hobby

  hobby

  Mikołaj Pierko z drewna potrafi wyczarować praktycznie wszystko.

  Edukacyjno-artystyczna przestrzeń jest poświęcona jednemu z najlepszych polskich satyryków.

  Katarzyna Cieciura jest dyrektorką jednej z krakowskich podstawówek. Po godzinach pracy zajmuje się tworzeniem unikatowej biżuterii. Z czego ją robi i jak zaczęła się jej przygoda z rękodziełem?

  Sztuka składania papieru bez użycia kleju i nożyczek ma swoich zwolenników na całym świecie. Jeśli i ty lubisz origami, żaba będzie doskonałym projektem do wykonania – niezbyt skomplikowanym, choć efektownym. Jeśli szukasz pomysłu na pracę plastyczną dla dzieci, możesz także wykorzystać założenia innej techniki i wykonać żabę z kółek lub na bazie gotowego szablonu.

  Maja Frykowska to jedna z najbarwniejszych postaci w polskim show biznesie. Gwiazda od niedawna ma nietypowe hobby - strzelanie. Dlaczego chciała się nauczyć posługiwania bronią? Co daje jej strzelanie?

  Makramy i ich wyplatanie od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Na szczęście, jak mówi Natalia Mokrzycka, która je tworzy, tej sztuki może nauczyć się każdy, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Od czego zacząć? Jaki sznurek wybrać na początek? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Wystarczy odrobina wolnego czasu i chęci, aby zabrać się za domowe majsterkowanie w drewnie. Dzięki temu możesz stworzyć unikatowe zabawki, a także dekoracje do domu. Sprawdź, jak je wykonać.

  Skąd wzięło się u niego zainteresowanie tym sportem?

  Kobieta nie zamierza spoczywać na laurach i już planuje swój udział w kolejnych przedsięwzięciach.

  Marzysz o pięknym akwarium, które stanie się wyjątkową ozdobą w Twoim domu? Jednym z najważniejszych elementów akwarium jest odpowiedni filtr.

  Słodkowodne akwarium roślinne niewiele różni się w sposobie zakładania i utrzymania od zbiornika z rybami. Aby cieszyć się widowiskowym efektem, trzeba jednak utrzymać odpowiednie parametry wody, zapewnić właściwe oświetlenie i nawożenie.

  Dominik Górski zajmuje się projektowaniem oraz wytwórstwem guzików. Dla artysty są nie tylko elementem garderoby, lecz i sposobem wyrażania siebie. O swojej pracy i pasji opowiedział w Dzień Doby TVN.

  Szachy to jedna z najstarszych i najpopularniejszych planszowych gier strategicznych. Jej zasady nie należą jednak do najłatwiejszych. Gra wymaga skupienia oraz logistycznego myślenia. Dowiedz się, jak prawidłowo grać w szachy.

  Tołpyga to ryba pochodząca z Chin i Rosji. Jej występowanie w polskich jeziorach to efekt sztucznego zasiedlenia. Żyje razem z karpiami i amurami. Jest rybą płochliwą i bardzo ostrożną. Zazwyczaj jest łowiona przy okazji złowienia karpia. Sprawdź, na co bierze tołpyga i jak można przyrządzić złowioną rybę.

  Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez pasji. Praca i obowiązki domowe to przecież niejedyne aktywności, którym warto poświęcać uwagę. Satysfakcjonujące hobby pozwala oderwać się od wyzwań dnia codziennego i stanowi o naszej indywidualności. Zdarza się jednak, że pociąg do sportów ekstremalnych, polowań czy czasochłonnego majsterkowania staje się poważną przeszkodą dla związku. Co zrobić w sytuacji, gdy zainteresowania partnera burzą spokój w romantycznej relacji?

  Hubert Lang to 10-latek, który kręci filmy metoda poklatkową, polegającą na robieniu kilkuset zdjęć, a następnie łączeniu ich w jedno nagranie. Młody filmowiec tworzy produkcje o tematyce edukacyjnej.

  Iza Łysoń od 13 lat zajmuje się fotografią psów. Kobieta nie przypuszczała, że zrobione przez przypadek zdjęcie jej 4,5-letniej suczki odniesie tak duży sukces.

  Erik Cavanaugh, mimo że jego wygląd mocno kłóci się z wyobrażeniem, które większość z nas ma na temat tancerzy, realizuje swoje marzenia. Jak zaczęła się jego przygoda?

  Wygoda nad wodą podczas długich godzin spokojnego wędkowania to podstawa. Zapewni ją nam dostosowane do naszej wagi i gabarytów krzesełko wędkarskie. Naprawdę mamy z czego wybierać.

  "To taki ostatni bastion wolności".

  Kordonek do delikatne, ale bardzo trwałe nitki bawełniane lub poliestrowe, występujące w wielu kolorach. Kordonek sprawdza się w szydełkowaniu i haftowaniu. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem kordonka. Jak czytać schematy szydełkowania?

  "Połamałem kości strzałkową i piszczelową na pół na małej fali. Na innej małej fali moje ramię rozpadło się na pięć kawałków" - opowiada Kyle Richardson. Mimo tego nadal startuje w zawodach surfingu.

  Na wielu osobach na całym świecie rozgwieżdżone niebo robi ogromne wrażenie. Jednak gdzie w Polsce są najlepsze miejsca do oglądania takich widoków i co możemy wypatrzyć zadzierając głowę do góry? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział astronom i popularyzator nauki, Karol Wójcicki.

  Michalina Bernat ma wyjątkową pasję. 11-latka własnoręcznie tworzy pluszowe konie na kiju, które noszą nazwę hobby horse.

  "Gdy miały nadejść zajęcia, ryczałam, ale chodziłam" - wyznaje w studio Dzień Dobry TVN.

  Chcesz rozpocząć hodowlę mrówek w warunkach domowych? Musisz wiedzieć, skąd zdobyć owady, a także w jaki sprzęt się zaopatrzyć. Podpowiadamy, od czego zacząć.

  Rysowanie dla wielu osób to bardzo wymagająca umiejętność. Często wydaje się, że tylko ludzie szczególnie uzdolnieni mogą zajmować się rysunkiem. Bardzo dużym wyzwaniem wydaje się szczególnie rysowanie zwierząt. Okazuje się jednak, że po poznaniu kilku podstawowych zasad, praktycznie każdy może zrobić szkic jelenia.

  Marka Węgorzewskiego charakteryzują cierpliwość, skrupulatność i oddanie swojej pasji. Te cechy sprawiły, że listonosz z Knurowa, a z wykształcenia politolog, stworzył kolekcję składającą z 40 tysięcy autografów. O swoim hobby opowiedział teraz w Dzień Dobry TVN.

  Szeroki wybór nici dostępnych na rynku może być onieśmielające, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Nici do haftu, nici do szycia, do szydełkowania i do maszyny. Podpowiadamy, jakie rodzaje nici wybrać i jak najlepiej dobrać je do sposobu szycia i używanego materiału.

  Piotr Nadolski jest pasjonatem ptaków drapieżnych. Od kilku lat mieszka na wsi w otoczeniu natury, poświęcając każdą chwilę na podziwianie tych niezwykłych zwierząt. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim hobby i codziennym życiu z drapieżnikami.