Jego filmiki na TikToku mają kilka milionów wyświetleń. W czym tkwi fenomen waackingu?

Jego filmiki na TikToku mają kilka milionów wyświetleń. W czym tkwi fenomen waackingu?
Akcja DDdance - tutorial
Akcja DDdance - tutorial
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
W świecie mediów społecznościowych, gdzie niemal każdy może stać się gwiazdą jednego kliknięcia, pojawiają się niesamowite talenty, które zdobywają uznanie i popularność. Jednym z takich internetowych diamentów jest Kajtek Januszkiewicz, którego filmiki, na których tańczy waacking, zdobywają serca milionów użytkowników. O początkach swojej pasji, miłości do wyrażania siebie i rosnącej popularności w mediach społecznościowych opowiedział w rozmowie z Anną Gondecką z serwisu dziendobry.tvn.pl.

Przez taniec wyraża siebie, a ludzie to uwielbiają

Kajtek Januszkiewicz to 21-letni tancerz, którego przygoda z tańcem rozpoczęła się kilka lat temu. - Nigdy nie miałem w głowie tańca, tak naprawdę od małego grałem w piłkę (...). Pewnego dnia zaprowadziłem siostrę na tańce i jej instruktorka zapytała mnie, czy chciałbym spróbować. Spróbowałem i tak przepadłem - przyznał tancerz.

Kajtek swoją pasję do tańca rozwijał stopniowo, a miłość do konkretnego stylu, jakim jest waacking, niespodziewanie pojawiła się podczas jednych zawodów. - W 2017 roku pojechałem na zawody z hip-hopu do Poznania i jak zobaczyłem waacking, to oniemiałem. Ci ludzie, w tych pięknych strojach zrobili na mnie ogromne wrażenie - wyznał. - Oni wszyscy byli uśmiechnięci, a energia była zupełnie inna - dominowała wolność i swoboda w wyrażaniu siebie. Wiedziałem, że chcę to robić - podkreślił Kajtek.

Z każdym kolejnym rokiem liczba godzin spędzonych na sali tanecznej tylko się mnożyła, a Kajtek opanował sztukę waackingu niemal do perfekcji. Z czasem swoimi umiejętnościami zaczął się dzielić nie tylko na zawodach, ale również w mediach społecznościowych. - W pewnym momencie stwierdziłem, że media społecznościowe to idealna przestrzeń na pokazanie tego stylu. To doskonałe miejsce to zaprezentowanie swojej zajawki - wyznał Januszkiewicz.

Filmiki Kajtka, na których tańczy do kultowych hitów oraz do czołówek popularnych programów i seriali spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Każdego dnia obserwujących przybywa, a nagrania osiągają kilka milionów wyświetleń. - Dla mnie jest to ogromna radość. Ludzie to udostępniają i piszą pozytywne komentarze, to jest bardzo budujące. To pomaga w samorealizacji - stwierdził.

Kajtek szczególnie zapamiętał moment, w którym jego ulubiony youtuber z dzieciństwa docenił jego twórczość. - Bardzo się cieszyłem, jak Jaś Dąbrowski mnie zaobserwował, napisał, że bardzo się cieszy i że zrobiłem mu dzień. To było niesamowite - dodał.

Waacking - historia tańca

Waacking to styl taneczny, który się wywodzi z lat 70. i 80. XX. wieku. Początkowo był tworzony w Los Angeles w undergroundowych klubach. - To muzyka disco nadawała rytm waackingowi. Był on tworzony przede wszystkim przez osoby homoseksulane, czarnoskóre i pochodzenia latynoskiego. Oni chodzili do kubów, żeby móc wyrażać siebie, nie musieli się tam niczego bać i mogli być sobą - wyjaśnił rozmówca Anny Gondeckiej.

- To jest styl wolności, miłości i bycia sobą - podkreślił tancerz.

Niektóre kluby organizują podobne wydarzenia taneczne, zawody i warsztaty. - Co ważne, w tym stylu nie ma rywalizacji. My będąc na zwodach nie konkurujemy ze sobą, tylko wymieniamy energię. Ten taniec jest wolny i piękny, o przyjaźni i miłości i ta idea towarzyszy każdemu z nas - powiedział.

Kajtek Januszkiewicz podkreślił, że waacking przede wszystkim nie wyklucza. - Każdy może być w tym stylu, kim chce. Nie ważne, ile masz lat, ile ważysz i jak masz kolor włosów, to jest przestrzeń dla każdego - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości