Oskar Zięta to polski projektant, który zrewolucjonizował światowy design, łącząc sztukę z inżynierią. Jego prace znajdują się w kolekcjach takich muzeów jak MOMA w Nowym Jorku czy Centre Georges Pompidou w Paryżu.
O talencie Jakuba Przyborowskiego dowiesz się więcej dzięki cyklowi Piotra Wojtasika "Młoda Polska" w Dzień Dobry TVN.
W Polswiss Art odbędzie zimowa aukcja dzieł sztuki. Czyje prace będzie można wylicytować?
Maciej Musiałowski, artysta, człowiek wielu talentów, ale i marzyciel, który, śmiało można powiedzieć, marzenia spełnia. Gra, śpiewa i obcuje ze sztuką, która towarzyszy mu od najmłodszych lat.
"Wyprzedziła epokę", "Artystka totalna" - tak wspominają artystkę jej przyjaciele.
"Comedian" to instalacja artystyczna. Przedstawia ona banana przyklejonego do ściany szarą taśmą klejącą.
Jego prace można obecnie oglądać w stołecznej Gauger Arty Gallery. Jak wygląda codzienność częstochowskiego artysty?
Edyta Geppert w jednym z wywiadów skrytykowała młode pokolenie muzyków, sugerując, że zamiast skupić się na kreatywnej twórczości, myślą o pieniądzach. Poruszyła także temat Kuby Badacha i Mroza.
Sprawdź na dziendobry.tvn.pl.
Jak wygląda ich związek?
O szczegółach na ten temat opowiedziała Joanna Chaba, która specjalizuje się w tej sztuce.
Nowa siedziba muzeum tętni życiem.
Budynek od dłuższego czasu wzbudza wiele emocji.
Malarstwo hiperrealistyczne zrodziło się około 1965 roku i początkowo artyści z tego nurtu tworzyli głównie w Stanach Zjednoczonych, opierając się na założeniach pop-artu. W latach siedemdziesiątych hiperrealizm pojawił się także w Europie.
Reporter TVN24 Radosław Mróz opowiedział w Dzień Dobry TVN o szczegółach.
Równo 100 lat temu w budynku przy ulicy Staszica w Tarnowie zaczęto projekcje pierwszych filmów. Wszystko za sprawą kina "Marzenie". Dlaczego to miejsce jest tak niezwykłe? Czym przyciąga do siebie kinomanów?
"Stała się kimś znacznie więcej niż miłością jego życia".
15 października odbędzie się jesienna aukcja w Polswiss Art.
Alexandra Grant to ceniona amerykańska artystka, a prywatnie partnerka hollywoodzkiego gwiazdora Keanu Reevesa. Stworzona przez nią wystawa ukazała się niedawno w warszawskim Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Co urzekło ją w naszym kraju?
"Nie spałyśmy 48 godzin".
Grupy MoCarta nie trzeba nikomu przedstawiać, ale powołany do życia przez żony dwóch jej członków zespół - już tak. Nie każdy bowiem wie, że panie wchodzą w skład trio kabaretowo-muzycznego "Czas dla nas". Co je wyróżnia?
Do kiedy można obejrzeć dzieła?
O inspiracjach i życiu po śmierci słynnego ojca zgodziła się opowiedzieć w Dzień Dobry TVN.
Historia rodziny Konopczyńskich w ceramice sięga już ponad 200 lat.
Agata Knorowska to architekta wnętrz z bardzo szerokim portfolio realizacji. Specjalizuje się w drobnych elementach, które nadają danej przestrzeni wyjątkowego charakteru. Jak pracuje? Skąd czerpie inspiracje?
"Dzieła stworzone za pomocą algorytmów".
Janina Wierusz Kowalska jest malarką i przedstawicielką polskiego abstrakcjonizmu geometrycznego.
Katarzyna Jaroszyńska wraca po wakacyjnej przerwie ze swoim cyklem "Poszukiwaczka skarbów". Tym razem dla widzów Dzień Dobry TVN odkryła eksponaty polskiej sztuki, ukazane w nietuzinkowym wnętrzu. Koniecznie je zobaczcie, to kopalnia inspiracji.
Krzysztof Gruszczyński jest artystą, muzykiem i filozofem. Od pewnego czasu zajmuje się również arteterapią. W ramach tej ostatniej swojej działalności organizuje w Poznaniu niezwykłe happeningi.
Kamyczki to zabawa, która zdobywa coraz większą popularność. Do naszego kraju przywędrowała z Czech. Na czym polega? O tym jej miłośnicy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.