artystka

    artystka

    Zofia Stryjeńska to jedna z najwybitniejszych artystek dwudziestolecia międzywojennego. Wzbudzała zainteresowanie nie tylko talentem, ale też burzliwym życiem prywatnym. Relacje z epoki to dowód na to, że lata 20. i 30. to nie tylko czas wytwornych fryzur, charlestona i artystycznej bohemy. To również era zniewolenia kobiet, które wiedziały, że nadeszła pora, by żyć po swojemu.

    Monika Brodka już niedługo zaprezentuje swoją nową płytą. Piąty album artystki zatytułowany jest "BRUT". Fani już zacierają ręce na myśl o premierze, a wokalistka zdradza kolejne szczegóły. Tym razem w mediach społecznościowych pokazała zaskakującą okładkę krążka. - Umieściłam na niej swoje archiwalne zdjęcie, ponieważ wiąże się ono z wieloma treściami na płycie i dopełnia całą opowieść – zdradziła.

    Céline Dion ma powody do dumy. Dokładnie 25-lat temu wypuściła album "Falling Into You". Krążek zrobił niesamowite wrażenie na fanach z całego świata, a płyta sprzedała się w ilości ponad 32 milionów egzemplarzy! Z okazji rocznicy piosenkarka opublikowała w sieci swoje zdjęcie sprzed ćwierć wieku i opatrzyła je wzruszającym opisem. My natomiast przygotowaliśmy mały quiz, w którym możecie sprawdzić, jak dobrze znacie diwę światowej sceny muzycznej.

    Julia "Yulia" Czub, zanim pojawiła się na scenie, była dziennikarką w Londynie. W brytyjskich mediach relacjonowała wydarzenia zarówno muzyczne, jak i polityczne. Tuż przed pandemią odwiedziła rodziców w Polsce, a lockdown uniemożliwił jej powrót na Wyspy. Czas spędzony w Warszawie wykorzystała więc na realizację swoich pomysłów. Artystka stworzyła nietypowy audiowizualny projekt, o którym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.