projektantka mody

  Gosia Baczyńska obchodzi jubileusz 25-lecia kariery artystycznej. Z tej okazji w Warszawie odbyła się niezwykła uroczystość, na której nie mogło zabraknąć kamer Dzień Dobry TVN.

  Monika Tatiana Idzikowska jak nikt wkłada emocje w projektowanie ubrań. Na czym polega metoda shibori?

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedna z polskich marek cieszy się niemałym zainteresowaniem we Francji. Dwie Polki stworzyły La Metamorphose i podbijają zagraniczny rynek. Kto już założył ich kreacje? O tym Ewa Gawkowska i Małgorzata Szczęsna opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Barbara Cały tworzy wyjątkowe suknie metodą szydełkową, które doceniono już na całym świecie. Kreacjami podkreśla piękno kobiet, ale nie boi się również odważniejszych projektów.

  Grażyna Hase była popularną projektantką w czasach PRL-u. Ubierała wtedy wszystkich i organizowała wspaniałe pokazy. Teraz postanowiono zebrać jej pomysły na wystawie. Od 28 kwietnia w Muzeum Warszawy będą prezentowane ubiory, dodatki i projekty, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.

  "Praktycznie nie wychodzę z pracowni".

  Elżbieta Olszewska to uznana projektantka mody, ale i oddana miłośniczka zwierząt. Artystka potrafi z niesamowitą gracją łączyć swoje największe pasje. Nieprzeciętny talent i fascynacja łabędzim pięknem pozwoliły jej spełnić marzenie, które przez blisko 25 lat wydawało się nierealne.

  Stella McCartney jest córką członka The Beatles, Paula McCartneya. Już od kilkudziesięciu lat spełnia się w zawodzie projektantki, jednak dopiero teraz stworzyła kolekcję inspirowaną zespołem, w którym grał tata. Wszystko to z powodu zbliżającej się premiery głośnego dokumentu.

  Natasha Pavluchenko to projektantka, która chciała odczarować smutny czas pandemii oryginalnymi pomysłami. Stworzyła kolekcję inspirowaną sztuką sakralną i kościołem w jej mieście. O swoich projektach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Aneta Larysa Knap wróciła z Dubaju z wyróżnieniem Best Folk Fabric 2021. Początkowo miała wziąć udział jedynie w targach, a finalnie przygotowała pokaz mody i ubrała gościa specjalnego. Była tam razem z projektantką biżuterii Edytą Gąsior.

  "Zakochałam się w tym kroju, fasonie i formie"

  O projektach 19-letniej Magdaleny Nowak zrobiło się głośno, gdy spotkały się z uznaniem prestiżowych magazynów modowych, takich jak Vogue Portugalia, L’Officiel Baltic, Fashion Magazine Polska. Młoda projektantka bardzo szybko osiągnęła sukces, o który wielu przedstawicieli tego zawodu stara się latami. Nie zamierza jednak zwalniać tempa. Uzdolniona nastolatka opowiedziała nam o swoich planach i marzeniach, zdradziła też jak wyglądają kulisy jej pracy.

  Lady Gaga jest jedną z najpopularniejszych wokalistek, która zrewolucjonizowała współczesną modę. Jej wyszukane stylizacje nieustannie zwracają uwagę trendsetterek i światowych mediów. Teraz Stefani Joanne Angelina Germanotta pokazała się w kreacji znanej polskiej projektantki i wywołała zachwyt. Zobaczcie, jak wyglądała.

  Anna Nurzyńska tworzy suknie dla współczesnych księżniczek. Inspiracji szuka w strojach historycznych. Są to rekonstrukcje kreacji z różnych epok, ale z odrobiną inwencji twórczej autorki. Informacja o talencie Polki rozeszła się po całym świecie.

  Sara Boruc-Mannei od kilku miesięcy z powodzeniem łączy tworzenie marki modowej ze szczęśliwym życiem rodzinnym. Jak jej się to udaje? O tym i o swoich planach projektantka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Karolina Miko, mimo młodego wieku, odnosi spore sukcesy. Od lat ubiera największe polskie gwiazdy estrady, m.in. Brodkę, Natalię Kukulską, Natalię Nykiel i Bovską. Niektórzy mają ją za wizjonerkę, bowiem wyprzedza trendy. Początkowo była jednak nie projektantką, a baletnicą.

  Jessica Alba pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciami z sylwestrowej nocy. Gwiazda Nowy Rok przywitała w sukience, autorstwa polskiej projektantki. W czarnej kreacji podkreślającej figurę wyglądała zniewalająco.

  Justyna Przygońska od 5 lat wraz z przyjaciółką tworzy markę modową. Projektowanie to jej zawód i pasja. Na piękne elementy zwraca uwagę także aranżując wnętrza. Doskonale to widać w jej domu, w którym mieszka z mężem, kierowcą rajdowym Kubą Przygońskim oraz dwiema córkami - Niną i Aninką.

  Lana Nguyen opublikowała w mediach społecznościowych osobisty post i zaapelowała do kobiet. Projektantka zdradziła, że przebywa w szpitalu, gdzie przeszła operację. "Czasu nie cofnę, ale Wy uważajcie na siebie" – dodała.

  Joanna Przetakiewicz od 10 lat z sukcesem prowadzi markę modową. Często bywa tak, że dzieci nie są zainteresowane tym, co robią ich rodzice. W tym przypadku było odwrotnie. 6 lat temu do jej firmy dołączył syn Aleksander i zajął stanowisko prezesa. Jak teraz wygląda ich współpraca?

  Jennifer Lopez to nie tylko jedna z najpopularniejszych światowej klasy artystek, ale i ikona stylu. Inspiruje miliony kobiet na całym świecie swoimi zmysłowymi stylizacjami, a nawet najprostsze zestawy na siłownię w jej wydaniu prezentują się piorunująco. W najnowszym teledysku zachwyca kolejnymi lookami. Co ciekawe, jeden z nich jest projektu polskiej designerki.

  Zofia Ślotała znana jest ze swojego wyczucia stylu. Jak się okazuje, modowy zmysł jest u niej rodzinny. Stylistka na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie ze spotkania z siostrą, na które obie przyszły ubrane jednakowo. Ich podobieństwo wzbudziło zachwyt większości fanów. Wśród komentarzy nie zabrakło też uszczypliwości.

  Aka Nanitashvili to jedna z najbardziej znanych projektantek mody w Gruzji, która swoje kolekcje wysyła m.in. do Stanów Zjednoczonych i Kazachstanu. Zaprosiła nas do swojej pracowni, by pokazać kolekcję i powiedzieć, co ją inspiruje. Mogliśmy też zobaczyć tradycyjne gruzińskie stroje.

  Ewa Minge, polska projektantka mody, to gwiazda, która niewątpliwie budzi ogromne zainteresowanie mediów. Na pierwszym planie jest jednak nie kariera zawodowa i osiągnięcia Ewy, a jej wygląd. Czy projektantka ma do siebie dystans? Co sama mówi o sobie i swojej urodzie? Ewa zdradziła również o czym marzy i gdzie nie jest rozpoznawalna. Z przymrużeniem oka o tym, kogo mogłaby zagrać w filmie powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Jakiś czas temu Ewa Minge pokazała kolekcję haute couture w Paryżu. Wydarzenie to zainspirowało Ewę do założenia fundacji "Black Butterflies". Jaka jest jej idea? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, która odwiedziła projektantkę podczas sesji zdjęciowej.

  Ewa Minge to nie tylko znana na świecie projektantka mody, ale także kochająca matka dwóch synów: 24-letniego Oskara i 21-letniego Gaspara. Jakie ma z nimi relacje? Czy synowie, tak jak ich mama, gonią marzenia? Czy Oskar zamierza przejąć po mamie imperium Minge? Jaką cechę charakteru ma Oscar, której boi się Ewa Minge? Czy projektantka ma sprawdzonych przyjaciół? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Ewa Minge i jej syn Oskar.

  Stylistka wraz we współpracy z zaprzyjaźnionymi projektantkami, stworzyła kolekcję sukienek dedykowaną kobietom w ciąży. Co wyróżnia ich ubrania spośród pozostałych marek? W jaki sposób "rosną" one razem z brzuchem przyszłej mamy? Jak wpasować się w trendy będąc w ciąży? Jak czuje się Zosia? Czy Zosia zdradziła dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej płeć swojego przyszłego dziecka?

  Synów projektantki bardzo rozzłościły plotki na jej temat. Przeciwko osądowi jednego z chirurgów plastycznych publicznie zaprotestował Oscar Minge, umieszczając na swoim facebook'u bardzo emocjonalny i dosadny wpis. Jak zareagowała na to Ewa Minge? Jakie relacje łączą ją z synami? Dlaczego projektantka mówi, ze tworzą prawdziwe włoską rodzinę?

  Była żona Radosława Majdana projektuje ubrania. Choć to Warszawa jest polskim centrum mody, Sylwia dalej mieszka w Szczecinie. Dlaczego nie chce przenieść się do stolicy? Względy rodzinne czy biznesowe? Czy nie chciałaby mieć butiku w centrum Warszawy? O tym, kim są klientki projektantki oraz jakie relacje utrzymuje z Radosławem, Sylwia Majdan opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Projektantka Eva Minge ma dwóch synów. Jaki ma stosunek do dziewczyn swoich synów? Czy będzie wybierała im żony? O to zapytała ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.