taniec

  Swing to wyjątkowy taniec, którego historia sięga lat 20. ubiegłego wieku. Teraz powraca do łask i coraz więcej osób chce nauczyć się podstawowych kroków.

  Ma na celu wymianę kulturową i naukę nie tylko tańca klasycznego, ale i tańców historycznych, narodowych.

  "Dla nas to bardzo dziwna historia, nierealna wręcz".

  Beztroska zabawa na parkiecie niesie za sobą wiele korzyści. Taniec poprawia nastrój, wzmacnia ciało i uczy prawidłowej postawy. Z tej formy aktywności z powodzeniem mogą korzystać osoby w każdym wieku, nawet jeśli nie mogą poszczycić się idealnym poczuciem rytmu.

  Niestety nie wszystkim internautom przypadły ona do gustu.

  Breakdance to obok graffiti, didżeingu i rapu jeden z filarów kultury hip-hopu.

  Kobieta zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

  "Zrobiło mi to dzień!"

  Dawniej tańce salonowe można było zobaczyć na uroczystych balach i przyjęciach. Wywodzące się z nich kroki i figury dały podstawę najpopularniejszym współczesnym tańcom towarzyskim.

  "Ruch Pro-Am dał tę szansę".

  Tango argentyńskie to taniec pełen pasji i namiętności. Jak się okazuje, w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 16 do 19 czerwca w Warszawie odbędzie się Warsaw Tango Festival RECUERDO. O fenomenie tanga opowiedzieli nam mistrzowie Patrycja Cisowska-Grzybek i Jakub Grzybek, Vanesa Villalba, Facundo Pinero, Manuela Rossi oraz Juan Malizia.

  Jessica Ali poświęciła się zdobywaniu wiedzy dotyczącej stylu high heels. Brała udział w szkoleniach na całym świecie, a teraz taniec na szpilkach propaguje w Polsce. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pasji.

  Młode tancerki z zespołu Hand to Hand dały popis swoich umiejętności na scenie Dzień Dobry TVN. Artystki w sześcioosobowym składzie oczarowały widzów wyjątkowym układem do melancholijnej piosenki.

  Zespół Fasolki odmienił oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą zapadającego w pamięć repertuaru. Dziecięca grupa wokalno-taneczna powstała w latach 80. XX wieku i do dziś cieszy się uznaniem oddanej rzeszy fanów.

  Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki postanowili umilić czas swoim fanom. W sieci pojawiło się krótkie nagranie, na którym został zarejestrowany taniec aktorskiej pary. Oryginalna choreografia wywołała nie lada poruszenie w sieci. Jak na jej widok zareagowali internauci?

  Dawid Ignaczak specjalizuje się w alternatywej formie tańca, czyli poppingu. Technika ta polega na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni w rytm muzyki. Swoje umiejętności zaprezentował w programie Dzień Dobry TVN.

  Co wprawiło prowadzącego w taki nastrój?

  Talya Balikcioglu nadaje pracy z ciałem wyjątkowe znaczenie. Na parkiecie porusza się w zgodzie z własną intuicją, perfekcyjnie łącząc ruch z technikami medytacji i elementami masażu tajskiego.

  Rodzina Rubików tanecznym krokiem dołączyła do społeczności TikToka i rozbiła bank. Ich filmiki z układami choreograficznymi mają miliony wyświetleń. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o pasji, która łączy pokolenia.

  Flamenco to zjawisko kulturowe, na które składają się m.in. taniec, śpiew i muzyka. Jednak to właśnie taniec flamenco jest najczęściej kojarzonym z tą nazwą elementem. Wszystko dzięki widowiskowym krokom tancerzy oraz wielobarwnym strojom do flamenco.

  Autorskie kompozycje choreografii, scenografii, muzyki oraz bodypainting - składają się na spektakl malarstwa ożywionego Art Color Ballet. Jego próbkę mogli zobaczyć widzowie Dzień Dobry TVN.

  Na początku kwietnia br. wystartowała wyjątkowa akcja, w którą zaangażowało się wielu artystów, dziennikarzy, influencerów i TikTokerów.

  Małgorzata Potocka 20 lat temu założyła Teatr Sabat, a prezentowana tam rewia od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Niedawno niezwykłość tego miejsca docenił zespół Rammstein.

  Marysia i Tomek już przygotowują się do Mistrzostw Świata.

  Między 22. a 24. kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się XVLI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Jedną z mniej znanych konkurencji, w której startują zawodnicy jest tzw. występ-taniec par mieszanych. Na czym ona polega? Co jury bierze pod uwagę przy wystawianiu oceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Tomasz Laszko, kulturysta i trener oraz Justyna Stefanik, zawodniczka fitness.

  Marta i Maciej Tront są tancerzami ludowymi - lubią się kręcić nie tylko na scenie, ale i po świecie. Z połączenia tych dwóch pasji powstał projekt FolkAround - folkowa podróż dookoła świata. Chcą podzielić się ze światem tym, z czego są bardzo dumni - kulturą, pieśniami, tańcami i naprawdę ciężkimi strojami ludowymi.

  Embla Bergli to tancerka pole dance, która zachwyciła swoim występem mieszkańców domu spokojnej starości. Seniorzy z zaciekawieniem obserwowali każdy ruch kobiety. Na koniec sami spróbowali swoich sił na rurze. Wideo stało się hitem sieci.

  "Są zagubieni, widać zdezorientowanie w ich oczach" - mówi Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego.

  O tym, na czym polegają bitwy taneczne i jakie są kryteria ich oceniania, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN sędzia breakingu Adam Stefański.

  Erik Cavanaugh, mimo że jego wygląd mocno kłóci się z wyobrażeniem, które większość z nas ma na temat tancerzy, realizuje swoje marzenia. Jak zaczęła się jego przygoda?