artyści

  artyści

  Sopot Festival to jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju. Od kilkudziesięciu lat artyści stają na scenie, by zaprezentować swoją twórczość, a także powalczyć o Bursztynowego Słowika. Oprócz walorów muzycznych możemy podziewać także nietuzinkowe kreacje gwiazd. Jak przez ostatnie 15 lat zmieniła się moda i ich styl? Zobaczcie sami.

  Kolekcjonerzy nie mogą tego przegapić. Mowa o aukcji "Akademicy Współczesności", która odbędzie się we wtorek 22 czerwca. W czasie jej trwania będą licytowane dzieła sztuki, które stworzyli wykładowcy ASP. O tym wyjątkowym wydarzeniu opowiadali w Dzień Dobry TVN Marzena Karpińska z Domu Aukcyjnego Polswissart oraz prof. Andrzej Bednarczyk, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

  Bandonegro to grupa młodych muzyków, a prywatnie przyjaciół, którzy zafascynowali się szeroko pojętą muzyka tango. Jako jedyni Polacy w 2019 roku odbyli trasę w argentyńskim Buenos Aires. Na miejscu zagrali ponad 16 koncertów. Jak zostali przyjęci przez tamtejszą, wymagającą publiczność? O tym członkowie zespołu: Jakub Czechowicz, Marcin Antkowiak, Michał Główka i Marek Dolecki opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Nasi prowadzący krok po kroku uczyli się tańczyć tango - sprawdź, jak sobie poradzili.

  Hubert Biczkowski jest w trudnym momencie swojej artystycznej drogi. Pandemia koronawirusa zmusiła go do przerwania działalności. Teraz trudzi się pracą fizyczną, produkując drewno kominkowe. Kiedy podjął decyzję, aby zostać drwalem? Czy wróci jeszcze na scenę? Reporterka Dzień Dobry TVN odwiedziła muzyka w pracy i dowiedziała się, jak wygląda jego nowa codzienność.

  1 października to Dzień Polskiej Muzyki. Z tej okazji zaprosiliśmy znane osoby z branży muzycznej, żeby wspólnie przypomnieć, jakie utwory wywarły na nas największe wrażenie i przywołują mocne wspomnienia. O muzycznych faworytach rozmawialiśmy z Krystyną Prońko, Skubasem, Smolastym i Tomaszem Organkiem. Muzycznym zwieńczeniem rozmowy był koncert Tadeusza Seiberta.

  Andrzej Strzelecki zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli. Jedynym ratunkiem jest terapia w Stanach Zjednoczonych. Jego córka Joanna poruszyła więc niebo i ziemię, aby zebrać potrzebne na to pieniądze. Chodzi aż o 1,5 miliona złotych. O przebiegu choroby i zbiórce opowiedzieli Joanna Strzelecka-Żylicz i oraz przyjaciel aktora Janusz Józefowicz. Sprawdź, jak można pomóc.

  Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie to miejsce gdzie mieszkają emerytowani aktorzy, tancerze, śpiewacy operowi... O tym wyjątkowym miejscu opowiedzieli nam jego niezwykli mieszkańcy. Zobaczcie!

  O wyjątkowej inicjatywie artystycznej - "Trzy sztuki w Antarktyce" opowiedzieli nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Adam Nowak i Bartosz Stróżyński. Kiedy będziemy mogli posłuchać najmroźniejszego koncertu "na żywo" świata? Kto wpadł na pomysł tego niesamowitego przedsięwzięcia?

  Jak co roku, znane osoby kwestują po to, by ratować piękne warszawskie Powązki. Z Krystyną Demską-Olbrychską, Jackiem Kawalcem, Danielem Olbrychskim, Arturem Barcisiem, Arturem Andrusem, Michałem Żebrowskim i Krzysztofem Daukszewiczem spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Od ilu lat kwestują? Jak namawiają ludzi do wrzucania pieniędzy? Czyje groby odwiedzą tego dnia?

  Nasi goście muzykę mają we krwi. Ich dziadek uwiódł ich babcię grą na mandolinie. Nagrali kilkadziesiąt płyt. W swoim muzycznym CV mają współpracę m.in z takimi gwiazdami jak: Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Richie Beirach, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak. Czy miewają jeszcze tremę? Jakie muzyczne marzenia mają bracia Mateusz i Jan Smoczyńscy?

  Zakopane to ukochane miejsce wielu polskich artystów. Tam - zainspirowani przepiękną przyrodą, górami i folklorem - tworzyli wspaniałe dzieła. O niezwykłości tego miejsca i twórczości młodopolskich dekadentów rozmawialiśmy z historykiem i krytykiem sztuki prof. Dorotą Folgą-Januszewską, która gościła w Dzień Dobry TVN.

  Bożenna Biskupska i jej córka Zuzanna Fogtt kupiły byłe sanatorium doktora Brehmera w Sokołowsku, aby stworzyć w nim "międzynarodową kolonię artystyczną". Budynek rozsypywał się i ogrom pracy zniechęciłby wielu. Ale nie je. Silna wizja artystyczna sprawiła, że Bożena i Zuzanna nie poddały się. W Dzień Dobry TVN pokazały efekt swojej pracy. Jesteśmy pod wrażeniem.

  Już po raz osiemnasty odbyły się Zawody Wędkarskie Aktorów im. Mariana Łącza. Podczas nich artyści oddają się swojej wędkarskiej pasji i czczą pamięć Mariana Łącza, świetnego aktora i tak, jak oni zapalonego wędkarza. Kto przyjechał w tym roku? Kto wygrał zawody? Za co została przyznana nagroda TVN? Z czego wynika ambicja Mariana Opani? Ufff, emocji było co nie miara - jak na rybach ;) Zawodom przyglądała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  Z dziennikarką Karoliną Korwin-Piotrowską i ekonomistą Markiem Zuberem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, jak artyści mogą się chronić przed managerami-oszustami? Czy artysta powinien dawać managerowi pełnomocnictwo do podpisywania za niego umów?

  W studiu Dzień Dobry TVN, o swoim nowym życiu opowiedział Ryszard Rynkowski. Dlaczego postanowił wyprowadzić się z Warszawy i czy nie brakuje mu adrenaliny i tempa życia gwiazdy show-biznesu? Co jest teraz dla niego najważniejsze i co sądzi o programach „talent show”?