projektantka mody

  projektantka mody

  O projektach 19-letniej Magdaleny Nowak zrobiło się głośno, gdy spotkały się z uznaniem prestiżowych magazynów modowych, takich jak Vogue Portugalia, L’Officiel Baltic, Fashion Magazine Polska. Młoda projektantka bardzo szybko osiągnęła sukces, o który wielu przedstawicieli tego zawodu stara się latami. Nie zamierza jednak zwalniać tempa. Uzdolniona nastolatka opowiedziała nam o swoich planach i marzeniach, zdradziła też jak wyglądają kulisy jej pracy.

  Aka Nanitashvili to jedna z najbardziej znanych projektantek mody w Gruzji, która swoje kolekcje wysyła m.in. do Stanów Zjednoczonych i Kazachstanu. Zaprosiła nas do swojej pracowni, by pokazać kolekcję i powiedzieć, co ją inspiruje. Mogliśmy też zobaczyć tradycyjne gruzińskie stroje.

  Ewa Minge, polska projektantka mody, to gwiazda, która niewątpliwie budzi ogromne zainteresowanie mediów. Na pierwszym planie jest jednak nie kariera zawodowa i osiągnięcia Ewy, a jej wygląd. Czy projektantka ma do siebie dystans? Co sama mówi o sobie i swojej urodzie? Ewa zdradziła również o czym marzy i gdzie nie jest rozpoznawalna. Z przymrużeniem oka o tym, kogo mogłaby zagrać w filmie powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Jakiś czas temu Ewa Minge pokazała kolekcję haute couture w Paryżu. Wydarzenie to zainspirowało Ewę do założenia fundacji "Black Butterflies". Jaka jest jej idea? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, która odwiedziła projektantkę podczas sesji zdjęciowej.

  Ewa Minge to nie tylko znana na świecie projektantka mody, ale także kochająca matka dwóch synów: 24-letniego Oskara i 21-letniego Gaspara. Jakie ma z nimi relacje? Czy synowie, tak jak ich mama, gonią marzenia? Czy Oskar zamierza przejąć po mamie imperium Minge? Jaką cechę charakteru ma Oscar, której boi się Ewa Minge? Czy projektantka ma sprawdzonych przyjaciół? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Ewa Minge i jej syn Oskar.

  Stylistka wraz we współpracy z zaprzyjaźnionymi projektantkami, stworzyła kolekcję sukienek dedykowaną kobietom w ciąży. Co wyróżnia ich ubrania spośród pozostałych marek? W jaki sposób "rosną" one razem z brzuchem przyszłej mamy? Jak wpasować się w trendy będąc w ciąży? Jak czuje się Zosia? Czy Zosia zdradziła dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej płeć swojego przyszłego dziecka?

  Synów projektantki bardzo rozzłościły plotki na jej temat. Przeciwko osądowi jednego z chirurgów plastycznych publicznie zaprotestował Oscar Minge, umieszczając na swoim facebook'u bardzo emocjonalny i dosadny wpis. Jak zareagowała na to Ewa Minge? Jakie relacje łączą ją z synami? Dlaczego projektantka mówi, ze tworzą prawdziwe włoską rodzinę?

  Była żona Radosława Majdana projektuje ubrania. Choć to Warszawa jest polskim centrum mody, Sylwia dalej mieszka w Szczecinie. Dlaczego nie chce przenieść się do stolicy? Względy rodzinne czy biznesowe? Czy nie chciałaby mieć butiku w centrum Warszawy? O tym, kim są klientki projektantki oraz jakie relacje utrzymuje z Radosławem, Sylwia Majdan opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Projektantka Eva Minge ma dwóch synów. Jaki ma stosunek do dziewczyn swoich synów? Czy będzie wybierała im żony? O to zapytała ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Izabela Łapińska - jedna z najzdolniejszych projektantek, trochę mniej znana w Polsce niż na świecie, zwłaszcza we Francji. W Dzień Dobry TVN pokazała nam fragment swojej najnowszej kolekcji, którą w październiku zaprezentuje w Paryżu, a już 23 czerwca w Łazienkach Królewskich. Podobają się Wam trzy modele, które projektantka pokazała w naszym studio?

  Lato w pełni, ale projektanci mody już przygotowują kolekcje na jesień-zimę 2014/2015. Jednym z nich jest Łukasz Jemioł. Jaki będzie kolor przewodni nowej kolekcji projektanta? Jak długo ją przygotowuje? Jakich tkanin użyje? Obejrzyjcie kulisy powstawania jego najnowszej kolekcji z linii premium jesień-zima 2014/2015. Tylko nam pokazał trzy modele, które zamierza zaprezentować na najbliższym pokazie.

  Ewa Minge na jednej z imprez pojawiła się ze swoim najstarszym synem. To była dobra okazja, aby zapytać znaną projektantkę mody, czy ta wybiera swoim synom dziewczyny i czy jest tolerancyjna.

  Sylwia Antoszkiewicz i Katarzyna Jaźnicka nie są z wykształcenia lekarzami, ale postanowiły projektować i szyć uniformy dla lekarzy i pielęgniarek. Skąd pomysł na ten biznes? Kto jest dla nich inspiracją? Czy ograniczają się tylko do uniformów medycznych?

  Wielu twierdzi, że lata PRL były szare. Nie do końca można się z tym zgodzić, biorąc pod uwagę modę z lat 80 i 90. ubiegłego wieku. Dekatyzy, piramidy, tureckie sweterki, sznurowadła w jaskrawym różu, kolorowe dresy, pistacjowe garnitury, no i kultowe relaxy - to były wielkie hity modowe, które wypadało mieć w swojej szafie. Jak zmieniła się moda w ciągu ostatnich 25 lat? Czy Polacy mieli gust? Czy to były dobre czasy dla polskich projektantów mody? Zapytaliśmy o to projektantkę mody Joannę Klimas oraz dziennikarza i blogera Michała Zaczyńskiego.

  Wszystko odbywa się nocą, "trochę na nielegalu" ... W Katowicach, z miejskimi partyzantami ogrodniczymi, spotkał się Filip Chajzer. A o tym, że to "sadzenie ma znaczenie" przekonywał nas w studiu Dzień Dobry TVN Witold Szwedkowski pomysłodawca Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej.

  Danuta Rzanna projektuje i szyje bieliznę dla pań. Wspólnie z mężem w latach 70. XX w. założyła firmę, która szybko zyskała uznanie nie tylko w oczach polskich, ale także zagranicznych klientów. Całkiem niedawno Panią Danutę poprosiła o pomoc w szyciu bielizny Jenny Packham - ulubiona projektantka mody wielu gwiazd. Która ze znanych osób nosi polską bieliznę?

  Ostatnio obserwujemy wzrost poparcia dla ruchów nacjonalistycznych. Dnia 25 maja br. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego i jest bardzo prawdopodobne, że skrajnie prawicowe partie polityczne staną się realną siłą w strukturach Unii. Czym to grozi? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawiali: aktor Michał Żurawski, aktorka Maria Seweryn i politolog Agnieszka Durska.

  Od projektowania wnętrz do projektowania ubrań jest bardzo blisko. Tak przynajmniej twierdzi projektantka Lucyna Stefaniak. Jej słowa postanowiła sprawdzić stylistka Zosia Ślotała. Jak wyglądają kolekcje Lucyny? Co jest ich tematem przewodnim? Czy stylizacje Zosi Ślotały, w których użyła ubrań Lucyny Stefaniak spodobały się osobom spotkanym na ulicy?

  Wiele osób myślało, że Gwyneth Paltrow, po tym jak gruchnęła informacja o jej rozwodzie, zamknie się w domu i będzie przeżywała rozstanie z mężem. A tymczasem... Zobaczcie, co znalazła w internecie dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Do swoich stylizacji wykorzystała projekty Katarzyny Miciak, która po 15 latach zamieniła liczydło na maszynę do szycia. W trakcie spotkania z Zosią Ślotałą Kasia wyznała, że jest obecnie szczęśliwa, ponieważ w końcu może realizować swoje marzenia, chociaż uważa, że praca w zawodzie księgowej nie była czasem straconym. Dlaczego postanowiła zmienić swoją ścieżkę kariery? Czy początki w nowym zawodzie były trudne? W jaki sposób walczy o klienta?