prognoza pogody

  prognoza pogody

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 25 października 2021 r.? Synoptycy zapowiadają pogodną aurę. W całej Polsce słonecznie i bez opadów deszczu. Na termometrach od 10 stopni C na Mazurach do 14 stopni C na Dolnym Śląsku.

  W środę przelotne opady deszczu na Mazowszu i północnym wschodzie, na zachodzie i południu kraju będzie pogodnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Na termometrach od 14 do 21 stopni C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na środę, 20 października 2021 r.

  Będzie cieplej. We wtorek od 9 stopni C na Podlasiu do 17 stopni C na Dolnym Śląsku. W centrum i na południu kraju pogodnie, deszcz na północy Polski. Na kolejne dni synoptycy zapowiadają ocieplenie. Jaka będzie pogoda?

  Aura w nadchodzącym tygodniu nie będzie nasz rozpieszczać. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków należy spodziewać się opadów deszczu oraz silnego wiatru. Niewkluczone, że nad Bałtykiem przejdzie sztorm. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu? Jaka będzie pogoda w weekend?

  Marzymy o tym, by powróciła złota polska jesień i cieplejsza aura. Dość szybko sięgnęliśmy po ciepłe kurtki, a tęsknimy za tym, by na spacerze poczuć jeszcze odrobinę promieni słonecznych. Okazuje się, że pojawiła się na to szansa i to już niedługo.

  W Tatrach spadł śnieg, a nad całą Polską powieje arktyczne powietrze. Będzie coraz mroźniej, a wiatr w górach będzie wiał z prędkością 80 km/h. Miłośnicy jesiennych wyjazdów powinni zabrać odpowiedni ekwipunek, by nie dać się zaskoczyć wyjątkowo chłodnej aurze.

  We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na wybrzeżu miejscami burze. Temperatura od 6 st. w obszarach podgórskich do 12 stopni na pozostałym obszarze.

  Jaka będzie pogoda w środę, 6.10.2021 r.? Według synoptyków IMGW na wschodzie zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze - duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura od 14 do 20 st. C.

  Na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach od 6 st. C na wschodzie do 16 st. C na zachodzie. W górach lokalnie możliwy

  Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz częściowo Północna i Zachodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem słabych wyżów. Wschodnia oraz północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostałą część kraju obejmuje słaby obszar podwyższonego ciśnienia. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają burze na północnym-wschodzie Polski, przelotne opady w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 20 stopni C w Szczecinie do 24 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 12 września 2021 r.