Projektuje kreacje inspirowane pięknem łabędzi. "Ptaki dzielą się z nią swoimi piórami"

Elżbieta Olszewska
Zaklinaczka łabędzi
Źródło: Dzień Dobry TVN
Elżbieta Olszewska to uznana projektantka mody, ale i oddana miłośniczka zwierząt. Artystka potrafi z niesamowitą gracją łączyć swoje największe pasje. Nieprzeciętny talent i fascynacja łabędzim pięknem pozwoliły jej spełnić marzenie, które przez blisko 25 lat wydawało się nierealne.

Elżbieta Olszewska i jej pasje

Elżbieta Olszewska rozpoczęła karierę projektantki w wieku 45 lat. Inspiracją są dla niej ptaki, którymi się opiekuje. Pierwszego łabędzia uratowała od pewnej śmierci, kolejny trafił do niej za sprawą namowy kolegi. Tak wyglądał początek jej przygody z tymi niezwykłymi zwierzętami.

- Bardzo dużo moich projektów jest związanych z łabędziami. Nie chodzi tylko o pióra, ale o te wszystkie struktury. Na pokazy czy jakieś duże eventy zakładam właśnie taką białą sukienkę, białą pilotkę i białe okulary - przyznała artystka, która przez blisko 25 lat czekała na to, aby zawodowo zająć się modą. Wcześniej parała się malowaniem szyldów i reklamą.

- Wróciłam do szycia, bo zawsze chciałam zrobić pokaz mody - wyznała projektantka.

Porady stylistki

DD_20211222_Moda_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.

Niezwykłe projekty Elżbiety Olszewskiej

Niemal wszystkie projekty autorstwa Elżbiety Olszewskiej nawiązują do dostojnego piękna łabędzi. Nietuzinkowe kreacje, które pozwoliły utalentowanej artystce uwierzyć w siebie i odważnie podążać za marzeniami, stanowią cenną inspirację dla wielu osób.

- Projekty, które tworzy Ela, po prostu uskrzydlają moją duszę - ocenił Piotr Kmiecik, który wspólnie z projektantką wziął udział w Alternative Hair Show, największym modowo-fryzjerskim wydarzeniu na świecie.

Utalentowana projektantka, która może poszczycić się imponującą liczbą nagród i prestiżowych wyróżnień, nie wyobraża sobie innego życia.

- Nie wiem, kim bym była i co bym robiła, gdyby nie moda. Pewnie bym wyglądała przez okno i patrzyła, kto przeszedł ulicą - oceniła Elżbieta Olszewska.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki