Wychudzona suczka o imieniu Draka błąkała się po całej gminie, aż dotarła do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. I tak rozpoczęła pracę na pełen etat. - Jest bardzo miłym elementem. Wita się z gośćmi. Lubi dzieci - mówi Małgorzata Gańska, kustosz.
Sierpień dobiega końca, ale wakacje jeszcze trwają. Tomasz Zubilewicz odwiedził Sierpc na Mazowszu, odkrywając turystyczne perełki. Prezenter pogody pokazał widzom Dzień Dobry Wakacje Muzeum Wsi Mazowieckiej.
W tym roku świętujemy 45-lecie wpisania historycznego serca Krakowa wraz z Kazimierzem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stolica Małopolski zachwyciła ekspertów jako pierwsze miejsce w Polsce. W Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy o tym wyjątkowym wyróżnieniu.
Bracia Warner dołączyli do 26 postaci reprezentujących różne obszary działalności polskich Żydów, którzy mieli wpływ na losy świata. Z ich historią będzie można się zapoznać odwiedzając stałą galerię "Dziedzictwo" w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zobaczyć wystawy specjalne, które zostały przygotowane, aby upamiętnić 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Partnerem jest TVN Warner Bros. Discovery. Na pokazie przedpremierowym ekspozycji "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim" był dyrektor generalny spółki, David Zaslav.
W Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" można oglądać galerię "Dziedzictwo", która jest poświęcona kulturowemu dorobkowi polskich Żydów, mających wpływ na losy świata. Przedstawia również sylwetki braci Warner – Alberta, Sama, Jacka i Harrego, emigrantów z Polski pochodzenia żydowskiego, którzy stworzyli słynną wytwórnię filmową Warner Brothers. W tym roku świętujemy 100-lecie jej powstania.
Muzea w Londynie wystawiają szkielety dinozaurów, historyczne wynalazki i dzieła sztuki największych światowych artystów. Nie sposób zwiedzić je wszystkie w jeden dzień, a nawet w tydzień. Które z nich warto odwiedzić?
W jednej z piwnic w Wałbrzychu znaleziono skarb. W zamurowanym pomieszczeniu odkryto historyczne przedmioty, w tym: porcelanę, szkło, ubrania, dokumenty i albumy ze zdjęciami. Co stanie się z dobytkiem, gdzie dalej trafi? O tym opowiedzieli Aleksandra Gil z Muzeum Porcelany oraz Edward Szewczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wałbrzychu.
Muzeum gazownictwa w Paczkowie powstało z inicjatywy Adama Króla. To tam znajduje się największa kolekcja gazomierzy w Europie. Z kustoszem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
Muzeum Obrony Wybrzeża - Fort Gerharda w Świnoujściu wystosowało nietypową prośbę. Instytucja kultury zwróciła się bowiem do zwiedzających, by nie uprawiali seksu pomiędzy eksponatami.
Madame Tussauds to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Londynie. W muzeum znajduje się największa na świecie kolekcja figur woskowych. Wśród nich znajdują się członkowie królewskiej rodziny, postaci historyczne, naukowcy, gwiazdy muzyki, aktorzy, politycy... To miejsce, gdzie bez pytania o pozwolenie można sobie zrobić zdjęcie z ulubioną postacią lub idolem. Albert Einstein, David Beckham czy Madonna – wybór jest olbrzymi.
Villa la Fleur w podwarszawskim Konstancinie to wyjątkowe miejsce na mapie polskiego muzealnictwa. Andrzej Pągowski w cyklu Dzień Dobry TVN "Sekrety Sztuki", pojechał tam, by sprawdzić, jakie skarby kryją się w środku.
W MOCAK-u, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, trwa wyjątkowa wystawa. "Polityka w sztuce" pokazuje, jak polityka w imię ambicji i zachowania władzy potrafi kłamać, manipulować, a nawet zabijać. W Dzień Dobry TVN o tej ekspozycji opowiedziała Maria Anna Potocka, dyrektorka placówki.