Od 14. roku życia walczy z łuszczycą: "Od jednej z lekarek usłyszałam, że jestem bardzo ciężkim przypadkiem"

Dominika Jeżewska
"Siła jest kobietą". Dominika Jeżewska – znana w sieci jako "Pani Łuska"
Źródło: Archiwum prywatne
Dominika Jeżewska - znana w sieci jako Pani Łuska - od czternastego roku życia choruje na łuszczycę. Początkowo zmiany na skórze ukrywała pod warstwą ubrań, ale dziś jako akceptująca siebie kobieta biega w kostiumie kąpielowym po plaży i na co dzień pomaga innym. - Można normalnie żyć, realizować swoje pasje i się nie poddawać - przekonuje w cyklu "Siła jest kobietą". 

Siła jest kobietą: Każda jest inna. Każda wyjątkowa. Każda ma różne cele i marzenia, inną historię do opowiedzenia. Łączy je jedno. Bohaterki tego cyklu udowadniają, że siła jest kobietą.

Dominika Jeżewska od 2018 roku działa w Internecie jako Pani Łuska, która wspiera osoby z łuszczycą, zaburzeniami odżywiania i po poronieniach. Edukuje społeczeństwo na temat chorób skóry, a w ramach kampanii #dajsieodkryc pomaga innym w akceptacji swojego ciała i propaguje zdrowe podejście. Prywatnie – szczęśliwa mężatka, mama dwójki dzieci: Rozalki i Stasia.

Zdrowie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Jak wiatr wpływa na zdrowie człowieka?
Jak wiatr wpływa na zdrowie człowieka?
Oleje i octy do picia – moda czy przepis na zdrowie?
Oleje i octy do picia – moda czy przepis na zdrowie?
Zdrowie zaczyna się na talerzu
Zdrowie zaczyna się na talerzu
Owoce czarnego bzu na zdrowie
Owoce czarnego bzu na zdrowie
Turbo miody na turbo zdrowie!
Turbo miody na turbo zdrowie!
Zdrowie rodziny na talerzu
Zdrowie rodziny na talerzu
Pozytywny wpływ śmiechu na zdrowie
Pozytywny wpływ śmiechu na zdrowie
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Chodzenie na zdrowie
Chodzenie na zdrowie
Naturalne syropy na zdrowie
Naturalne syropy na zdrowie
Zespół Marfana – choroba wysokich ludzi
Zespół Marfana – choroba wysokich ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Znienawidzona łuszczyca

Dominika Czerniszewska: W jakim wieku zauważyłaś pierwsze zmiany na skórze?

Dominika Jeżewska: Miałam wtedy 14-15 lat. Pierwsze zmiany pojawiły się na łokciach. Tak naprawdę nie przeszkadzały mi one, ale pewnego dnia mama, patrząc na moje łokcie, powiedziała: "To łuszczyca". Jej przyjaciółka od dziecka mierzyła się z tą chorobą, więc wiedziała, jakie są objawy, ale ja nie chciałam tego słuchać. Odpowiedziałam, żeby nie wymyślała mi kolejnej choroby, bo wystarczy, że od 2. roku życia mam zespół nerczycowy [zespół objawów chorobowych wywołany nadmierną utratą białka z moczem – red.]. Długo zwlekałam z wizytą u dermatologa.

Kiedy uznałaś, że mama może mieć jednak rację?

Dopiero jak zaczęło się pojawiać więcej zmian. Praktycznie z dnia na dzień wysypało mi całe ciało. Wtedy stwierdziłam, że mama ma chyba rację i najwyższy czas poszukać specjalisty. Nie myliła się. Lekarz od razu stwierdził, że to łuszczyca.

Jak zareagowałaś na diagnozę?

Kiedy dostałam wysypu łuszczycy, bardzo się zbuntowałam. Trafiłam na oddział dermatologiczny. Pielęgniarki zrobiły mi zdjęcia do dokumentacji medycznej. Miałam tyle zmian, że czułam się niekomfortowo w tej sytuacji. Od jednej z lekarek usłyszałam, że jestem bardzo ciężkim przypadkiem i prawdopodobnie do końca życia będę tak wysypana. Te słowa mnie podłamały. Doszłam do wniosku, że skoro jestem aż tak ciężkim przypadkiem, to nie ma sensu, żebym się leczyła. Dopiero po dwóch latach chorowania trafiłam do dermatologa, który zmienił mój tok myślenia. Powiedział, że udowodni mi, że łuszczycę można podleczyć do takiego stopnia, że będę miała praktycznie czyste ciało. Po długim pobycie w szpitalu rzeczywiście tak było. Z medycznego punktu widzenia łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, ale można być długo w remisji. Okazało się, że jest naprawdę wiele możliwości leczenia.

To schorzenie uwarunkowane genetycznie. W Twojej rodzinie były przypadki łuszczycy?

Szukałyśmy z mamą i okazało się, że nie. Jedynie dziadek miał chorobę skóry, ale wtedy nazwano to egzemą. Leczył się i wszelkie objawy minęły. Nie mamy jednak pewności, że to nie była łuszczyca. Natomiast wiele wskazuje na to, że przyczyna leży gdzie indziej. Chorując na zespół nerczycowy, brałam silne leki, sterydy oraz remedium, które jest również wykorzystywane w leczeniu łuszczycy. Kiedy przestałam przyjmować tabletki, pojawiły się zmiany na skórze. Do tego doszedł stres, który nasila występowanie objawów łuszczycy. Zmieniałam akurat szkołę, więc tych nerwowych momentów było sporo. Dlatego podejrzewam, że nałożyło się kilka czynników, które spowodowały wysyp.

Jako nastolatki przywiązujemy dużą wagę do wyglądu, a choroby skóry nierzadko powodują wykluczenie. Czy Ty również tego doświadczyłaś?

Na szczęście nie miałam łuszczycy na twarzy, a zmiany, które wystąpiły na rękach i nogach, łatwo było ukryć. Kiedy miałam wysyp - niezależnie od pory roku - wkładałam długie spodnie, bluzkę z rękawami. Dzięki temu mało osób z mojego otoczenia wiedziało o chorobie. Najbliżsi znajomi dowiedzieli się dopiero, jak przez wizyty w szpitalu zaczęłam opuszczać szkołę. Zachowali się bardzo fajnie. Odwiedzali mnie na oddziale, nie komentowali. Nigdy nie byłam wytykana palcami. Nie usłyszałam wprost, że ktoś się mnie brzydzi.

Ponadto to był czas, kiedy zaczęłam mieć zaburzenia odżywiania. Nigdy nie byłam pulchna, ale przez to, że od dziecka przyjmowałam sterydy, miałam zaokrągloną twarz, więc postanowiłam schudnąć. Ważyłam 62 kg, a w bardzo krótkim czasie zeszłam do 50 kg. Powtarzałam sobie: ok, mam łuszczycę, ale przynajmniej jestem szczupła i ludzie mówią, że ładnie wyglądam. Często słyszałam od znajomych: "Wow, ale ty schudłaś". To był dla mnie największy komplement. Dodawał mi pewność siebie i rekompensował chorobę.

Z jakimi zaburzeniami odżywiania się mierzyłaś?

Nie miałam tego zdefiniowanego. Najpierw objadałam się i wymiotowałam. Później namiętnie liczyłam kalorie i jadłam coraz mniej. Następnie zaburzenia odżywiania zastąpił sport. Normalnie spożywałam posiłki, za to ćwiczyłam trzy razy dziennie, więc tak naprawdę wszystko, co zjadłam, spalałam. Kiedy w 2022 roku powróciłam na terapię, moja psycholożka stwierdziła, że mam zaburzenia na tle obsesyjno-kompulsywnym. Dlatego z jednego przechodzę w drugie. Dopiero teraz zaczęłam wszystkie te kropki ze sobą łączyć.

Droga do pokochania siebie

Dziś pomagasz innym w akceptacji swojego ciała. A jak wyglądała Twoja droga do pokochania siebie?

Przez 15 lat chorowania różne wydarzenia na to wpłynęły. Pierwszym momentem, który dał mi do myślenia, to sytuacja ze szpitala. Leżałam na sali z kobietą, która była ode mnie o wiele starsza i miała znacznie mniej zmian na ciele niż ja, a ciągle narzekała. Była bardzo zgorzkniała i wszystko widziała w czarnych barwach. Zapisałam wtedy w swoim pamiętniku, że nie chcę być taka jak ona. Z kolei na oddział przychodziła do nas psycholożka, która również chorowała na łuszczycę, ale była wesoła, pozytywnie nastawiona i otwarcie mówiła o swojej dolegliwości. Pomyślałam, że ja też mogę taka być.

Kolejnym czynnikiem były rozwijające się media społecznościowe. Trafiłam tam na profile różnych osób chorujących na łuszczycę. To pokazało mi, że nie jestem jedyną młodą osobą, która mierzy się z tą chorobą. Wcześniej widziałam w szpitalach głównie starszych, więc czułam się bardzo osamotniona. Ponadto pewnego dnia znalazłam informację, że poszukiwani są do kampanii młodzi z łuszczycą. W ramach niej miała powstać profesjonalna sesja zdjęciowa. Pomyślałam, że skoro mam tę chorobę skóry, to może przekuję ją w coś dobrego. Pamiętam, że bardzo się wtedy stresowałam. Bałam się opinii osób, które nie wiedziały, że choruję. Zapytałam męża, czy nie ma nic przeciwko, żebym wzięła udział w akcji. Bo przecież jego znajomi będą mogli zobaczyć te zdjęcia, ale on - jak zwykle - mnie wsparł i powiedział: "idź". Na planie poznałam wielu chorych. To było dla mnie ważne doświadczenie.

Ostatnim etapem drogi do samoakceptacji był kolejny pobyt w szpitalu. Miałam wtedy 27 lat, a na oddział trafiła nastoletnia dziewczyna, która opowiadała mi, że dzieciaki w szkole wytykają ją palcami. Nie przejmowała się tym, tylko z pewnością siebie opowiadała o chorobie. Stwierdziłam: "kurczę, ona jest taka młoda, a ma lepsze podejście do łuszczycy niż ja". Wtedy pomyślałam, że założę konto w mediach społecznościowych, by głośno mówić o łuszczycy, uświadamiać i wspierać.

Po pobycie w szpitalu od razu zrealizowałaś swój pomysł?

Nie do końca. W szpitalu byłam w wakacje, a swoje konto postanowiłam otworzyć 29 października 2018 roku, czyli w Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę. Stwierdziłam, że to odpowiedni moment, bo dojrzałam do tego, by ze spokojem mówić o chorobie. Poza tym miałam wtedy podleczony stan skóry, więc chciałam pokazać chorującym, że jednak jest sposób na łuszczycę, a słowa pani doktor, która powiedziała, że do końca życia będę miała wysyp, są nieprawdziwe. Można normalnie żyć, realizować swoje pasje i się nie poddawać.

W sieci funkcjonujesz jako "Pani Łuska", to pokazuje, że masz dystans do choroby.

Co ciekawe, ten nick wymyślił mój mąż. I tak już zostało.

Obalasz mity dotyczące łuszczycy. Które z nich są najbardziej dotkliwe?

Tysiące razy powtarzałam, że łuszczyca nie zaraża i byłam przekonana, że już wszyscy mają tego świadomość. Jednak nie. Wciąż zdarza mi się to słyszeć. Kolejnym bolesnym mitem jest to, że łuszczyca wynika z braku higieny. Stan skóry może się zaostrzyć, jak o siebie nie dbamy, ale według mnie osoby z problemami skórnymi wręcz nadto przykładają wagę do kąpieli, smarowania itd. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy muszą mieć wiedzę na temat chorób skóry. Dlatego ja – jako osoba chorująca – podejmuję ten trud i będę edukować społeczeństwo. No bo kto ma to robić, jak nie my, chorzy? Kiedyś nie mogłam patrzeć na swoje obicie w lustrze, a jednocześnie oczekiwałam, by inni mnie akceptowali. To było błędne koło. Teraz akceptuję siebie i chcę oswajać innych z tą chorobą.

Zdarzają się jeszcze oceniające spojrzenia, gdy wkładasz letnią, zwiewną sukienkę?

Nie zawracam już na to uwagi. Po prostu korzystam z uroków lata. Zapewne czyjś wzrok jest skierowany na moją skórę, ale mnie to nie interesuje. Umówmy się, inność jest skazana na gapiów. Ludzie patrzą się, gdy ktoś jest cały wytatuowany, ma kolorowe włosy itd. Niektórych te spojrzenia bolą. Nieraz wymieniając wiadomości z różnymi osobami, spotkałam się z opinią, że reakcje obcych blokują ich przed korzystaniem z życia. Osoby chore na łuszczycę potrafią przechodzić całe lato w długich spodniach, bo boją się komentarzy. I to jest przykre. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nasz wzrok, słowa mogą wpłynąć na drugą osobę.

Twoja akcja #dajsieodkryc skierowana jest do osób z chorobami skóry. Z jakimi historiami zwracają się do Ciebie kobiety?

Akcja dotyczy głównie osób z łuszczycą albo atopowym zapaleniem skóry, chociaż zakładałam ją z myślą o różnych problemach skóry np. trądzik, rozstępy, blizny. 

Wiele chorujących kobiet obawia się, że przekażą przypadłość dzieciom. Czy Ty również biłaś się z takimi myślami?

Przed ciążą brałam udział w akcji "MaybeBaby" dla kobiet chorujących na łuszczycę, które planują założyć rodzinę. Wtedy otwarcie mówiłam, że nie martwię się o to, że moje dzieci mogą zachorować. To zmieniło się po porodzie. Okazało się, że Rozalka ma atopowe zapalenie skóry. Kiedy na jej ciele pojawiły się pierwsze zmiany, to z tyłu głowy zapaliła się lampka: "może to być łuszczyca". Natomiast choroba nigdy nie powstrzymała mnie przed tym, by zostać mamą. Niektórzy z obawy na przekazanie choroby rezygnują z potomstwa. Jednak ja staram się, by moje życie nie toczyło się wokół czarnych myśli, bo tak naprawdę dziecko może urodzić się z różnymi chorobami. Moja mama nie ma łuszczycy, a ja tak, więc, jak widać, to nie jest wyznacznik. Poza tym medycyna idzie do przodu, a dziecko niekoniecznie musi mieć takie same objawy, co rodzic.

Twoja droga do macierzyństwa była trudna. Otwarcie mówisz o tym, że masz za sobą kilka poronień. Jak się obecnie czujesz?

Przepracowałam już stratę. Poronienia wiązały się z chorobami. Po trzecim trafiłam na ginekolożkę, która stwierdziła, że mając zespół nerczycowy i łuszczycę, mój organizm odrzuca ciążę, więc powinnam przyjmować leki wyciszające układ immunologiczny. Po włączeniu ich zostałam mamą dwójki dzieci. Droga faktycznie była trudna, bo po pierwszym poronieniu, zamiast odczekać, znów starałam się o dziecko. Później druga, trzecia utrata… To doprowadziło do ogromnego wysypu łuszczycy. Trafiłam do szpitala, by podleczyć skórę. Nie umiałam zwolnić, poczekać, tylko dalej próbowałam. Poza tym przy pierwszym poronieniu usłyszałam: "wie pani, to się bardzo często zdarza", "może był uszkodzony płód, to dla pani lepiej", nawet nie wypytywano mnie o mój stan zdrowia. To absurd, że lekarze dopiero po trzech poronieniach zaczynają się zastanawiać, co było przyczyną. Na szczęście to już przeszłość.

Zapytam wprost – jak udało Ci się podnieść po tym trudnym czasie?

Zaczęłam mówić o tym i wydaje mi się, że dzięki temu jestem silniejsza. Wiem, że dużo osób mierzy się z podobnymi problemami. Nie jestem w tym wszystkim sama. Staram się patrzeć na te pozytywne rzeczy. Udało mi się wyjść z zaburzeń odżywiania, trafiłam na specjalistę, który potrafi mi pomóc z łuszczycą. Mam dwójkę dzieci i wspierającego męża. Zakładając profil na Instagramie, wychodziłam z założenia, że ma on pomagać innym i tak faktycznie jest, ale widzę, jak ogromnie mi on pomaga. Mając gorsze dni, wiem, że mam grupę wsparcia. Codziennie dostaję wiadomości. Oprócz pomocy bliskich naprawdę bardzo duże ma znaczenie wsparcie osób, które doświadczyły podobnych rzeczy. W końcu nikt tak nie zrozumie chorego, jak drugi chory.

Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Chcesz zostać bohaterką cyklu Siła jest kobietą? Napisz do mnie: dominika_czerniszewska@discovery.com

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

Kredyt na święta: jak nie dać się oszukać? Czat z ekspertem

Kredyt na święta: jak nie dać się oszukać? Czat z ekspertem

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

SONDA: czy warto ostrzegać innych, że są zdradzani? 

SONDA: czy warto ostrzegać innych, że są zdradzani? 

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
Materiał promocyjny

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
Materiał promocyjny

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?
Materiał promocyjny

Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas