Edyta Rucka w cyklu "Siła jest kobietą" opowiedziała o swojej walce i codzienności z wiecznie głodnym chłopcem.
Małgorzata Sajan oswaja raka i przełamuje stereotypy.
Kamila Taracińska choruje na SMA i udowadnia, że warto pokonywać bariery.
Katarzyna Nejman i Anna Borecka kultywują rodzinną tradycję i uczą innych wyplatać.
Trwa zbiórka na leczenie.
Joanna Raczkowska w wieku 13 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości udowej. Przeszła łącznie 16 operacji, w tym amputację kończyny dolnej i wybudzenie się na stole. - Słyszałam rozmowy lekarzy, czułam, co mi robią - wspomina w cyklu "Siła jest kobietą". Dziś jako pacjentka po wygranej walce prowadzi fundację, działa społecznie, edukuje i inspiruje.
W cyklu "Siła jest kobietą" opowiada o swojej codziennej walce i prosi o pomoc w zbiórce na operację. – Jestem więźniem we własnym ciele – przyznaje Aleksandra Słaby, która od urodzenia zmaga się z zespołem Hajdu-Cheneya.
Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Aleksandra Wiederek-Barańska od ponad 7 lat żyje z tą chorobą w IV stadium.
- Poczułam, że jestem częściej zestresowana i napięta niż szczęśliwa - wspomina bohaterka cyklu "Siła jest kobietą".
"Wzięłyśmy życie w swoje ręce".
Jolanta nie chciała żyć po rozległym oparzeniu.
Zostały dwa dni do końca zbiórki. - Jest szansa i musimy ją wykorzystać - deklaruje mama nastolatka Elżbieta Chrobak w cyklu "Siła jest kobietą".
- Kiedy mama zadzwoniła do przychodni NFZ, powiedziano jej, że najbliższy wolny termin jest za półtora roku – wspomina w cyklu "Siła jest kobietą".
"Zdecydowałam się usunąć i macicę, i jajniki".
"Nie możemy tylko czekać na najgorsze".
"Moje dziecko zostało spalone z odpadem medycznym".
24-letnia Daria Gruzlewska ma za sobą szereg trudnych doświadczeń. Stoczyła walkę o zdrowie, była wielokrotnie zdradzana i oszukiwana przez partnera, a kropką na nad "i" okazała się operacja, która zmieniła jej życie.
Rekord świata w biegu 12-godzinnym, wielokrotna mistrzyni Polski w ultramaratonie górskim, druga najszybsza w historii kobieta w biegu na wieżę Eiffla – to dopiero początek listy osiągnięć 40-letniej Dominiki Stelmach.
Szczytno. Kwiecień 2020 roku. Adam D. wjechał rozpędzonym autem w wózek z 1,5-rocznymi bliźniętami: Kubą i Bartkiem. Pierwszy z chłopców zmarł w szpitalu. Drugi został ciężko ranny. - Od tamtej pory zaczęła się nasza codzienna walka - przyznaje mama Beata Pieczyńska w cyklu "Siła jest kobietą" .
35-letni Marcin Łaszkiewicz od dwóch lat żyje z Alzheimerem. Chorobę odziedziczył po mamie, która zmarła w wieku 42 lat. Mężczyzna wymaga wsparcia w kąpaniu, ubieraniu czy przypominaniu, kiedy się urodził.
"Od jednej z lekarek usłyszałam, że jestem bardzo ciężkim przypadkiem".
Choroba Parkinsona zazwyczaj ujawnia się między 40. a 60. rokiem życia. Natomiast u Pani M. wykryto ją w wieku 34 lat. – Przywykliśmy, że dotyka starszych osób, a okazuje się, że wcale tak nie jest – podkreśla w cyklu "Siła jest kobietą".
Małgorzata Krzywoń to nauczycielka z powołaniem. Nawet stwardnienie rozsiane i niepełnosprawność nie powstrzymały jej, by nieść pomoc najmłodszym. Od tego roku szkolnego przebywa na rencie i za darmo uczy dzieci z Ukrainy oraz Białorusi języka polskiego. - Nie wyobrażam sobie, że mogłabym stać bezczynnie - deklaruje w cyklu "Siła jest kobietą".
Święta Bożego Narodzenia 2017 roku Ewa Chojnacka zapamięta na zawsze. To właśnie wtedy jej syn, 25-letni Błażej, popełnił samobójstwo.
U 29-letniej Marysi Piechowskiej wykryto nowotwór tuż przed 18. urodzinami. Zamiast radosnego świętowania wkroczenia w dorosłość musiała przejść operację amputacji ręki i chemioterapię. Jej świat, marzenia i plany – runęły.
Beata Kuczewska jest mamą 23-letniej Ewy, która do niedawna była pełną życia studentką architektury. Dwa lata temu jej ukochana córka miała poważny wypadek komunikacyjny. Doznała uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i urazu czaszkowo-mózgowego. Ich poukładane życie legło w gruzach. - Każdy dzień to walka. Nie zamierzamy się poddać - deklaruje bohaterka cyklu "Siła jest kobietą".
Halina Krawiec po 50. postanowiła napisać własny scenariusz na swoje życie. Z gospodyni domowej zależnej od męża przeobraziła się w pewną siebie kobietę, która zawodowo pomaga m.in. osobom uzależnionym.
Magdalena Andruszkiewicz do listopada 2018 r. była niezwykle aktywną kobietą: prowadziła własną firmę, uczyła tańczyć, jeździła konno. Aż nagle jej świat stanął w miejscu. Doznała obszernego udaru mózgu i móżdżku.
"Obiecałam, że jak wyzdrowieję, to zrobię coś dla siebie".
Monika Sowińska od prawie 6 lat mieszka w Australii, a od 3 - zmaga się ze stwardnieniem rozsianym (SM), czyli przewlekłą chorobą układu nerwowego. O swojej walce o zdrowie, sportowej pasji i motywacji opowiedziała w cyklu "Siła jest kobietą". - Wiedząc, że w przyszłości mogę poruszać się na wózku, obiecałam sobie, że nie zmarnuję ani jednego dnia - przyznaje.