instrument muzyczny

  instrument muzyczny

  Cymbałki dla dzieci to doskonałe połączenie świetnej zabawy i pożytecznej nauki w jednym. To bardzo ważne, by najwcześniej, jak to możliwe, zacząć oswajać dziecko z muzyką. Nie ma też weselszej domowej zabawy, niż wspólne muzykowanie. Niech wasza rodzina wspólnie wkroczy w magiczny świat muzyki.

  Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny. My postanowiliśmy nieco wcześniej wprowadzić do studia cieplejszy klimat. Z pomocą naszych gości: Janusza Czarneckiego, Romana Rozenberga i Joanny Długosz na chwilę przenieśliśmy się gorącej Afryki. Muzycy dali nam lekcję gry na afrykańskich bębnach, a także zaprezentowali swoje umiejętności.

  Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą na gitarze, zapewne marzysz o tym, by jak najszybciej osiągnąć poziom swoich idoli. Korzystanie z odpowiedniego instrumentu z pewnością sprawi, że nauka będzie szybsza i przyjemniejsza. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra gitara akustyczna lub klasyczna.

  Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.

  Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie skonstruowali robota, który gra na ukulele. UkuRobot, bo tak się nazywa, potrafi zagrać różne motywy muzyczne ze znanych filmów. Zobaczcie, co zagrał w Dzień Dobry Wakacje i poznajcie jego konstruktorów: Adriana Gołąba, Jakuba Grelę, Mateusza Guzika i Łukasza Jurczaka - studentów z AGH. Ile pracowali nad tym robotem? Dlaczego wybrali akurat ukulele? Czy planują skonstruowanie kolejnych robotów, które będą grać także na innych instrumentach?

  Musicon to nietypowa maszyna do programowania, muzykowania, zabawy i eksplorowania. Jak powstał? Jak działa? Ile kosztuje? O tym w Dzień Dobry TVN pomysłodawca i twórca musiconu Kamil Laszuk, współtwórczyni Ida Laszuk oraz muzyk i kompozytor Filip Laszuk.

  Pan Hubert Gwiżdż jest właścicielem wyjątkowego instrumentu - skrzypiec zrobionych z 16 tysięcy zużytych zapałek. Zostały wykonane przez jego dziadka w Paryżu, a prace trwały 8 lat. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się we Wrześni, miejscowości pana Huberta, ze Zbigniewem Wodeckim, od którego dotarła do nas wiadomość o niezwykłych skrzypcach. Właściciel utrzymuje, że jego dziadek grając na nich w paryskich kafejkach zarobił wystarczająco dużo żeby kupić prawie całą wieś. Czy dziś brzmią równie wyjątkowo?

  Paweł Romańczuk jest kolekcjonerem i twórcą małych instrumentów. Ile ich posiada w swojej pracowni? Skąd pochodzą katarynki, które ma w swoim zbiorze? Który ze znanych muzyków odwiedził go w pracowni? Jak zrobić flet balonowy? Pawła Romańczuka odwiedził w pracowni dziennikarz Dzień Dobry TVN i krytyk sztuki Łukasz Radwan.