poronienie

  Fiona Williams swego czasu narzekała na bolesne miesiączki, które okazały się serią poronień. Ich powodem była poważna choroba. Lekarze uznali, że kobieta nigdy nie zostanie mamą. Mimo tej diagnozy urodziła troje dzieci.

  Aisleyne Horgan Wallace - brytyjska celebrytka, która popularność zdobyła dzięki programowi "Big Brother" straciła piątą ciążę. Smutną wiadomością podzieliła się w mediach społecznościowych. Co było przyczyną poronienia?

  Ich droga do rodzicielstwa nie była prosta.

  "Nie ma miejsca na opowiedzenie o pięknie narodzin dziecka martwego" 

  Obrońcy uważają, że proces był niesprawiedliwy.

  Aktorka jest mamą trójki adoptowanych pociech.

  Superfetacja to niezwykle rzadkie zjawisko, podczas którego druga ciąża pojawia się po kilku dniach lub tygodniach od ciąży początkowej.

  Piosenkarka wyznała, że poroniła.

  W cyklu "Intymne rozmowy" Karoliny Kalatzi z Dzień Dobry TVN wyznali, jakie emocje towarzyszą im w tym wyjątkowym czasie. 

  Agnieszka Hyży rozpoczęła swoją przygodę z show-biznesem 15 lat temu. Pracowała nad ciekawymi projektami i zawsze wykazywała się godnym podziwu profesjonalizmem, jednak to jej prywatne sprawy niejednokrotnie skupiały uwagę otoczenia i poddawane były ocenie. Dziennikarka musiała zmierzyć się z wieloma trudnymi doświadczeniami.

  "Nie przeszłabym tego, gdyby nie wsparcie męża".

  Popularne małżeństwo wychowuje dwie córki: Janinę i Helenę. Jak się okazuje, droga pary do rodzicielstwa nie należała do najłatwiejszych.

  "Najtrudniejsze było czekanie, aż się sama usunie".

  Poronienie i strata dziecka to dla rodziców wielka tragedia. Mimo strachu i lęku wiele osób nie rezygnuje ze swoich marzeń i dalej starają się o to, aby ich rodzina się powiększyła. Dzieci, które przychodzą na świat po wcześniejszym poronieniu nazywane są tęczowymi. Skąd wzięła się ta nazwa?

  Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał niedługo zostaną rodzicami. W cyklu "Intymne rozmowy" Karoliny Kalatzi opowiedzieli o krętej drodze, jaką musieli przejść, by spełnić swoje największe marzenie. Jak przyznali, o długich staraniach, poronieniu i męskich problemach zdecydowali się głośno powiedzieć, by pomoc choć jednej osobie, która wątpi, że kiedykolwiek zostanie rodzicem.

  O poronieniu mówimy, kiedy doszło do obumarcia płodu przed ukończeniem 22. tygodnia trwania ciąży. Z kolei ukończenie ciąży po 23. tygodniu nazywane jest porodem przedwczesnym. Istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować poronienie. Aktualnie szacuje się, że w Polsce jedna na pięć ciąż kończy się poronieniem.

  Macierzyństwo wywróciło życie Zofii Zborowskiej-Wrony i jej męża o 180 stopni. Kilka miesięcy temu zostali rodzicami, a na świat przyszła ich córeczka Nadziejka. Jak się jednak okazuje, to nie pierwsza ciąża, w której była aktorka. Wcześniej poroniła i bardzo długo dochodziła do siebie po tym niezwykle przykrym zdarzeniu.

  Małgorzata Rozenek-Majdan w najnowszym wywiadzie otworzyła się na temat poronienia. Gwiazda wyznała, że straciła ciążę w 12. tygodniu. Bolesne doświadczenie jest jednym z powodów, dla których nie chce mieć więcej dzieci.

  Konflikt na granicy polsko-białoruskiej wciąż pozostaje nierozwiązany. Co chwilę usłyszeć można przerażające historie, w których ludzie giną lub ledwo zostają odratowani. Dwa tygodnie temu znaleziono ciężarną Irakijkę. I choć kobietę przewieziono do szpitala, dziecka nie udało się ocalić, a stan pacjentki jest dziś krytyczny. 

  Choć mogłoby się wydawać, że o koronawirusie wiemy już wszystko, ze świata medycyny co jakiś czas napływają do nas nowe informacje o tym patogenie. Co tym razem ustalono? Według amerykańskich badaczy, u kobiet z covid-19 zwiększa się ryzyko urodzenia martwego dziecka. 

  Agnieszka i Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" lada moment po raz pierwszy zostaną rodzicami. Wyznali, że długo starali się o dziecko, to ich piąta ciąża. Cztery poprzednie stracili. Postanowili opowiedzieć, przez co przeszli i jak poradzili sobie z wiadomościami o kolejnych poronieniach.

  Agnieszka Hyży powitała na świecie syna Leona. Jednak radosną wieścią nie podzieliła się od razu w mediach społecznościowych. Teraz w kobiecym wpisie wyjaśniła, czemu zwlekała.

  Joanna Keszka jest pisarką i edukatorką seksualną. Ekspertka postanowiła skomentować sprawę śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny i opowiedzieć swoją wstrząsającą historię. Wyznała, że poroniła kilka ciąż, pierwszą w latach 90. XX w., a ostatnią w 2010 roku. To, co przeszła w szpitalu, było dla niej traumatyczne.

  "Nie mogę zrozumieć, dlaczego taka sytuacja miała miejsce". Historią śmierci młodej kobiety, w szpitalu w Pszczynie żyje cała Polska. Niestety, podobne historie nie są rzadkością. Blogerka, Noemi Pawlak podzieliła się z nami swoim doświadczeniem. W 23 tygodniu ciąży odeszły jej wody płodowe. W ciągu kilku chwil z nastolatki stała się kobietą, zaciekle walcząc o życie swoje i dziecka.

  "Lekarz powiedział, żebym nie płakała, że to jest normalne"

  Zofia Zborowska od lat, walczy o równouprawnienie, ciałopozytywność i chętnie przemawia w tematach ważnych dla kobiet. Aktorka zdobyła się na szczere wyznanie, po którym w mediach zawrzało. Październik to miesiąc świadomości utraty ciąży. Właśnie dlatego, artystka zdecydowała się na zabranie głosu i zachęcenie do profilaktyki.

  "Wydawało mi się, że to będzie proste do spełnienia"

  Maja Hyży zabrała głos po raz pierwszy od czasu, kiedy media obiegła informacja o jej poronieniu. Piosenkarka w obszernym poście podziękowała swoim obserwatorom za wsparcie i zapewniła ich, że nie zamierza udawać nikogo innego. Fani gwiazdy nie szczędzili słów otuchy.

  Maja Hyży zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis. Piosenkarka podzieliła się z fanami bolesną informacją. Wyznała bowiem, że poroniła. - Walcząc o swoich synów, straciłam Ciebie - napisała artystka. Jak dodała, tragedia, z którą musiała się zmierzyć, wywróciła jej świat do góry nogami.

  Na pozytywny wynik testu ciążowego wiele kobiet czeka z utęsknieniem. Nic dziwnego - to zwiastun spełnionych marzeń. Niestety, w przypadku kobiet, które zmagają się z nadwagą czy otyłością, często oznacza to początek problemów i nie tylko tych wynikających ze wskazań medycznych. Nieprzychylne spojrzenia, przytyki, złośliwe komentarze - to jedynie część nieprzyjemności, które spotykają kobiety plus size ze strony... lekarzy. Poznajcie wstrząsającą historię Kasi.