Pogoda na jutro. Uwaga na drogach! Gęste mgły ograniczą widoczność do 100 m

Zamglona leśna droga
Pogoda na czwartek. Uwaga na drogach! Gęste mgły ograniczą widoczność do 100 m
Źródło: alekseystemmer/GettyImages
Przed nami kolejny dzień z przewagą chmur, mgieł i lokalnych opadów, choć na południu kraju pojawi się nieco więcej jaśniejszych chwil. Warunki na drogach mogą być trudne - widzialność miejscami spadnie do zaledwie kilkuset metrów, a poranne i wieczorne mgły mogą zalegać wyjątkowo gęsto. Ile będzie jutro stopni? Sprawdź prognozę na 4 grudnia.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Nadciaga cyklon Ulf
Źródło: x-news
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym

Jaka będzie jutro pogoda - we czwartek, 4 grudnia

W czwartek utrzyma się w większości kraju pochmurna, miejscami mglista aura, z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami głównie na południu i południowym wschodzie. Lokalnie mogą pojawiać się słabe opady deszczu lub mżawki, a na obszarach podgórskich Sudetów także deszcz ze śniegiem. Utrzymają się silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność - miejscami do około 500 m, a rano i wieczorem nawet do 100 m.

Termometry wskażą od 2-3°C na północy i w rejonach podgórskich, przez około 5°C w centrum, do 7-9°C na południowym wschodzie. Wiatr z południowego i południowo-wschodniego kierunku będzie przeważnie słaby, na wybrzeżu umiarkowany, a na Przedgórzu Sudeckim chwilami porywisty; w Sudetach porywy mogą dochodzić do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie pozostanie duże lub całkowite, z możliwymi większymi przejaśnieniami na południu. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, a także gęste mgły ograniczające widzialność lokalnie do około 200 m. Temperatura spadnie do 0-3°C, a na Podhalu do około -2°C. Wiatr pozostanie słaby, z kierunków południowych; w Tatrach porywy osiągną do 70 km/h.

Ile będzie jutro stopni?

  • Białystok: 6°C
  • Bydgoszcz: 3°C
  • Gdańsk: 3°C
  • Gorzów Wlkp.: 3°C
  • Katowice: 5°C
  • Kielce: 5°C
  • Koszalin: 4°C
  • Kraków: 4°C
  • Lublin: 6°C
  • Łódź: 4°C
  • Olsztyn: 3°C
  • Opole: 6°C
  • Poznań: 4°C
  • Rzeszów: 9°C
  • Suwałki: 5°C
  • Szczecin: 3°C
  • Toruń: 4°C
  • Warszawa: 5°C
  • Wrocław: 6°C
  • Zielona Góra: 3°C

Jaka będzie jutro pogoda w Warszawie - we czwartek, 4 grudnia

W dzień w stolicy zachmurzenie całkowite i miejscami możliwe słabe opady mżawki. Okresami, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia, możliwe gęste mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura wyniesie 5°C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Możliwe silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność chwilami do 200 m. Lokalnie też opady mżawki. Termometry w Warszawie wskażą 2°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

podziel się: