sztuka

  sztuka

  Ten francuski obraz olejny w momencie przedstawienia wywołał spore zamieszanie. Wielu uznało go za malunek kontrowersyjny. Dziś zwykło się mówić, że to od niego rozpoczęło się nowoczesne malarstwo. To dlatego tak ważne jest, by dobrze poznać dzieło "Śniadanie na trawie" i zrozumieć intencje jego autora.

  Znajomość epok sztuki jest istotna dla zrozumienia współczesnych trendów, a historia sztuki to dziedzina nauki, która pozwala lepiej poznać otaczający nas świat. Sprawdź, jaki jest podstawowy podział epok sztuki – od sztuki prehistorycznej po współczesną.

  Jak zacząć tatuować, gdzie szukać wiedzy i inspiracji? Czy istnieją specjalne kursy dla tatuażystów? Tego typu pytania często zadają sobie osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z tatuowaniem. Aby nauczyć się robić tatuaże, nie wystarczy jedynie dobry zmysł plastyczny. Potrzebna jest także szeroka wiedza o ludzkiej anatomii.

  Marcin Zieliński rzeźbi i graweruje w szkle używając narzędzi sprzed dziesiątek lat. Spod jego ręki wychodzą między innymi misy, kielichy, karafki, kieliszki, witraże oraz szklane rzeźby na indywidualne zamówienie. Reporterce Dzień Dobry TVN zdradził, jakie prace wykonał dla księcia Karola oraz jaką prośbę miała Jolanta Kwaśniewska.

  Zespół Domu Aukcyjnego Polswiss Art postanowił wyrazić solidarność z Ukrainą w wyjątkowy sposób. W niedzielę, 13 marca br. odbędzie się licytacja, która pozwoli wspomóc ukraińskich artystów i wybrane organizacje humanitarne. Dwa dni później zagorzali kolekcjonerzy będą mieli okazję wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, decydując się na kupno wybranych obiektów podczas wiosennej Aukcji Dzieł Sztuki.