Grają na garnkach, akumulatorach i nartach. Czy instrument można zrobić ze wszystkiego?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Instrumenty z nart, garnków i kubków
Instrumenty z nart, garnków i kubków
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Iza i Ryszard tworzą instrumenty z rzeczy, które ich otaczają. Mogą zagrać ulubioną kolędę za pomocą garnków, kubków, a nawet nart. Jakie zalety ma wspólne muzykowanie? Co trzeba zrobić, by pobić rekord Guinnessa w łączeniu ludzi dźwiękiem? O tym małżeństwo opowiedziało w Dzień Dobry TVN.

Instrumenty ręcznie robione

Iza Kowalewska-Bazarnik (muzykoterapeuta) i Ryszard Bazarnik (rekordzista Guinnessa) to małżeństwo, które robi instrumenty ze wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu ich oczu i rąk. Grają na kubkach, garnkach, dzwonkach hotelowych czy nawet na akumulatorach i nartach. W studiu Dzień Dobry TVN para opowiedziała widzom o swoim nietypowym zainteresowaniu.

Ryszard zagrał kolędę na instrumencie, który samodzielnie wykonał z nart, a Iza wtórowała mu na garnkach. Jakie zalety zdaniem małżeństwa ma granie na instrumentach?

- Wpływa na some (aspekt fizyczny) i na psyche (aspekt psychiczny). Badania pokazują szeroki wpływ muzykoterapii na ciało, emocje, również w traumie - podkreśliła Iza Kowalewska-Bazarnik.

Największy bęben świata

Ryszard Bazarnik może pochwalić się imponującym sukcesem muzycznym. Udało mu się skonstruować największy bęben świata. Grało na nim jednocześnie 296 osób, dzięki czemu stał się rekordzistą Guinnessa w łączeniu ludzi dźwiękiem. - Pierwszy rekord ustanowiliśmy u Jurka Owsiaka na Przystanku Woodstock, wtedy grały 263 osoby, a potem podnieśliśmy do 296 - powiedział nasz gość.

- Drugi rekord odbył się podczas totalnej ulewy i nikt nie zdezerterował. Wszyscy robili to z taką energią, w takim transie - wspominał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej 
Materiał promocyjny

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej