Jak usunąć charakterystyczny zapach ubrań z lumpeksu? Jest na to prosty sposób

Autor:
Adam
Barabasz
Stwórz z nami szafę kapsułową… w lumpeksach
Stwórz z nami szafę kapsułową… w lumpeksachDzień Dobry TVN
wideo 2/7

17 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Lumpeksów. Z tej okazji stylistka Marta Pożarlik w Dzień Dobry TVN wyjaśniła, jak skompletować kapsułową garderobę z ubrań z drugiej ręki. Na co zwrócić uwagę i jak dbać o ubrania z second handów?

Szafa kapsułowa

Termin "capsule wardrobe" pojawił się już w latach 70. minionego stulecia. To idea zakładająca stworzenie niewielkiego zbioru ubrań bazowych i sezonowych dodatków. W ten sposób, dysponując ograniczonymi możliwościami, można tworzyć różnorodne i spójne stylizacje. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Mamy gotowy zestaw ubrań który do siebie pasuje bez względu na połączenie.

- Szafa kapsułowa polega na tym, że jedna rzecz, którą mamy w szafie, pasuje do drugiej - wyjaśnia Marta Pożarik. - Dzięki niej unikamy dylematu "nie mam, co na siebie włożyć", ponieważ mamy bazę, do której możemy dobierać wszystko.

Są osoby, których szafa kapsułowa będzie się składać z ubrań wyłącznie czarno-biało-granatowych. Inni kochają wzory boho i len. Inni wybiorą odcienie beżu i oliwki, przełamane mocnymi akcentami. I tu przychodzą nam z pomocą lumpeksy. W second handach możemy znaleźć oryginalne rzeczy do swojej szafy kapsułowej.

Zakupy w second handzie

Marta Pożarlik radzi, by podczas zakupów poszukiwać tkanin dobrej jakości, które w lumpeksach można znaleźć za grosze. Sklep z używaną odzieżą to nie tylko oszczędność, ale również sposób na znalezienie wyjątkowych ubrań.

- Second handy i vintge shopy dają nam możliwość wyrażenia siebie - mówi z entuzjazmem stylistka. - Mamy takie rzeczy, które już się nie powtórzą, więc dlaczego by nie zaszaleć - dodaje.

Wiele osób, kupując w second handach, skarży się na charakterystyczną woń tekstyliów. I na to Marta Pożarlik ma swój sposób. Po zakupach trzeba wszystkie rzeczy uprać w pralce. Aby usunąć zapach odzieży używanej ze świeżo przyniesionych ubrań, wystarczy je wyprać w sodzie z dodatkiem zwykłego detergentu. Z pomocą może przyjść również ocet.

Zobacz całą rozmowę w studiu i sprawdź, jak skompletować kapsułową garderobę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki / East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości