Dbając o środowisko i o własny portfel warto zamienić sklepy sieciowe na lumpeksy. W tego typu miejscach nie tylko wyszukamy perełki, ale także nie wydamy fortuny, dzięki czemu nie ucierpi nasz domowy budżet.
"Możemy pomóc innym rozwijać kreatywność".
- Poczułam, że jestem częściej zestresowana i napięta niż szczęśliwa - wspomina bohaterka cyklu "Siła jest kobietą".
Sprawdź nasz poradnik.
Wiktoria Trojan i Daniel Olender z Białegostoku to królowie lumpeksów. Z rzeczy znalezionych w second handach zrobili swoje główne źródło dochodu. Jedwabna suknia Louis Vuitton, ślubna kreacja Diora, kolekcjonerskie koszulki piłkarskie, bluza Burberry, sweter Armani – to tylko kilka perełek, które mają w swojej kolekcji. Za wszystko zapłacili grosze.
Anna Czartoryska-Niemczyka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Podczas ostatniej rozmowy z fanami wyznała, że lubi rzeczy z drugiej ręki. O szczegółach opowiedziała nasza reporterka, Sandra Hajduk.
Magda Lamparska niedawno pojawiła się na pokazie Macieja Zienia, na którym wszystkie kreacje były z drugiej ręki. Aktorka podkreśliła, że musimy zacząć myśleć o naszej planecie. Zdradziła, jak komponuje swoją szafę.
Dlaczego warto kupować w lumpeksach?
Przemek Nowak projektuje ubrania wykorzystując różne elementy garderoby z drugiej ręki.
"Przypałem jest wydawać fortunę na rzeczy, które nie są tego warte".
Anna Dec znana jest z zamiłowania do jakościowych ubrań z drugiej ręki. Udowodniła to w najnowszym odcinku cyklu Darii Pacańskiej "Styl na wagę złota". Prezenterka pogody pokazała nam swoją szafę, która wypełniona jest wspomnieniami.
Na kolejnej edycji projektu "Moda na recykling" pojawiło się wiele znanych osób. Zygmunt Chajzer, Saszan oraz Fit Lovers opowiedzieli w rozmowie z Darią Pacańską, jakie działania dla ratowania planety podejmują na co dzień.
Masowa produkcja ubrań i nieustannie zmieniające się trendy modowe nie służą środowisku. W odpowiedzi na ten problem brytyjska organizacja charytatywna Oxfam kilka lat temu zorganizowała kampanię pod szyldem "Second Hand September", zachęcającą do zmiany nawyków zakupowych. Wyjątkowa akcja została wznowiona z początkiem września 2022 roku. Na czym dokładnie polega? Czy warto się do niej przyłączyć?
Na co zwrócić uwagę i jak dbać o ubrania z second handów?
Robisz zakupy w sklepach z odzieżą używaną? Jakie elementy garderoby najczęściej trafiają do twojego koszyka? Oddaj głos w naszej sondzie i zobacz, jakiej odpowiedzi udzieli inni.
Jedna z TikTokerek pochwaliła się sukienką ślubną zakupioną w sklepie charytatywnym.
- Niezwykłość sklepu polega na tym, że prywatne osoby, którym już się coś znudziło, albo czegoś nie założyły, a leży im to w szafie, przywożą to do nas, albo przysyłają - mówi Natalia Kędzia.
W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają rzeczy z drugiej ręki, które mają już za sobą jakąś historię. Miłość do rzeczy z dawnych lat podziela Katarzyna Podstawek. Teraz wielbicielka mody vintage opowiedziała w Dzień Dobry TVN o swoim wyjątkowym sklepie.
Produkcja ubrań ma ogromny wpływ na środowisko i coraz więcej osób zaczyna to zauważać. W związku z tym na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które mają zapewnić zrównoważony rozwój branży mody. Jednym z pomysłów są butiki cyrkularne. Czym są i jak działają? Sprawdziła to ekspertka działu mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.
Moda na ubrania z drugiej ręki przeżywa prawdziwe apogeum. Wyjątkowe ubrania występujące w pojedynczych egzemplarzach to nie tylko sposób na oryginalną stylizację, ale też głos w sprawie ekologii. - Teraz przestało to być obciachem - mówi Rozalia Chromińska, miłośniczka mody vintage.
Piotr Krzymowski i Ewa Kozieja otworzyli na londyńskiej Oxfort Street pierwszy second hand, który już cieszy się popularnością zarówno wśród zwykłych Brytyjczyków, jak i gwiazd. Teraz ten wyjątkowy sklep odwiedziła Anna Senkara. Co w nim znajdziemy?
Masowa produkcja ubrań negatywnie wpływa na środowisko. Zamiast więc kupować kolejne rzeczy na poświątecznych wyprzedażach, poszukajmy alternatywny. Będzie nie tylko taniej, ale i bardziej ekologicznie. Jak zadać szyku w stylizacji na sylwestra z second handu? Propozycje przedstawiła Patrycja Dziewit, której stylizacja z lumpeksu trafiła na okładkę portugalskiego Vogue'a.
Joanna Przetakiewicz jest miłośniczką mody, która śledzi najnowsze trendy, lecz jest wierna swojemu stylowi. Ma w swojej szafie wiele rzeczy, które po jakimś czasie jej się nudzą. Co z nimi robi? O tym opowiedziała w rozmowie z redaktor mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiną Ziębą.
Zwolenniczki kupowania ubranek dla dzieci w second handach uważają, że jest to przejaw przedsiębiorczości i troska o środowisko. Z kolei przeciwniczkom tego typu zakupów nie mieści się w głowie, by ich pociechy nosiły rzeczy po obcej osobie. Mamy podzieliły się z nami swoimi opiniami.
Polacy co roku wyrzucają 2,5 ton milion ubrań, z czego połowa trafia na wysypisko śmieci, a 40 proc. w ogóle nie było noszone. Łudzimy się, że umieszczenie niepotrzebnych rzeczy w odpowiednich kontenerach, da im drugie życie. Aktywistka ekologiczna Areta Szpura w Dzień Dobry TVN wyjaśniła więc, co dzieje się z odzieżą, której się pozbywamy i radzi ograniczyć konsumpcjonizm.
Zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki stale rośnie. Nadawanie rzeczom nowego życia stało się modne. Specjaliści podkreślają, że garderoba z lumpeksów to nie tylko niepowtarzalne egzemplarze, ale również wysoka jakość materiałów.
Wybór sukni ślubnej to jedna z kluczowych decyzji, którą musi podjąć przyszła panna młoda. Stylistka Ewelina Rydzyńska udowodniła, że kreację tę można kupić tanio, a niższa cena nie wpływa na jej jakość i wygląd.
Nawet największe gwiazdy pokochały ubrania z drugiej ręki. Klaudia Halejcio, Monika Brodka czy Agnieszka Włodarczyk - to tylko niektóre osoby ze świata show-biznesu, które przekonują, że nie trzeba wydawać fortuny, by wyglądać stylowo. Stylistka Marta Pożarlik podpowiedziała, na co zwrócić uwagę podczas zakupów z drugiej ręki. Pokazała też kilka zestawów z używanymi rzeczami w roli głównej.
Niegdyś problemem w polskich domach był niedobór różnych produktów. Obecnie tych przedmiotów często jest zbyt dużo. Coraz więcej ludzi boryka się ze zbieractwem. Choć spotyka to głównie starsze osoby, okazuje się że sporo kobiet w różnym wieku ma ten sam problem ze swoimi ubraniami.
Sylwester 2020 przez panującą pandemię koronawirusa będzie wyglądał zupełnie inaczej niż te, które znamy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zupełnie odpuścić sobie świętowanie. Choć nie możemy udać się na imprezę i spędzić ostatniego wieczoru w roku w większym gronie, poczujemy się lepiej, gdy postawimy na oryginalny wygląd w domowym zaciszu.