Hobby

  Hobby

  Sztuka składania papieru bez użycia kleju i nożyczek ma swoich zwolenników na całym świecie. Jeśli i ty lubisz origami, żaba będzie doskonałym projektem do wykonania – niezbyt skomplikowanym, choć efektownym. Jeśli szukasz pomysłu na pracę plastyczną dla dzieci, możesz także wykorzystać założenia innej techniki i wykonać żabę z kółek lub na bazie gotowego szablonu.

  Trudno nie zgodzić sie z twierdzeniem, że każdy potrzebuje odpoczynku, nie ulega jednak wątpliwości, że relaks może przybierać różne formy. Jedni szukają wytchnienia w sporcie, inni – w błogim lenistwie. Wszyscy mamy swoje pasje i zajęcia pozwalające choć na chwilę oderwać się od otaczającego nas świata. Jedną z aktywności, która wielu daje nie tylko szansę na odpoczynek, lecz także rozrywkę, są gry. Teraz dzięki aplikacji Yazzda wkraczają one na nowy poziom. 

  Makramy i ich wyplatanie od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Na szczęście, jak mówi Natalia Mokrzycka, która je tworzy, tej sztuki może nauczyć się każdy, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Od czego zacząć? Jaki sznurek wybrać na początek? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Pomidory to zdrowe warzywa, których smak ceni prawie każdy. Kiedy idzie wiosna, działkowicze i posiadacze ogródków chętnie zaczynają je uprawiać. Jednak, aby cieszyć się smakiem domowych warzyw, wystarczy zasiać w doniczce. Jak skutecznie je uprawiać? Czy uprawa pomidorów to trudna sztuka? Sprawdź praktyczne porady.

  62. Edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego już wkrótce. Pokazy filmów z całego świata będzie można oglądać w kinach oraz online. Co się znalazło w programie edycji w 2022 roku? Kiedy odbędą się pokazy filmów? 

  Google Doodle regularnie zmienia swoje logo tak, aby upamiętniac ważne wydarzenia i postaci. 23 maja na grafice znalazła się Maria Konopnicka. Kim była kobieta? Z czego zasłynęła? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.