taniec

    taniec

    Między 22. a 24. kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się XVLI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Jedną z mniej znanych konkurencji, w której startują zawodnicy jest tzw. występ-taniec par mieszanych. Na czym ona polega? Co jury bierze pod uwagę przy wystawianiu oceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Tomasz Laszko, kulturysta i trener oraz Justyna Stefanik, zawodniczka fitness.

    Marta i Maciej Tront są tancerzami ludowymi - lubią się kręcić nie tylko na scenie, ale i po świecie. Z połączenia tych dwóch pasji powstał projekt FolkAround - folkowa podróż dookoła świata. Chcą podzielić się ze światem tym, z czego są bardzo dumni - kulturą, pieśniami, tańcami i naprawdę ciężkimi strojami ludowymi.

    Chodzenie na obcasach to dla wielu kobiet wyzwanie i męka. Czy wyobrażacie więc sobie taniec na wysokich szpilkach? High Heels Dance zyskuje ostatnio coraz większą popularność. Na czym polega i kto może go praktykować? O tym opowiedziała nam Zuzanna

    Ostatni miesiąc 2021 roku stanowił nie lada wyzwanie dla młodych tancerzy, którzy wzięli udział w prestiżowym konkursie IDO Jazz, Balet & Modern Dance organizowanym w Warszawie. Nieprzeciętnymi umiejętnościami wykazała się Blanka Ukarma, która stanęła na podium, zdobywając tytuł wicemistrzyni świata w balecie solo. W Dzień Dobry TVN utalentowana solistka i jej trenerka Żanetta Borówka opowiedziały o niełatwej drodze, jaką trzeba przejść, by móc poszczycić się tak wielkim sukcesem.