artyści

  Warszawski Klub Aktora Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu to miejsce, wokół którego krążą legendy. Kultowy lokal przez lata stanowił ważny punkt na mapie stolicy. Wyjątkowi goście zbierali się w nim po to, by oddawać się zabawie, romansom, ale także rozmowom o sztuce i pracy.

  Bianka to 7-letnia rzeźbiarka, która pracuje z masą papierową. Wykonała już ponad 100 prac, które prezentowane były na wystawie Toruniu. W Dzień Dobry TVN opowiedziała wraz

  Irena Kwiatkowska, Jeremi Przybora, Danuta Szaflarska czy Mieczysław Fogg to znakomici artyści, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim.

  Po przerwie spowodowanej pandemią fani muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Kołobrzegu. Już 21 lipca w Podczelu rusza Sunrise Festival 2022. Co szykują organizatorzy? Jakie gwiazdy usłyszymy i zobaczymy na scenie? Sprawdź line up.

  Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Mrozu, Ralph Kamiński to tylko część artystów, którzy 2 i 3 lipca zagościli na pierwszej edycji festiwalu Zdobywcy Fryderyków.

  Wokalista Glenn Hughes i gitarzysta Dough Aldrich opowiedzieli o prawdziwej miłości do rocka.

  W 2002 roku z inicjatywy Natalii Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego powstała grupa Mikromusic. Artyści zmienili oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą melancholijnych tekstów piosenek i wyjątkowych aranżacji.

  Bono z U2 dołączył do grona gwiazd, które wspierają Ukrainę. Muzyk na specjalne zaproszenie prezydenta Zełenskiego, wybrał się do Kijowa, gdzie wraz z zespołem Antytila wystąpił na scenie w metrze.

  Występ w nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall to niekwestionowany powód do dumy. Przekonali się o tym młodzi chórzyści z Lublina, którzy mieli okazję zaprezentować kunszt swoich umiejętności na słynnej scenie. Ich śpiew został doceniony przez jury prestiżowego konkursu.

  Artyści zjednoczyli siły, by wesprzeć mieszkańców Ukrainy. O kampanii ARTISTS FOR PEACE opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Adam Sztaba kolejny raz udowadnia, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Po utworze "Co mi Panie dasz" nagranym z orkiestrą złożoną z ponad 700 muzyków, nadszedł czas na nowości. Muzyk prezentuje własną kompozycję "Mamy siebie", która jest symbolem wsparcia polskich artystów dla Ukrainy. Jak wyglądała współpraca? O tym opowiedzieli nam Katarzyna Moś, Andrzej Piaseczny oraz Adam Sztaba.

  Orange Warsaw Festival wraca po przerwie wymuszonej pandemią COVID-19. Organizatorzy muzycznego wydarzenia ogłosili, kto wystąpi w czerwcu na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Jakie nazwiska znalazły się na liście? Sprawdź line-up.

  W ukraińskich szpitalach kończą się leki, opatrunki i inne przybory niezbędne do udzielania pomocy pacjentom. W odpowiedzi na ten problem polscy artyści zdecydowali się zorganizować wyjątkową akcję. "Serca dla serc" to szlachetna inicjatywa mająca na celu wsparcie placówek medycznych zza naszej wschodniej granicy.

  On był pomocą domową we Włoszech, ona śpiewała w klubie piosenki beskidzkiej. Jak wyglądała ich droga do spełniania? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  W łódzkiej Atlas Arenie odbył się wyjątkowy koncert charytatywny. Polscy i ukraińscy artyści połączyli siły, by wyrazić sprzeciw wobec rosyjskiej agresji i zebrać środki na rzecz pomocy potrzebującym. Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, by każda minuta widowiska na stałe zapisała się w pamięci widzów i gości zebranych pod sceną. Ponadczasowe przeboje i poruszająca poezja to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowano dla publiczności z myślą o wsparciu naszych wschodnich sąsiadów.

  Wśród artystów na scenie pojawi się m.in. aktor Tomasz Ziętek, a występy gwiazd uświetni Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

  "Naszą bronią jest słowo".

  "To chyba cud, że nadal tu jesteśmy"

  Rzetelne informacje są w obecnej chwili niezwykle ważne. Jedną z osób, która, będąc w samym środku zajętej wojną Ukrainy, relacjonowała aktualne wydarzenia był Sean Penn. Kilka miesięcy temu spotkał się on z Andriejem Zaporożcem, wokalistą zespołu 5’Nizza, w którym śpiewa w duecie z Siergiejem Babkinem. W materiale Żenii Klimakina artyści opowiedzieli o swoich doświadczeniach.

  Od kilku dni tysiące ludzi stara się pomóc obywatelom Ukrainy. Teraz do tego grona dołączyli artyści warszawskich teatrów. Organizują oni koncert, z którego dochód zostanie przekazany na Polską Akcję Humanitarną. O szczegółach wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Szurmiej.

  Od 24 lutego trwa inwazja Rosji na naszych sąsiadów. Każdego dnia Ukraińcy starają się odeprzeć atak wroga. O wolność walczą wszyscy - zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W szeregi armii zaczęli wstępować również czołowi muzycy.

  Google Doodle uczcił pamięć Katarzyny Kobro. Twórcy wyszukiwarki internetowej często na cześć ważnych osób i wydarzeń aranżują logo tak, aby nawiązywało do nich. Tym razem upamiętnia polską artystkę i rzeźbiarkę - Katarzynę Kobro. Kim była kobieta i z czego była znana?

  Tokio Hotel - ta nazwa kilkanaście lat temu wywoływała euforię wśród milionów nastolatków na świecie. Niemiecki zespół, powstały z inicjatywy braci bliźniaków, szturmem podbijał branżę muzyczną, a fanki i fani mdleli na koncertach grupy. Od ich debiutanckiej płyty sprzedanej w wielomilionowym nakładzie mija 16 lat, a my sprawdzamy, jak dorośli dziś bracia Kaulitz, wspominają szczyt swojej kariery i co gra w ich duszach.

  "Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania".

  Paryż przełomu XIX i XX wieku stał się prawdziwą ziemią obiecaną dla wielu polskich artystek. Pech chciał jednak, że do panteonu największych malarskich gwiazd przeszło ledwie kilka nazwisk. W Dzień Dobry TVN o najciekawszych z nich opowiedziała autorka książki "Polki na Montparnassie", Sylwia Zientek.

  Sopot Festival to jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju. Od kilkudziesięciu lat artyści stają na scenie, by zaprezentować swoją twórczość, a także powalczyć o Bursztynowego Słowika. Oprócz walorów muzycznych możemy podziewać także nietuzinkowe kreacje gwiazd. Jak przez ostatnie 15 lat zmieniła się moda i ich styl? Zobaczcie sami.

  Kolekcjonerzy nie mogą tego przegapić. Mowa o aukcji "Akademicy Współczesności", która odbędzie się we wtorek 22 czerwca. W czasie jej trwania będą licytowane dzieła sztuki, które stworzyli wykładowcy ASP. O tym wyjątkowym wydarzeniu opowiadali w Dzień Dobry TVN Marzena Karpińska z Domu Aukcyjnego Polswissart oraz prof. Andrzej Bednarczyk, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

  Coraz mniej obostrzeń w Polsce. Dzieci wracają do szkół, otwarte są kina i teatry, można organizować wesela i komunie. I choć teoretycznie wszystko powraca do normy, choć nadal w reżimie sanitarnym, to na koncerty jednak pójść nie można. Dla tysięcy ludzi z branży muzycznej to drugi rok bez dochodów.

  Kuba Wojewódzki w swoim show zawsze wzbudza sporo emocji. Finałowy odcinek 29. sezonu tym bardziej nie mógł przejść bez echa. Prowadzący zaprosił do studia Kazimierza Marcinkiewicza i Rafała Collinsa, którzy opowiedzieli o planowanej walce w oktagonie. W drugiej części programu na kanapach zasiedli YoungIgyi, Otsochodzi i OKI, czyli OIO.

  Na rynku ukazała się właśnie płyta Stanisławy Celińskiej pt. "Domofon", która jest zapisem kultowego już recitalu "Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.". To efekt współpracy aktorki z reżyserem Jerzym Satanowskim. O swojej niezwykłej przyjaźni opowiedzieli teraz w Dzień Dobry TVN.