nowotwór

  nowotwór

  Witamina D ma ogromny wpływ na działanie całego organizmu. Wzmacnia kości oraz odporność. Poprawia również przemianę materii. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Karolinska Institutet w Sztokholmie pokazują, że jej suplementacja przez pacjentów onkologicznych może wspomóc leczenie paliatywne i zmniejszyć zapotrzebowanie na silne leki przeciwbólowe tzw. opioidy.

  Histerektomia to zabieg usunięcia macicy, przeprowadzany w leczeniu chorób nowotworowych, mięśniaków lub innych poważnych dolegliwości kobiecych narządów rodnych. W Polsce każdego roku decydują się na niego kobiety w różnym wieku. Blizna, którą pozostawia na ciele operacja, to wspomnienie bolesnych doświadczeń, ale też obraz imponującej siły i woli życia, czego najlepszym przykładem jest historia 39-letniej Irminy.

  Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na leczeniu młodych pacjentów nowotworowych. - Dramatem w tej chwili jest to, że dzieci trafiają w późnym stadium, a więc leczenie albo musi być dużo bardziej agresywne, albo w ogóle jest trudniejsze - podkreśla w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Radosław W. Suchner, kierownik Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej, koordynator medyczny Ambulatorium Szpitala.

  Potworniak to niezłośliwy nowotwór, który diagnozowany jest przede wszystkim u kobiet. Najczęściej tworzy się w obrębie jajników. Co go wywołuje? Jakie mogą być pierwsze objawy choroby? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr n. med. Agnieszką Nalewczyńską, ginekolożką, lekarzem medycyny estetycznej.

  Reporter TVN24 Rafał Poniatowski zachorował na czerniaka. Niestety badania wykazały, że rak się rozsiał i przerzuty pojawiły się na wielu organach. Lekarze dawali mu kilka tygodni życia. Kiedy i jego opuściła nadzieja, przyjaciele polecili mu terapię metodą Simontona, czyli rodzaj psychoterapii skierowanej do osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Rafał zdecydował się z niej skorzystać.