyróżnieniem, więc byłam dosyć rozpoznawalną osobą z mojego rocznika. Przez to zastanawiałam się, co ludzie powiedzą, czy nie pomyślą, że zwariowałam. Dopiero później uzmysłowiłam sobie, że skoro chcę zrealizować marzenie, to nie mogę przejmować się słowami innych. To przecież moje życie i postanowiłam, że przeżyję je po swojemu.

Poświęciłaś wiele pracy, by osiągnąć swój cel. Zastanawiam się, skąd miałaś środki na pierwsze ubrania?

Do założenia własnego biznesu nie potrzebowałam dużego wkładu własnego. Za pieniądze zarobione w kancelarii kupiłam pierwsze ubrania, ale to nie były jakieś horrendalne kwoty. Zresztą to nie było tak, że w ciągu miesiąca odwiedziłam wszystkie lumpeksy w województwie i "się zatowarowałam", tylko regularnie chodziłam i chodzę "na łowy" w poszukiwaniu perełek, więc te koszty rozkładają się w czasie.

Jakie emocje Ci towarzyszyły przy pierwszych sprzedanych rzeczach?

Pierwszą dostawę zrobiłam na Instagramie - powiedzmy, że to był taki przedstart, zanim ruszył sklep internetowy. Pamiętam, że siedziałam przy komputerze i po prostu trzęsły mi się ręce. Bałam się, czy wybrane przeze mnie ubrania spodobają się, wtedy jeszcze niewielkiemu gronu moich obserwatorów, czy to wszystko zadziała, czy pojawią się zamówienia, czy też będzie to jedna wielka klapa. Na szczęście pojawiły się pierwsze, a potem kolejne. Poczułam jednocześnie radość i ulgę.

Dostawę - co masz na myśli?

Dostawę, czyli wrzucenie nowych produktów, które można kupić. Co czwartek o 20:00 udostępniam od 50 do 70 sztuk nowości w moim sklepie. Obserwatorzy wiedzą, że o tej porze mają największy wybór, co przekłada się na największą sprzedaż.

Wchodząc na stronę Twojego second-handu, od razu rzuca się w oczy, że stawiasz na naturalne materiały.

Od początku moim założeniem było prowadzenie second-handu z jakością premium. Staram się wyszukiwać ubrania wykonane z jedwabiu, kaszmiru, wełny, lnu czy skóry naturalnej. Oczywiście mniej szlachetne materiały też się u mnie zdarzają, ale zdecydowanie rzadziej. W moim sklepie dominują rzeczy marek premium oraz z naturalnym składem. Moim celem jest promowanie włókien zarówno zdrowszych dla skóry, jak i naszej planety. Akryl i poliester to po prostu plastik. Przecież nikt nie założy na siebie worka foliowego na śmieci, więc nie powinno się również wkładać akrylowego swetra czy poliestrowej koszuli. Dla mnie jest to oczywiste, ale niestety wiele osób nie ma jeszcze tej świadomości i nadal kupuje takie rzeczy w sieciówkach. Czy nie lepiej jednak w tej samej cenie nabyć wełniany sweter z drugiej ręki, który rzeczywiście nas ogrzeje lub jedwabną koszulę, która będzie przyjazna dla naszej skóry?

Jesteś już w stanie utrzymywać się ze swojego sklepu?

Od dawna utrzymuję się tylko z prowadzenia sklepu. Już po trzech miesiącach sprzedaż była na tyle duża, że stała się jedynym źródłem mojego dochodu.

Konkurencja na rynku jest olbrzymia, a Tobie udało się wybić. Jaki jest Twój przepis na sukces?

Swojego przepisu na sukces nie zdradzę, bo byłoby to strzałem w kolano (śmiech). Mogę jedynie powiedzieć, że zaangażowałam się w swój biznes na 200%. Poświęciłam mu cały swój czas i serce. Od osób, które mnie obserwują, dostaję informację zwrotną, że lubią mnie oglądać, bo uwielbiają moją energię i widać, że jestem prawdziwa w tym, co robię. Co więcej, znajdują na moim profilu bardzo dużo modowych inspiracji -często pokazuję, jak stylizować ubrania z lumpeksów, by wyglądały modowo. Moim zdaniem jednym z filarów mojego sukcesu są rolki, które udostępniam na Instagramie. Ten format aktualnie najlepiej "się sprzedaje". Jest dynamiczny i ciekawy. Mam wiele obserwatorek, które nie są jeszcze moimi klientkami, ale zaglądają do sklepu właśnie ze względu na rolki.

Szukanie ubrań, wystawianie ich potem na stronę – co jeszcze należy do Twoich obowiązków?

Odpowiem na to pytanie na przykładzie swetra. Najpierw muszę go znaleźć w lumpeksie. Potem go uprać, czasami ogolić lub zszyć, ale staram się kupować rzeczy, które nie wymagają renowacji. Później trzeba go wyprasować, zrobić zdjęcia, zdjąć wymiary, wrzucić produkt na stronę, sprzedać, spakować, zamówić kuriera i wysłać. Wbrew pozorom prowadzenie takiego biznesu jest bardzo pracochłonne, dlatego zazwyczaj rozdzielam obowiązki na poszczególne dni tygodnia. W poniedziałki robię zdjęcia, we wtorki nagrywam rolki, środa to dzień wrzucania produktów na stronę, w czwartki mam dostawę, wyceniam produkty, a w piątki wysyłam paczki. W tzw. międzyczasie piorę, prasuję, czasami wymieniam guziki lub w inny sposób przygotowuję produkty do sprzedaży. No i trzeba jeszcze znaleźć chwilę, by pojechać do lumpeksów – a to również zajmuje sporo czasu.

Udaje Cię zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym?

Powiem szczerze, że nie jest to proste, ale się staram. Przez pierwsze pół roku pracowałam z domu i nie było to dobre ani dla mnie, ani dla mojego związku. Trudno było oddzielić czas pracy od czasu na odpoczynek.  Co więcej, w całym mieszkaniu były ubrania i jeden wielki chaos (śmiech). Kiedy rozwinęłam interes na tyle, że mogłam już finansowo sobie na to pozwolić, wynajęłam pracownię. I to była jedna z najlepszych decyzji. Teraz wiem, kiedy jestem w pracy, a kiedy w domu. Mam też sporo miejsca do przechowywania ubrań, do robienia zdjęć czy nagrywania filmów.

Żałujesz czasami swojej decyzji o porzuceniu prawa?

Wiele osób mnie o to pyta… Szczerze? Absolutnie nie! Gdybym żałowała, po prostu wróciłabym do zawodu. Mam tytuł i togę, która aktualnie godnie wisi w mojej szafie, a w kancelarii, w której pracowałam, zawsze będzie dla mnie miejsce. Wydaje mi się jednak, że praca w pewnym schemacie (a taka jest właśnie praca prawnika) nie jest dla mnie. Zdecydowanie wolę uszczęśliwiać ludzi nowymi, jakościowymi "szmatkami" z drugiej ręki niż rozwiązywać ich problemy. Obecnie kocham to, co robię. W końcu odczuwam satysfakcję z pracy. Nadal bardzo dużo pracuję, ale ktoś kiedyś powiedział, że jak się robi w życiu to, co się kocha, to się nie przepracuje ani jednego dnia. I ja się w pełni z tym utożsamiam.

Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Chcesz zostać bohaterką cyklu Siła jest kobietą? Napisz do mnie: dominika.czerniszewska@wbd.com

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Platforma vod.pl
VOD.pl - oglądaj bez opłat

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Marcin Prokop jako prowadzący program "Uwaga! TVN"? Ryszard Cebula odpowiedział

Marcin Prokop jako prowadzący program "Uwaga! TVN"? Ryszard Cebula odpowiedział

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Co Lara Gessler zaserwuje na wigilijnym stole? "Nie może być zbyt dietetycznie"

Co Lara Gessler zaserwuje na wigilijnym stole? "Nie może być zbyt dietetycznie"

Zofia Zborowska-Wrona zmieniła kolor włosów. Jak teraz wygląda? "Andrzej będzie miał nową żonkę"

Zofia Zborowska-Wrona zmieniła kolor włosów. Jak teraz wygląda? "Andrzej będzie miał nową żonkę"

Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby
Materiał promocyjny

Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy

Znany muzyk oskarżony o wykorzystanie seksualne dziecka. Wyznaczono datę rozprawy

Znany muzyk oskarżony o wykorzystanie seksualne dziecka. Wyznaczono datę rozprawy

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?
Materiał promocyjny

Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?

Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie
Materiał promocyjny

Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?
Materiał promocyjny

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

88% dzieci przygotowuje listy do świętego Mikołaja. O co proszą najczęściej?
Materiał promocyjny

88% dzieci przygotowuje listy do świętego Mikołaja. O co proszą najczęściej?

Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki
Materiał promocyjny

Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Warzywa na patelnię w stylu azjatyckim - poznaj niezawodne przepisy Sebastiana Olmy
Materiał promocyjny

Warzywa na patelnię w stylu azjatyckim - poznaj niezawodne przepisy Sebastiana Olmy

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Przygotowania do wielkiego finału 12. edycji Top Model. "W tym roku mamy też gigantyczną scenę"
Materiał promocyjny

Przygotowania do wielkiego finału 12. edycji Top Model. "W tym roku mamy też gigantyczną scenę"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Turbo czekoladowe ciasto, bułeczki z masą orzechową, czyli pyszne desery z najmniejszej kuchni świata
Materiał promocyjny

Turbo czekoladowe ciasto, bułeczki z masą orzechową, czyli pyszne desery z najmniejszej kuchni świata

Przez wiele miesięcy przebywał w hospicjum, dziś bierze udział w maratonach
Materiał promocyjny

Przez wiele miesięcy przebywał w hospicjum, dziś bierze udział w maratonach

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Gadżety, które warto upolować w Black Friday. "Wiele osób je lubi"
Materiał promocyjny

Gadżety, które warto upolować w Black Friday. "Wiele osób je lubi"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Biżuteria na każdą okazję. Jak podkreślić strój efektownymi ozdobami?
Materiał promocyjny

Biżuteria na każdą okazję. Jak podkreślić strój efektownymi ozdobami?

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

18. edycja akcji "Podaruj Misia". Poznaj tegoroczne pluszaki

18. edycja akcji "Podaruj Misia". Poznaj tegoroczne pluszaki

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Dopiero teraz wyznała to publicznie. "Przez miesiąc nie mogłam przestać płakać". Co się stało?

Dopiero teraz wyznała to publicznie. "Przez miesiąc nie mogłam przestać płakać". Co się stało?

Grzegorz Kajdanowicz zaprojektował swojego misia. "Wielki honor i zaszczyt"

Grzegorz Kajdanowicz zaprojektował swojego misia. "Wielki honor i zaszczyt"

Sprawdziliśmy, ile osób pomoże zmarzniętemu dziecku. Trudno uwierzyć w wynik eksperymentu

Sprawdziliśmy, ile osób pomoże zmarzniętemu dziecku. Trudno uwierzyć w wynik eksperymentu

Jak reagować na masturbację małych dzieci?

Jak reagować na masturbację małych dzieci?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Koszmar 3,5-latka. Był bity i gwałcony. "Ma ubytek czaszki oraz wodogłowie"

Koszmar 3,5-latka. Był bity i gwałcony. "Ma ubytek czaszki oraz wodogłowie"

Blanka Lipińska skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami

Blanka Lipińska skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami

Pan Tabletka i jego skuteczne sposoby na infekcje. "To uniwersalna, smaczna i zdrowa mikstura"

Pan Tabletka i jego skuteczne sposoby na infekcje. "To uniwersalna, smaczna i zdrowa mikstura"

Czy Kornelia i Marek ze "ŚOPW" chcą zostać rodzicami? Wiemy, co planują

Czy Kornelia i Marek ze "ŚOPW" chcą zostać rodzicami? Wiemy, co planują

Drewniane ozdoby świąteczne. Jak zrobić renifera?

Drewniane ozdoby świąteczne. Jak zrobić renifera?

Czy stan jamy ustnej może świadczyć o cukrzycy? "To wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane"

Czy stan jamy ustnej może świadczyć o cukrzycy? "To wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane"

Wielka miłość ambasadora USA i jego partnerki. Ich drogi znów się złączyły po 20 latach

Wielka miłość ambasadora USA i jego partnerki. Ich drogi znów się złączyły po 20 latach

Katarzyna Bosacka po rozstaniu z mężem poszła na terapię

Katarzyna Bosacka po rozstaniu z mężem poszła na terapię

Martyna Wojciechowska zaprojektowała misia. "Ma piernikowego przyjaciela"

Martyna Wojciechowska zaprojektowała misia. "Ma piernikowego przyjaciela"

Marcin ze "ŚOPW" ma nową partnerkę? Wiemy, czy jest już po rozwodzie z Kingą

Marcin ze "ŚOPW" ma nową partnerkę? Wiemy, czy jest już po rozwodzie z Kingą

Działał jako wolontariusz Szlachetnej Paczki. Po latach role się obróciły

Działał jako wolontariusz Szlachetnej Paczki. Po latach role się obróciły

Magda i Krzysiek ze "ŚOPW" podjęli decyzję. "Nie wiem, czy mi to przez usta przejdzie"

Magda i Krzysiek ze "ŚOPW" podjęli decyzję. "Nie wiem, czy mi to przez usta przejdzie"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Tylko ta para z 9. edycji "ŚOPW" przetrwała. Co się wydarzyło w ich życiu? "To mnie zszokowało"

Tylko ta para z 9. edycji "ŚOPW" przetrwała. Co się wydarzyło w ich życiu? "To mnie zszokowało"