Najciekawsze muzea w Krakowie. "Gdybym miała życie wolne, to codziennie bym chodziła"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Muzeum nie musi być nudne
Muzeum nie musi być nudne
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Czy można pisać światłem? Odpowiedź na to intrygujące pytanie znajdziesz w jednym z krakowskich muzeów, które bardzo chętnie zaprasza zarówno najmłodszych, jak i starszych wielbicieli sztuki oraz nauki. Jakie miejsca na mapie stolicy Małopolski są jeszcze warte uwagi? Oto zestawienie interesujących instytucji kultury.

Niezwykłe miejsca na mapie Krakowa

Naszą podróż po placówkach kulturalnych, które warto odwiedzić z dziećmi (chociażby podczas ferii), rozpoczynamy od Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Mamy tutaj szereg atrakcji dla wszystkich zwiedzających, od przedszkola aż po seniora. Trzy trasy główne, 12 tras tematycznych. Ponad 10 tysięcy eksponatów, w tym wiele prawdziwych skarbów uniwersyteckich jak chociażby szkielet nosorożca włochatego czy czaszka mamuta - wymienia dr Robert Czuchnowski, dyrektor muzeum.

W krakowskim Centrum Nauki Zmysłów można natomiast sprawdzić, czy światło jest odpowiednim narzędziem umożliwiającym pisanie. - Interaktywnie pokazujemy naukę. Pokazujemy, że nauka, która niejednokrotnie wydaje się nudna, wcale nie musi taka być - komentuje manager wystawy Damian Stachura. 

Muzea bez nudy, które przyciągają dzieci

Fani wynalazków i motoryzacji mają okazję cofnąć się w czasie, odwiedzając Muzeum Techniki i Inżynierii. - Jest wiele elementów, które można podotykać, gdzie można wykonać różne doświadczenia, ale możemy też tym najmłodszym pokazać, jak się dawniej liczyło i np. ustalało odległości między miastami. (...) Próbujemy na wielkoformatowych klockach zbudować np. mosty i słynne budowle, które znajdują się na świecie - wyjaśnia w reportażu Dzień Dobry TVN kierowniczka ds. edukacji Katarzyna Zielińska.

A co na temat takich instytucji kultury sądzą same dzieci? - Gdybym miała całe życie swoje wolne, nie musiałabym się uczyć, to prawie codziennie bym chodziła do muzeum - ocenia kilkuletnia Lena.

Zarówno maluchy, jak i dorośli równie chętnie oglądają interesujące okazy, które znajdują się w Interaktywnym Muzeum Flipperów. Sprawdź w naszym materiale wideo, co można tam zobaczyć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Maria Ziemlińska-Mazurek

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości