Przed 18-stką amputowali jej rękę. "Niektórzy uważali, że zmyślam"

Marysia Piechowska
Marysia Piechowska
Źródło: Archiwum prywatne
U 29-letniej Marysi Piechowskiej wykryto nowotwór tuż przed 18. urodzinami. Zamiast radosnego świętowania wkroczenia w dorosłość musiała przejść operację amputacji ręki i chemioterapię. Jej świat, marzenia i plany – runęły. W cyklu "Siła jest kobietą" przekonuje, że nie można się poddawać. Dziś jest szczęśliwą mamą, tworzy biżuterię i maluje obrazy. - Wszystko zależy od naszego nastawienia - podkreśla.

Siła jest kobietą: Każda jest inna. Każda wyjątkowa. Każda ma różne cele i marzenia, inną historię do opowiedzenia. Łączy je jedno. Bohaterki tego cyklu udowadniają, że siła jest kobietą.

Zobacz wideo: Walka o życie

Walka o życie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Mama, która wygrała z nowotworem
Mama, która wygrała z nowotworem
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Maja Kapłon o walce z chorobą
Maja Kapłon o walce z chorobą
O choroba! Książka, która oswaja traumę
O choroba! Książka, która oswaja traumę

"Przez lata chodziłam z bolącą ręką, a nowotwór w tym czasie się rozwijał"

Dominika Czerniszewska: Pamiętasz moment, kiedy poczułaś ból w prawym ręku?

Marysia Piechowska: To było w szkole podstawowej. Wystarczyło, że dotknęłam prawą ręką stołu i zwijałam się z bólu. Był nie do zniesienia. Płakałam. Gdyby nie to, tak naprawdę nie wiedziałabym, że coś się dzieje.

Lekarze wiedzieli, co Ci dolega?

Nie. Twierdzili, że ręka jest nadwyrężona, albo że to stan zapalny lub naderwane ścięgno. Niektórzy uważali, że zmyślam i szukam po prostu wymówki, by nie ćwiczyć na WF-ie. Hipotez było naprawdę wiele. Przez lata przepisywano mi różne maści, zakładano półgips. I tak to się ciągnęło… Aż w końcu stwierdzili, że jest to zespół cieśni nadgarstka i muszę przejść operację. Czekałam na nią prawie rok.

Przeprowadzony zabieg był równoznaczny z zakończeniem problemów zdrowotnych?

To był dopiero początek (śmiech). Niestety operacja nie została dobrze przeprowadzona. W dokumentach widnieje zapis: "Nieradykalny zabieg przeprowadzony w okolicach nadgarstka". Od roku miałam wyczuwalny guzek. Gdy otworzyli rękę, pobrali wyłącznie próbkę do badań, którą wysłali do kliniki w Poznaniu, a mnie zaszyli i tyle. Także ręka wciąż bolała. Do połowy marca musiałam czekać na wyniki histopatologiczne.

Które wykazały…?

Nowotwór. Kiedy mama z siostrą przyjechały po mnie do szkoły, wiedziałam, że jest coś nie tak. Zadzwonili ze szpitala, że mam jak najszybciej się stawić. Tego samego dnia byłyśmy w placówce. Przyszedł lekarz i powiedział: "Nowotwór złośliwy". Mama aż usiadła, a w mojej głowie pojawiła się myśl: "Umieram". Miałam wtedy 17 lat, plany i marzenia. Od razu po usłyszeniu diagnozy wysłali mnie na prześwietlenie płuc, by sprawdzić, czy nie mam przerzutów. Na szczęście nie było. Przez lata chodziłam z bolącą ręką, a nowotwór w tym czasie się rozwijał. Prawdopodobnie powstał na skutek urazu, który nie był leczony. Najpierw zrobił się stan zapalny, a następnie guzek, który się zezłośliwił. Przez lata zrobiono mi tyle badań, ale tych najpotrzebniejszych nie wykonano.

"Jednogłośnie stwierdzili, że trzeba amputować rękę"

Czy po latach otrzymałaś w końcu fachową pomoc?

Trafiłam do kliniki w Poznaniu. Tam lekarze byli zdziwieni diagnozą. Ten nowotwór bardzo rzadko się zdarza. Z tego, co pamiętam średnio ok. 9 osób na całą Polskę po 50. roku życia. Gdy zobaczyli, że młoda dziewczyna go ma, nie wiedzieli, co robić. Mój przypadek konsultowali z lekarzami z innych miast, a nawet za granicą. Potem jednogłośnie stwierdzili, że trzeba amputować rękę. Powiedzieli, że jeśli przejdę zwykły zabieg bez amputacji, to na 90 proc. rak wróci i raczej tego nie przeżyję. Jeśli się zgodzę na usunięcie ręki, to po zastosowaniu chemii powinno być wszystko w porządku.

Ile miałaś czasu na podjęcie decyzji?

Niewiele. Lekarze poradzili, żebym wróciła do domu i na spokojnie się zastanowiła nad amputacją. Pierwsze dwa dni przepłakałam. Byłam zestresowana i zszokowana. Przez lata żaden lekarz nie zająknął się na temat nowotworu, a tym bardziej amputacji. Po trzech dniach stwierdziłam, że nie ma na co czekać, wracam do kliniki.

To było tuż przed Twoimi 18. urodzinami. Byłaś gotowa na to, co Cię czeka?

Przed amputacją namalowałam kilka obrazów i narysowałam na prawej ręce uśmiechniętą buźkę. Żegnałam się ze swoją ręką. Wszystkim machałam. Na sam zabieg pojechałam już dość pozytywnie nastawiona. Nie czułam, że mam nowotwór. Gorzej było później. Po operacji miałam podaną chemioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wypadły mi brwi i wszystkie włosy, a miałam je do pasa. To było dla mnie bardzo trudne. Płakałam.

Co wtedy czułaś?

Początkowo miałam myśli typu: "Kurczę, nie mam ręki. Ludzie inaczej na mnie patrzą". Teraz uważam: "Nie mam ręki, no trudno". Najgorsze jest, kiedy inni zwracają się do mnie: "Ojej, nie masz ręki". Takie słowa mnie dołują. Niby wszyscy dookoła mówią: "Będzie dobrze", ale tak naprawdę to samemu trzeba się pozytywnie nastawić. Gdy przychodzą gorsze momenty, powtarzam sobie: "Żyję, a równie dobrze przez nowotwór mogłoby mnie nie być".

Czyli pozytywny scenariusz lekarzy się sprawdził?

Tym razem tak. Byłam pod stałą kontrolą. Co roku - przez 10 lat - miałam robiony tomograf. Od operacji minęło 11 lat i rak nie powinien już wrócić. Nie mam ręki, ale jestem zdrowa.

Życie po nowotworze i amputacji

Jako młoda dziewczyna musiałaś na nowo nauczyć się funkcjonować. Ile czasu zajął Ci powrót do codzienności?

Myślę, że szybko. W przeszłości, kiedy bolała mnie prawa ręka, starałam się już pewne czynności wykonywać lewą. Natomiast po amputacji denerwowałam się, że nie jestem w stanie zrobić podstawowych rzeczy, np. obrać jabłka, czy związać włosy w kitkę. Non stop szukałam sposobów. Im więcej ich poznawałam, tym było mi łatwiej. Potrzebowałam trochę czasu, aż je opatentowałam.

Zaakceptowałaś siebie w pełni?

Najpierw bałam się, jak będę odbierana. Wstydziłam się wychodzić. Nosiłam długi rękaw, nawet latem. Potem przerzuciłam się na T-shirty, ale wkładałam skarpetkę na kikut. Byłam nieśmiała. Nie chciałam się pokazywać. Musiałam nabrać odwagi do niektórych rzeczy. Teraz chodzę w bluzce na ramiączkach i nawet nie zwracam uwagi na to, czy ktoś się patrzy. Musiałam się przyzwyczaić do tego, że ludzie się gapią, a dzieci zaczepiają. Kiedy się pytały: "Dlaczego pani nie ma ręki?", zawsze odpowiadałam żartując. Poczucie humoru bardzo pomaga. Mój ulubiony tekst z rodziną, to: "Chodź, podam ci pomocną dłoń".

Polki są najbardziej zakompleksionymi obywatelkami Europy. Udowadniasz, że poczucie humoru i dystans pomagają to przezwyciężyć.

Nie bójmy się pokazywać takimi, jakimi jesteśmy. Najważniejsze jest to, co o sobie myślimy. By kobiety same dla siebie się starały, nie ważąc na innych. Tak jak wspominałam, bardzo dużo zależy od naszego nastawienia. Chwile załamania oczywiście przychodzą, ale wtedy trzeba sobie powiedzieć, że będzie dobrze. Mam dziecko, więc mam dla kogo żyć i mieć motywację. Czasami ktoś się zapyta: "Jak sobie radzisz?", odpowiadam, że muszę, bo nie mam wyjścia. Przecież nie będę teraz płakać i użalać się nad sobą. Nikt tego za mnie nie zrobi. Na początku słyszałam teksty typu: "Będę kaleką do końca życia", "Trzeba będzie mi pomagać". To mnie zmotywowało i nakręciło do działania. Chciałam wszystkim udowodnić, że sobie poradzę. Kiedy mama lub siostra chciały mi pomóc, odmawiałam. Dzięki temu nie jestem "kaleką, której trzeba do końca życia pomagać". Staram się cieszyć życiem i spełniać.

Wspomniałaś, że motywuje Cię dziecko i nie chciałaś niczyjej pomocy. Zastanawiam się, jak radziłaś sobie z przewijaniem?

Na początku był strach. Musiałam zobaczyć, co i jak, a potem już poszło. Gdy dziecko podrosło, zaczęło się dostosowywać do mnie. Wiedziało, jaki ruch zrobię i się nastawiało. Tak było, chociażby przy nakładaniu czapki. Wiedziało, że ma sobie z tyło przetrzymać, żebym mogła naciągnąć z przodu. Z boku może to śmiesznie wyglądało, ale to były nasze rytuały.

Jesteś mamą, która spełnia się zawodowo. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z biżuterią?

Zupełnie przez przypadek. Od dzieciństwa uwielbiałam wszystko, co związane z plastyką - malowanie, dekorowanie itd. Gdy potrzebowałam czegoś do domu, np. dywaniku, obrazka, półki, robiłam sama. I tak pewnego dnia zamówiłam gumki do maseczek. Zamiast nich przyszły do biżuterii. Doszłam do wniosku, że nie będę ich zwracać, tylko domówię koraliki i zrobię bransoletki dla siebie i siostry. Podobały mi się, więc pokazałam je na Facebooku. Pod postem wiele osób się nimi zainteresowało. Dopytywali, czy zrobię kolejne, sprzedam itd. I tak to się zaczęło.

Jak one powstają?

Na początku wiele rzeczy robiłam ustami. Teraz jestem w stanie nawlekać samą lewą ręką. Czasami pomagam sobie stopą lub kolanami, ew. kikutem przetrzymam.

Rozważałaś protezę?

Mam protezę bioelektryczną i najpierw praktycznie przez cały czas w niej chodziłam. Teraz, zależy od tego, co robię. Czasami ją wkładam, by zachować równowagę i nie czuć bólu w plecach. Jest pomocna, by coś przetrzymać, złapać w rękę, ale często kikutem jest mi dużo wygodniej. Na dłuższą metę proteza jest jednak uciążliwa. Robi się gorąco i waży 5 kg.

Marysia Piechowska
Marysia Piechowska
Źródło: Archiwum prywatne

W mediach społecznościowych oprócz bransoletek z naturalnych kamieni widnieją też Twoje obrazy.

Malowanie to moje hobby. W szkole startowałam w konkurach, w tym w ogólnopolskich. Niektóre udało mi się wygrać. Pewnego dnia siostra podarowała mi płótno i namalowałam na nim jelenia. Wrzuciłam zdjęcie do sieci i się spodobał. Obecnie nie mam żadnego swojego obrazu w domu (śmiech). Wszystko się rozeszło.

Obraz autorstwa Marysi Piechowskiej
Obraz autorstwa Marysi Piechowskiej
Źródło: Archiwum prywatne

Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Chcesz zostać bohaterką cyklu Siła jest kobietą? Napisz do mnie: dominika_czerniszewska@discovery.com

Zobacz wideo: Piękno i kobiecość w chorobie nowotworowej

Piękno i kobiecość w chorobie nowotworowej
Choroba nowotworowa a kobiecość - jak leczenie onkologiczne wpływa na samoocenę?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Nowa Rzeczniczka Praw Dziecka doprowadziła Ewę Drzyzgę do łez. "Wzbudziło to we mnie młodzieńczy bunt"

Nowa Rzeczniczka Praw Dziecka doprowadziła Ewę Drzyzgę do łez. "Wzbudziło to we mnie młodzieńczy bunt"

Iga Świątek wyjawiła tajemnicę dotyczącą słynnej czerwonej sukni. "W końcu wyszło tak, że zostałam sama"

Iga Świątek wyjawiła tajemnicę dotyczącą słynnej czerwonej sukni. "W końcu wyszło tak, że zostałam sama"

Odkrywamy gabinet Mariusza Szczygła. O czym będzie jego kolejna książka? "Ten obraz stanie się okładką"

Odkrywamy gabinet Mariusza Szczygła. O czym będzie jego kolejna książka? "Ten obraz stanie się okładką"

Świąteczny zapach w domu. Jak wykonać go samodzielnie? Potrzebujesz tylko dwóch produktów

Świąteczny zapach w domu. Jak wykonać go samodzielnie? Potrzebujesz tylko dwóch produktów

Nie żyje popularny amerykański aktor. Syn żegna Ryana O'Neala

Nie żyje popularny amerykański aktor. Syn żegna Ryana O'Neala

Jak wygląda codzienność 13-osobowej rodziny? "Ludzie już się przyzwyczaili do tego, jakie ilości zakupów robimy"

Jak wygląda codzienność 13-osobowej rodziny? "Ludzie już się przyzwyczaili do tego, jakie ilości zakupów robimy"

Była niesłusznie oskarżana o współudział w morderstwie przyjaciółki. Irena Santor przeżyła wiele

Była niesłusznie oskarżana o współudział w morderstwie przyjaciółki. Irena Santor przeżyła wiele

Osteopata ostrzega: "Nie kichaj jak alpaka"

Osteopata ostrzega: "Nie kichaj jak alpaka"

Co robić, gdy dotyka nas hejt? "Ma na celu poniżenie, ośmieszenie, zastraszenie"
Materiał promocyjny

Co robić, gdy dotyka nas hejt? "Ma na celu poniżenie, ośmieszenie, zastraszenie"

Twój kot lubi się wdrapywać na choinkę? Spryskaj drzewko płynem. "Nie znoszą tego zapachu"

Twój kot lubi się wdrapywać na choinkę? Spryskaj drzewko płynem. "Nie znoszą tego zapachu"

Robimy drewnianą choinkę. "Jest totalne zero waste"

Robimy drewnianą choinkę. "Jest totalne zero waste"

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"
Materiał promocyjny

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś
Materiał promocyjny

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Jak zatrzymać procesy starzenia? "Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać o białkach"
Materiał promocyjny

Jak zatrzymać procesy starzenia? "Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać o białkach"

Wygrał fortunę i stracił kontakt z matką. "Obraziła się na mnie, bo nie chciałem dać jej 25 mln dol."

Wygrał fortunę i stracił kontakt z matką. "Obraziła się na mnie, bo nie chciałem dać jej 25 mln dol."

Dominika Gwit-Dunaszewska świętuje pierwsze mikołajki z synkiem. "Marzyłam o tej chwili"

Dominika Gwit-Dunaszewska świętuje pierwsze mikołajki z synkiem. "Marzyłam o tej chwili"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Jak ozdobić mieszkanie na święta? "To świetny sposób na zmianę wnętrza"
Materiał promocyjny

Jak ozdobić mieszkanie na święta? "To świetny sposób na zmianę wnętrza"

Aparatem czy smartfonem - czym lepiej tworzyć treści na Instagramie?
Materiał promocyjny

Aparatem czy smartfonem - czym lepiej tworzyć treści na Instagramie?

Zimowe atrakcje turystyczne w Warszawie. "Odpalenie iluminacji, a potem silent disco"
Materiał promocyjny

Zimowe atrakcje turystyczne w Warszawie. "Odpalenie iluminacji, a potem silent disco"

Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na sprawdzone, łatwe w doborze kosmetyki
Materiał promocyjny

Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na sprawdzone, łatwe w doborze kosmetyki

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Kup frytki i wspomóż ważną akcję. To dzięki niej rodzice mogą być blisko chorujących dzieci
Materiał promocyjny

Kup frytki i wspomóż ważną akcję. To dzięki niej rodzice mogą być blisko chorujących dzieci

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

"The Last of Us" najlepszym serialem 2023 roku. Kiedy drugi sezon?

"The Last of Us" najlepszym serialem 2023 roku. Kiedy drugi sezon?

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku
Materiał promocyjny

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Halina Mlynkova wspomina jedną z ostatnich rozmów z teściem Janem Nowickim. "Czym zasłużyłam, że mówił mi takie rzeczy".

Halina Mlynkova wspomina jedną z ostatnich rozmów z teściem Janem Nowickim. "Czym zasłużyłam, że mówił mi takie rzeczy".

Świąteczne historie miłosne, które warto zobaczyć na ekranie

Świąteczne historie miłosne, które warto zobaczyć na ekranie

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Marzena Rogalska wydała zbiór świątecznych opowiadań. "Wszystkie dzieją się w Wigilię"

Marzena Rogalska wydała zbiór świątecznych opowiadań. "Wszystkie dzieją się w Wigilię"

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia z mamą. "Taki mój prywatny Aniołek"

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia z mamą. "Taki mój prywatny Aniołek"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Mandat za zostawienie psa pod sklepem? To nie wszystko!

Mandat za zostawienie psa pod sklepem? To nie wszystko!

Maria Machulska o dorastaniu w domu znanych rodziców. "Chciałam zostać anonimowa"

Maria Machulska o dorastaniu w domu znanych rodziców. "Chciałam zostać anonimowa"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Finalistka "MasterChefa" o planach ślubnych. "Jest to temat sporny"

Finalistka "MasterChefa" o planach ślubnych. "Jest to temat sporny"

Historia Przemka, która łamie serce. "Zasługuje, na to, by móc funkcjonować tak, jak zwyczajne dzieci"

Historia Przemka, która łamie serce. "Zasługuje, na to, by móc funkcjonować tak, jak zwyczajne dzieci"

Życie w spirali zadłużenia. Jak nie nabrać się na "chwilówkę"?

Życie w spirali zadłużenia. Jak nie nabrać się na "chwilówkę"?

Święty Mikołaj w Dzień Dobry TVN. "Przyjechał specjalnie dla Państwa i Waszych dzieci"

Święty Mikołaj w Dzień Dobry TVN. "Przyjechał specjalnie dla Państwa i Waszych dzieci"

Klaudia El Dursi zdradziła, ile kieszonkowego dostaje jej syn. Kwota zaskakuje

Klaudia El Dursi zdradziła, ile kieszonkowego dostaje jej syn. Kwota zaskakuje

Co trzeci Polak jest niewierny. Czy warto ostrzegać bliskich, że są zdradzani?

Co trzeci Polak jest niewierny. Czy warto ostrzegać bliskich, że są zdradzani?

Micro-cheating. Na czym polega subtelna zdrada?

Micro-cheating. Na czym polega subtelna zdrada?

Trzylatka podmieniła w sklepie stare buty na nowe. "Geniusz"

Trzylatka podmieniła w sklepie stare buty na nowe. "Geniusz"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas