Hobby

  Hobby

  Domowe studio fotograficzne można wyposażyć w najpotrzebniejsze akcesoria i jednocześnie nie zbankrutować. W studio DIY często da się wykorzystać przedmioty codziennego użytku, które z powodzeniem zastąpią profesjonalny drogi sprzęt.

  W życiu każdego twórcy nadchodzi taki moment, gdy zaczyna interesować się przedstawieniami ludzi. To prawda, że z początku woli rysować prostsze kształty i skupiać się chociażby na zwierzętach, które fascynują go dużo bardziej niż człowiek. Z czasem jednak pojawia się największy dylemat: jak narysować twarz, by przypominała kogoś, kogo rzeczywiście chce się przedstawić na rysunku?

  Wszyscy, którzy zaczynają rysować, mogą mieć poważny problem z wiernym odwzorowaniem tego, co widzą. Tworzenie z natury nie jest rzeczą prostą i dlatego warto z początku wspomagać się zdjęciami. Jeśli ktoś zastanawia się, jak narysować portret ołówkiem krok po kroku, powinien koniecznie oprzeć się na fotografii tego, kto ma być jego bohaterem. Zadowalający efekt można uzyskać nawet przy użyciu samego ołówka.

  Baśniowe stworzenia to postaci, które często goszczą na książkowych ilustracjach. Nic dziwnego, że artyści, zarówno początkujący, jak i doświadczeni, dążą do zrozumienia, jak narysować smoka krok po kroku, by nie popełnić żadnego błędu i zaskoczyć wszystkich oglądających ich późniejsze dzieła. Tymczasem przedstawienie przekonującej podobizny fantastycznego stwora wcale nie należy do rzeczy niemożliwych, a zarazem pozwala na swobodne popuszczenie wodzy fantazji.

  Zwierzęta są częstym tematem rysunków, które tworzy się dla dzieci lub które dzieci przygotowują same. Wśród popularnych postaci całkiem niedawno znalazły się pingwiny. Jak narysować pingwina? Krok po kroku, wykorzystując otrzymane wskazówki, można to zrobić szybko i profesjonalnie. A ile frajdy przyniesie samodzielne przygotowanie dwubarwnego ptaka autorowi rysunku oraz wszystkim obserwatorom – zwłaszcza tym najmłodszym!

  Rysunkowe zwierzęta bardzo szybko zdobywają serca naszych maluchów. Zastanawiasz się, jak narysować kota krok po kroku? Dla dzieci, które będą Cię obserwować podczas tworzenia, będzie to prawdziwa frajda. A może zaprosisz je do wspólnej zabawy? To wcale nie takie trudne, jak myślisz!

  Sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami. To czas grubych swetrów, skarpet, szali i czapek. Można z powodzeniem znaleźć tego typu produkty w sklepie, jednak większą satysfakcję przynosi wykonanie ich własnoręcznie. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam ciekawe robótki na szydełku dla początkujących. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

  Usta to jeden z kluczowych elementów znajdujących się na twarzy. Właśnie dlatego, gdy ktoś chce stworzyć portret, musi najpierw zastanowić się, jak narysować usta, by sprostać całemu zadaniu. Dobrze też od razu oszacować ich relacje z nosem, by nie umknął żaden cenny szczegół. Choć potrzeba wielu ćwiczeń, aby osiągnąć perfekcję, warto postępować zgodnie z wcześniej opracowanymi wskazówkami.

  Wiele osób zaczynających przygodę z rysowaniem nie może się doczekać tworzenia portretów. Ludzie to zresztą jeden z najczęstszych tematów przenoszonych na papier. To normalne, że sporo trudności może sprawić właściwe odwzorowanie twarzy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak narysować włosy, by były podobne do naturalnych. Tymczasem wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami.

  Panoramiczne zdjęcia 360 stopni, które możemy obracać w pionie i w poziomie, są zachwycające. Ich oglądanie sprawia mnóstwo frajdy. Dzięki temu, że możemy je obracać, mamy wrażenie, jakbyśmy byli w fotografowanym miejscu.

  Współcześnie większość fotografii jest wykonywana i przechowywana w technice cyfrowej. Niektórzy wciąż mogą mieć w domu aparaty na klasyczne klisze, wtedy pojawia się zasadnicze pytanie - czy można je jeszcze gdzieś wywołać?

  W ofercie sklepów ze sprzętem fotograficznym coraz częściej pojawiają się statywy elastyczne w różnych rozmiarach i kolorach. Jakie są zalety tego typu statywów i czy warto je kupić? Czy taki statyw na aparat to bardziej zabawka, czy przydatne akcesorium?

  Zakup aparatu to jedna z pierwszych czynności wykonywanych przez młodych rodziców. W kolejnych latach zapełniają oni niemal terabajty dysków twardych zdjęciami swoich pociech. Jednak w ostatnich latach coraz częściej decydują się powierzyć to zadanie profesjonalistom. Fotografia dziecięca to przecież prężna gałąź sztuki. Sprawdź pomysły na sesję dziecięcą i akcesoria do zdjęć.