Hobby

  Hobby

  Neolit był ostatnim okresem epoki kamienia. Bezpośrednio poprzedzał on więc epokę brązu. Spośród innych okresów epoki wyróżniały go stałe osady tworzone przez ludzi. W epoce neolitów zajmowali się oni głównie uprawą roślin i hodowlą zwierząt.

  Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.

  Laurowiśnia to roślina zimozielona, a więc taka, która charakteryzuje się całorocznym przyrostem liści, nie gubiąc ich na zimę, a zrzucając je stopniowo przez cały rok. Jej nazwa, Prunus laurocerasus, bierze się od pięknych skórzastych liści przypominających liście laurowe (lauro) oraz od owoców, które roślina wydaje, przypominających wiśnie (cerasus).

  Podczas indiańskiej ceremonii nadano mu imię Mały Nieustający Tancerz. Marek Ptasiński, kulturoznawca i pasjonat kultury indiańskiej od lat promuje ją w całej Europie. W Polsce założył "Wioskę indiańską" w okolicach Jaworzna. Na razie nie można jej odwiedzać z powodu pandemii, ale o współczesnym życiu rdzennych mieszkańców Ameryki ekspert opowiada w Dzień Dobry TVN.

  Choć wszyscy doskonale wiedzą, że w Polsce mamy niezwykłe bogactwo ukształtowania terenu - od wysokich Tatr, poprzez płaskie Mazowsze aż do piaszczystych plaż Bałtyku, to niewielu zdaje sobie sprawę, że mamy również... wulkany. Góry Kaczawskie, będące pozostałością po ziejących lawą wulkanach skrywają niejedną tajemnicę.

  To może być najważniejsze wydarzenie w świecie astrofotografii. Michał Ostaszewski będzie miał szansę zrobić najdokładniejsze zdjęcie Drogi Mlecznej. Aby zrealizować swój projekt życia, udaje się aż do Namibii. Jego wyprawę będzie dokumentował youtuber Marcin Kuciński. O planowanej podróży opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Kwiaty z bibuły doskonale sprawdzą się jako element palmy wielkanocnej, prezent wykonany samodzielnie przez dzieci lub sezonowa dekoracja mieszkania. Do ich zrobienia potrzebna będzie bibuła w wybranych kolorach, klej i nożyczki. Te podstawowe przybory papiernicze w zupełności wystarczą do zrealizowania prostych projektów.

  Patent żeglarski jest państwowym dokumentem wydawanym osobom, które zdadzą specjalny egzamin sprawdzający wiedzę z zakresu żeglarstwa, bezpieczeństwa na wodzie czy meteorologii. Jak zdobyć patent żeglarski?

  Lokacje, czyli prawdziwe przestrzenie, gdzie powstawały zdjęcia do filmów, to miejsca, w których świat kina spotyka się z tym realnym. Nic więc dziwnego, że rozpalają wyobraźnię miłośników małego i wielkiego ekranu. O swojej niezwykłej pasji opowiedział nam Dawid Kłosowski.

  Zimna porcelana (czyli masa porcelanowa lub sucha porcelana) to obok masy solnej i ciastoliny najpopularniejsza masa plastyczna, jaką można samodzielnie zrobić w domu. Łatwość wykonania, dostępność składników i duża plastyczność to sekrety jej popularności. Podpowiadamy, jak zrobić zimną porcelanę w domu i jakie cuda można z niej wyczarować.

  Dieta rybek powinna być urozmaicona i uwzględniać ich preferencje żywieniowe. Znaczenie ma to, czy hodowane ryby są drapieżnikami, czy żywią się głównie roślinnością. Pokarm powinien zapewniać podstawowe zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Istotne jest również to, by dostarczał potrzebnego rybkom tłuszczu i białka. Czym kierować się przy wyborze pokarmu dla rybek?