Adam Szczęsny tworzy innowacyjne lampki przy pomocy drukarki 3D. Powstają one z materiału na bazie skrobi kukurydzianej. O szczegółach opowiedział autor w Dzień Dobry TVN.
Lampy przy pomocy drukarki 3D
Adam Szczęsny studiował architekturę, a dziś tworzy lampy przy pomocy drukarki 3D.
- To nie jest czarna magia. Na druku 3D nie znałem się nigdy i do tej pory nauczyłem się tyle, ile zdążyłem wydrukować i sam zaobserwować pewne rzeczy. Można kupić sprzęt, który jest gotowy, fabrycznie zmontowany, podpiąć go do prądu i zacząć drukować - tłumaczył twórca w Dzień Dobry TVN.
Nasz gość projektuje, drukuje i skleja wszystko sam. Inspiracje czerpie z życia codziennego, ale stara się, by formy niczego dosłownie nie przypominały. Chce, aby każdy w jego projekcie mógł zauważyć coś innego.
Lampy ze skrobi kukurydzianej
Lampy Adama Szczęsnego powstają z materiału nietoksycznego, by mogły być używane latami i nie zaśmiecały planety. - To jest plastik, aczkolwiek dość przyjazny. Jego budulcem jest skrobia kukurydziana - podkreślił twórca.
Jak dodał, w drukowaniu lamp najważniejszy jest projekt. - Druk 3D ma swoje ograniczenia, aczkolwiek nie są one nie do przeskoczenia. Można o nich się dowiedzieć w trakcie. Modelowanie 3D jest bardzo ważne. Uczułem się tego samodzielnie, oglądając tutoriale. [...] Jestem indywidualistą, lubię, gdy coś może wyjść spod moich rąk - wyjaśnił nasz gość.
Zobacz innowacyjne lampy Adama Szczęsnego w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Drukowanie 3D – czym jest drukowanie przestrzenne?
- Ręce prosto z drukarki 3D
- Drukarki 3D odmieniły nasze życie. "Rewolucjonizują obszary specjalistyczne"
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News