Choć zdążyła zdobyć wykształcenie prawnicze, w pewnym momencie uznała, że wróci do rodzinnego gniazda i wesprze rozwój firmy założonej przez ojca.
UOKiK przyjrzał się dwóm spółkom, a następnie postawił im zarzut wprowadzania konsumentów w błąd przez przekłamywania składów ubrań. Rzeczy miały zawierać wełnę, której w rzeczywistości nie było w ogóle, co potwierdziły badania laboratoryjne.
Ada Fijał podkreśla, że rzeczy z drugiego obiegu nosi od lat. Prowadziła nawet program, w którym przerabiała stare ubrania uczestniczek na zupełnie nowe. Dlatego cieszy się, że ekologiczna moda weszła też na polskie salony.
Magda Lamparska niedawno pojawiła się na pokazie Macieja Zienia, na którym wszystkie kreacje były z drugiej ręki. Aktorka podkreśliła, że musimy zacząć myśleć o naszej planecie. Zdradziła, jak komponuje swoją szafę.
Anna Dec znana jest z zamiłowania do jakościowych ubrań z drugiej ręki. Udowodniła to w najnowszym odcinku cyklu Darii Pacańskiej "Styl na wagę złota". Prezenterka pogody pokazała nam swoją szafę, która wypełniona jest wspomnieniami.
Na kolejnej edycji projektu "Moda na recykling" pojawiło się wiele znanych osób. Zygmunt Chajzer, Saszan oraz Fit Lovers opowiedzieli w rozmowie z Darią Pacańską, jakie działania dla ratowania planety podejmują na co dzień.
Na co zwrócić uwagę i jak dbać o ubrania z second handów?
Jackob Buczyński zajmuje się projektowaniem upcyklingowym. Tworzy niepowtarzalne ubrania z materiałów, które już kiedyś były użyte. Niedawno zorganizował pokaz swojej najnowszej kolekcji.
Do niedawna hasło „porządki w szafie” oznaczało, w najlepszym wypadku, przegląd garderoby i oddanie rzeczy potrzebującym, w gorszym – wyrzucenie ich do śmieci. Na szczęście nasza świadomość ekologiczna rośnie, a wraz z nią potrzeba dostosowania wszystkich aspektów życia do zasad sprzyjających ochronie środowiska. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż swoich ubrań i podarowanie im drugiego życia.
Prowadząca zdradziła, jak wygląda jej garderoba. Dlaczego jej mama była zaskoczona nowym zawodowym wyzwaniem?
Gromadzone przez lata ubrania i akcesoria, także te, które wykorzystujemy do pracy, czy realizacji swojego hobby nie tylko zajmują przestrzeń, ale także blokują pieniądze. Żeby odzyskać część funduszy warto przezwyciężyć naturę zbieracza, przejrzeć szafę i sprzedać wszystko, co w niej zalega, a może ucieszyć innych. Tym razem Ania Dec zajrzy nie tylko do kobiecej, ale także do męskiej garderoby.
Każdy rodzic wie, że koszty związane z utrzymaniem i wychowaniem dziecka zaczynają się na długo przed jego urodzeniem i właściwie nie mają końca. Maluszki szybko wyrastają z ubranek i zabawek – na ich miejsce szybko pojawiają się kolejne i zajmują przestrzeń. Co można z tym zrobić, żeby nie tylko nie utonąć w morzu dziecięcych akcesoriów, a przy okazji odzyskać część zainwestowanej gotówki?
Anna Dec to jedna z najpopularniejszych polskich prezenterek pogody. Od wielu lat związana jest z kanałami grupy TVN. Teraz sprawdza się w zupełnie innej roli - jako prowadząca program "Skarby z szafy".
Zmiana miejsca zamieszkania, a co za tym idzie – pakowanie, to idealny moment na przejrzenie i przewietrzenie garderoby. Często zdarza się, że ubrania, mimo, że są w bardzo dobrym stanie, nie będą już noszone: zmieniamy styl, rozmiar, upodobania. Warto jednak dać im drugą szansę w innym domu i do tego właśnie zachęca Anna Dec w programie "Skarby z szafy".
Produkcja ubrań ma ogromny wpływ na środowisko i coraz więcej osób zaczyna to zauważać. W związku z tym na rynku pojawiają się nowe rozwiązania, które mają zapewnić zrównoważony rozwój branży mody. Jednym z pomysłów są butiki cyrkularne. Czym są i jak działają? Sprawdziła to ekspertka działu mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.
Nadmierny konsumpcjonizm przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy. Dla dobra planety warto zrezygnować ze szkodliwego nawyku, jakim zapełnianie garderoby nowymi, czasem zupełnie niepotrzebnymi rzeczami. Stare ubrania i buty pochodzące ze sklepów z drugiej ręki także nadają się do użytku, zwłaszcza jeśli zostają poddane renowacji.
Ochronę środowiska można wspierać na wiele sposobów, chociażby poprzez dokonywanie właściwych wyborów modowych. Kamila Cembor zaprojektowała buty, które idealnie wpisują się w tę koncepcję.
Wiele osób w kontekście swojej garderoby zmaga się z dwoma problemami: nie dosyć, że nie mają co na siebie włożyć, to jeszcze ubrania im się w szafie nie mieszczą. Czy można zrobić coś, żeby je rozwiązać? Tak! W programie „Skarby z szafy” bohaterowie kolejnych odcinków z pomocą Anny Dec pokażą, że to nie tylko proste, ale może też pomóc spełnić marzenia i żyć w duchu less waste. Jak to możliwe?
"Mało osób wie, jak moda wpływa na środowisko".
"Nauczyłem się szyć z filmików z internetu".
"Im więcej możliwości dasz materii, tym więcej może z niej powstać".
Powiedzieć, że moda się zmienia, to właściwie jak skazać się na stwierdzenie banału, prawda? Otóż nie, jeśli pod uwagę weźmiemy nie obowiązujące w kolejnych sezonach trendy, a podejście kreatorów i marek do otaczającego nas świata i rzeczywistości, w której żyjemy. Jednym z największych zagrożeń, z którymi mierzyć się musi nasze pokolenie są katastrofalne skutki działalności człowieka na środowisko. Co na to branża modowa?
Badania pokazują, że przeciętny konsument wyrzuca swoje ubrania bardzo szybko – według statystyk zakładamy odzież średnio 7 razy, po czym ląduje ona w koszu na śmieci. Co sprawiło, że z taką niefrasobliwością podchodzimy do swojej garderoby? Jak zatrzymać zjawisko fast fashion, które ma zgubny wpływ nie tylko na nasze portfele, ale także na środowisko naturalne?