"Nie chcę, by jego śmierć poszła na marne". Straciła jednego z bliźniaków i walczy o zdrowie drugiego
Szczytno. Kwiecień 2020 roku. Adam D. wjechał rozpędzonym autem w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami: Kubą i Bartkiem. Pierwszy z chłopców zmarł w szpitalu. Drugi został ciężko ranny. - Od tamtej pory zaczęła się nasza codzienna walka - przyznaje mama Beata Pieczyńska w cyklu "Siła jest kobietą" .
Opiekuje się 35-letnim mężem z Alzheimerem: "Kiedy zapytałam, ile zostało nam czasu, nikt nie odpowiedział"
35-letni Marcin Łaszkiewicz od dwóch lat żyje z Alzheimerem. Chorobę odziedziczył po mamie, która zmarła w wieku 42 lat. Mężczyzna wymaga wsparcia w kąpaniu, ubieraniu czy przypominaniu, kiedy się urodził.
U 34-latki zdiagnozowano chorobę Parkinsona: "Myślałam, że ręka drży mi przez stres"
Choroba Parkinsona zazwyczaj ujawnia się między 40. a 60. rokiem życia. Natomiast u Pani M. wykryto ją w wieku 34 lat. – Przywykliśmy, że dotyka starszych osób, a okazuje się, że wcale tak nie jest – podkreśla w cyklu "Siła jest kobietą".
Nauczycielka z niepełnosprawnością uczy dzieci z Ukrainy języka polskiego: "Staram się pokazać świat w bardziej kolorowych barwach"
Małgorzata Krzywoń to nauczycielka z powołaniem. Nawet stwardnienie rozsiane i niepełnosprawność nie powstrzymały jej, by nieść pomoc najmłodszym. Od tego roku szkolnego przebywa na rencie i za darmo uczy dzieci z Ukrainy oraz Białorusi języka polskiego. - Nie wyobrażam sobie, że mogłabym stać bezczynnie - deklaruje w cyklu "Siła jest kobietą".
Przed 18-stką amputowali jej rękę. "Niektórzy uważali, że zmyślam"
U 29-letniej Marysi Piechowskiej wykryto nowotwór tuż przed 18. urodzinami. Zamiast radosnego świętowania wkroczenia w dorosłość musiała przejść operację amputacji ręki i chemioterapię. Jej świat, marzenia i plany – runęły.
W sekundę ich życie legło w gruzach: "Nie mogłam znieść tego, że moje dziecko samotnie walczy"
Beata Kuczewska jest mamą 23-letniej Ewy, która do niedawna była pełną życia studentką architektury. Dwa lata temu jej ukochana córka miała poważny wypadek komunikacyjny. Doznała uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i urazu czaszkowo-mózgowego. Ich poukładane życie legło w gruzach. - Każdy dzień to walka. Nie zamierzamy się poddać - deklaruje bohaterka cyklu "Siła jest kobietą".
Po 50-tce skończyła studia, rozwiodła się i pomaga innym. "Byłam w 100 proc. zależna od małżonka"
Halina Krawiec po 50. postanowiła napisać własny scenariusz na swoje życie. Z gospodyni domowej zależnej od męża przeobraziła się w pewną siebie kobietę, która zawodowo pomaga m.in. osobom uzależnionym.
Po rozległym udarze mózgu ustanowiła rekord świata. "Lekarze dawali mi 1 proc. szans na przeżycie"
Magdalena Andruszkiewicz do listopada 2018 r. była niezwykle aktywną kobietą: prowadziła własną firmę, uczyła tańczyć, jeździła konno. Aż nagle jej świat stanął w miejscu. Doznała obszernego udaru mózgu i móżdżku.
"Siła jest kobietą". Walczy z SM i przygotowuje się do zawodów sylwetkowych bikini fitness
Monika Sowińska od prawie 6 lat mieszka w Australii, a od 3 - zmaga się ze stwardnieniem rozsianym (SM), czyli przewlekłą chorobą układu nerwowego. O swojej walce o zdrowie, sportowej pasji i motywacji opowiedziała w cyklu "Siła jest kobietą". - Wiedząc, że w przyszłości mogę poruszać się na wózku, obiecałam sobie, że nie zmarnuję ani jednego dnia - przyznaje.
"Siła jest kobietą". Zdobywa najwyższe szczyty: "Liczy się każda kropla wylanego wcześniej potu"
Magdalena Madej od dzieciństwa chodzi po górach. Wychowała się w Zakopanem, a obecnie mieszka w Katmandu, stolicy Nepalu. Weszła na Ama Dablam (6812 m n.p.m.) i Lhotse (8516 m n.p.m.). Teraz śni jej się Mount Everest.
Polka tworzy nowe zęby, twarze, piersi i kończyny. "Trafiła do mnie pacjentka, która nie miała podniebienia i nosa"
Gabriela Kamińska jako osoba wrażliwa na ludzkie cierpienie postanowiła wykorzystać swoje zdolności w pomocy potrzebującym. Daje pacjentom po wypadkach i nowotworach nie tylko nowe twarze i kończyny, a Amazonkom - piersi, ale przede wszystkim nadzieję. - Zajmuję się osobami cierpiącymi z widocznymi ubytkami - przyznaje w cyklu "Siła jest kobietą".
"Siła jest kobietą". Maria Leszczyńska: "Choroba Alzheimera nie atakuje serca. Ono bije i pragnie kochać"
Alzheimer jest wstydliwą chorobą, o której rzadko się mówi. Maria Leszczyńska - prezeska Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera - wierzy w to, że "tak jak nauczyliśmy się mówić o nowotworze, cukrzycy, autyzmie, tak samo będzie z Alzheimerem". W cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała, jak tego dokonać i z czym muszą zmierzyć się DPS-y w dobie pandemii i galopującej inflacji.
"Siła jest kobietą". Ratownica medyczna Ane Piżl: "Realnie udaje nam się zreanimować zaledwie 10 proc. osób"
Ane Piżl jest ratownicą medyczną, która działa w słusznej sprawie. Nie tylko ratuje ludzkie życia, ale i prowadzi szkolenia z zakresu tolerancji i języka równościowego. Otwarcie mówi też, że zmieniła imię na neutralne płciowo, bo w jej idealnym świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. - Każdy człowiek, niezależnie od płci, ma prawo decydować o wyborze swojej drogi - deklaruje.