łuszczyca

    łuszczyca

    - Miałam 10 lat, kiedy dowiedziałam się, że coś jest nie tak. Z początku rodzice jeździli po wielu lekarzach, a ja stosowałam coraz to różniejsze maści, które przetłuszczały moją skórę. Nie chciałam chodzić do szkoły, bo rówieśnicy śmiali się, że mam brudne włosy, a tak naprawdę walczyłam z czymś, o czym nie miałam pojęcia. Po wielu miesiącach jedna z lekarek w końcu wydała diagnozę: łuszczyca - powiedziała Joanna, która od 19 lat zmaga się z trudną chorobą.

    Kim Kardashian przyznała się do łuszczycy już kilka lat temu. Celebrytka twierdzi, że choroby nie widać na jej ciele ze względu na opaleniznę. Niestety w ostatnim czasie problem się pogłębił. Łuszczyca zaatakowała również twarz Kim Kardashian.

    O zagrożeniach jakie niesie ze sobą ta przewlekła choroba i nowatorskich sposobach jej leczenia opowiedzieli nam: dr n. med. Irena Walecka, specjalista dermatolog-wenerolog, Kierownik Kliniki Dermatologii szpitala CSK MSWiA w Warszawie i dr n. med. Piotr Gryglas, specjalista chorób wewnętrznych.

    Łuszczyca - ta przewlekła i nawracająca choroba ujawnia się zwykle między dziesiątym a czterdziestym rokiem życia. Na skórze chorego pojawiają się procesy zapalne w postaci łuszczących się wykwitów. Warto wiedzieć o łuszczycy jak najwięcej, bo to nie jest choroba zakaźna, a zachorować na nią może każdy z nas. Dlatego do studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy specjalistów. Naszymi gośćmi byli: dr Dariusz Klarecki, balneolog i Grzegorz Rąpel, fizjoterapeuta i dyrektor ośrodka w Busku Zdroju. Co jest przyczyną łuszczycy?