Łukasz Dembiński jest pasjonatem bębnów i instrumentów perkusyjnych. Od prawie 20 lat gra na bębnach afrykańskich, a pod koniec ubiegłego roku wydał prawdopodobnie pierwszy w Polsce album zagrany na handpanach. Skąd wzięła się jego pasja? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Bębny to jego życie
Łukasz Dembiński jest pasjonatem bębnów. Muzyk zagrał w studiu Dzień Dobry TVN na instrumencie, który nazywa się handpan. - To takie dwie scalone półkule. Oprócz tego, że możemy grać perkusyjnie, możemy też komponować, tworzyć melodie. Ja już mam pięć takich "żółwików" i postanowiłem nagrać album - tłumaczył.
Artyście udało się nagrać płytę. Jest ona prawdopodobnie pierwszym krążkiem w Polsce zagranym na handpanach. - Okrasiłem też te kompozycje brzmieniami instrumentów perkusyjnych, m.in. użyłem części z nich, którą mam dziś ze sobą w studiu - dodał. W kolekcji Łukasza Dembińskiego znalazł się np. djembe, czyli popularny afrykański bęben.
Nauka gry na bębnach
Jak rozpoczęła się jego pasja do gry na bębnach? - Pewnego razu usłyszałem djembe, a mój tato, który jest nauczycielem, kiedyś przyprowadził do domu ucznia robiącego bębny. Pokazał mi kilka rytmów i przepadłem. To było prawie 20 lat temu i do dziś się tym zajmuję. Koncertuję, prowadzę warsztaty i podróżuję po świecie - zaznaczył.
Łukasz jeździ z instrumentami po całej Polsce. Co daje nam nauka gry na bębnach? Dlaczego warto jej spróbować? Zdaniem muzyka jest to świetna rozrywka, dająca możliwość uwolnienia drzemiących w nas emocji. - Jak widzę uśmiech na twarzach uczestników to dla mnie jest największa satysfakcja - podsumował.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Mama chciała pralkę, ale kupiła synowi dudy podhalańskie. Niezwykła pasja Piotra Majerczyka
- Gitara elektryczna – zestaw rad dla początkujących
- Tajemnice pracy stroiciela fortepianów. "To jest bardzo stresujący zawód"
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News