Niemiecka muzyka popowa, metalowa, a nawet niektóre niemieckie piosenki dla dzieci i kolędy znane i cenione są nawet daleko poza granicami tego kraju. Chociaż niemieckie melodie, ze względu na różnice językowe, mogą być trudne dla wielu Polaków, nie sposób nie docenić historycznego i współczesnego dorobku muzyki niemieckiej.
Hipnotyzujące, elektroniczne bity z wyraźnym dźwiękiem bębna i szybkim "clapem", któremu towarzyszą zwykle uderzenia stopami – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy w trakcie słuchania muzyki jumpstyle. Wraz z powstaniem tego oryginalnego gatunku narodził taniec o tej samej nazwie, polegający w dużej mierze na rytmicznych podskokach, obrotach i dynamicznych wyrzutach nóg. Sprawdź, czym wyróżnia się muzyka jumpstyle i jak tańczyć do jej rytmu!
Akcja Animacja ze Szczecinka jest sławna na całym świecie. Niemal z każdego festiwalu młodzi twórcy przywożą wyróżnienia. Na czym polega pasja uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO?
Justyna, Ania i Joanna - dzielą je setki kilometrów, a łączy miłość do "Maluchów". Kultowe samochody stały się oczkiem w głowie właścicielek, które dumnie prezentują swoje auta na polskich drogach. Panie postanowiły także nadać pojazdom osobisty charakter. Samochody zostały zatem odświeżone i przemalowane na rzucający się w oczy kolor.
Na półkach stoi przeszło 2 tys. modeli, a w pudłach czeka kolejnych 1,5 tys. Maciej Roszkowski jest miłośnikiem resoraków. Modele zbiera od 36 lat. Swoją wyjątkową kolekcję pokazał w Dzień Dobry TVN.
Mama i Werka, czyli mama i córka podbijają TikToka i Instagram. Łącznie obserwuje je już prawie milion osób. Jak to się wszystko zaczęło? Gwiazdy mediów społecznościowych opowiedziały o tym w Dzień Dobry TVN.
Na początku tego roku Rag'n'Bone Man zaprezentował singiel "All You Ever Wanted". Utwór zapowiada kolejną płytę artysty. Czego mogą spodziewać fani? Opowiedział o tym Gabi Drzewieckiej.
W ostatnich latach miłość do butów sportowych ogarnęła tysiące osób, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia ani grubości portfela. Z tego właśnie powodu Dawid Wawrzyszyn postanowił zrealizować film o niezwykłym hobby, jakim jest zbieranie sneakersów. O "TOOMANYKICKS" reżyser i producent opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Taniec irlandzki jest skoczny, energiczny i towarzyszy Irlandczykom już od setek lat. Co ciekawe, wywodzi się z obrzędów celtyckich kapłanów. Sprawdź, na czym polega irlandzki taniec i jakie są jego rodzaje.
Jej rysunki zna większość kobiet w Polsce. Teraz Kamila Szcześniak wydała książkę "Nieładnie", w której znalazło się 160 szczerych do bólu obrazków. W swojej twórczości artystka żartuje z siebie i pokazuje kobiecą codzienność w krzywym zwierciadle.
Michał Szymański uprawia archeologię eksperymentalną. Przebiera się w średniowieczne stroje i organizuje żywe lekcje historii. Poznajcie współczesnego alchemika, który swoją pasję przekuł w pracę.
Ponoć krasnale żyją tylko w bajkach. Nic bardziej mylnego! Spotkamy je też w wielu przydomowych ogrodach, a od niedawna również w wyjątkowym lesie w Borucicach.
Agresywna jazda na rolkach cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych. Skomplikowane triki na rampach i poręczach są bardzo trudne, ale oczywiście trening czyni mistrza. Dobrze wie o tym drużyna rolkarzy z Tarnowskich Gór.
Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny. My postanowiliśmy nieco wcześniej wprowadzić do studia cieplejszy klimat. Z pomocą naszych gości: Janusza Czarneckiego, Romana Rozenberga i Joanny Długosz na chwilę przenieśliśmy się gorącej Afryki. Muzycy dali nam lekcję gry na afrykańskich bębnach, a także zaprezentowali swoje umiejętności.
Muchołówka pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie można spotkać ją w stanie dzikim. W polskich domach uprawiany jest jej najpopularniejszy gatunek, czyli muchołówka amerykańska. Jest to kwiat owadożerny, który do swoich pułapek przyciąga nie tylko muchy, ale również komary i pająki. Chcesz uprawiać roślinę w domu? Sprawdź, jak dbać o muchołówkę i czym ją karmić.
Anna Kiełtyka rocznie wytwarza około 200 krasnali. Jej wyroby znalazły już właścicieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Skandynawii. Cały czas napływają do niej nowe zamówienia. Co wyjątkowego jest w tych figurkach? Opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Lata 80. mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy zarzucają muzyce i stylistyce tego okresu kiczowatość i przepych. Nie da się jednak ukryć, że lata 80. były jedną z najważniejszych dekad w kwestii list przebojów. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby choć jednego hitu z tego okresu. Do fascynacji złotą erą disco przyznają się coraz młodsze osoby.
Anna Śwircz w mieszkaniu o powierzchni 22 m2 prowadzi Muzeum Wiewiórek. Ma około 2 tysięcy eksponatów i cały czas ich przybywa. Kiedy zaczęła się ta niezwykła pasja? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
TikTok to aplikacja, która podbiła serca najmłodszych internautów. W czasie pandemii coraz chętniej zaczęli udzielać się tam dorośli. Wśród wielu filmików znaleźć możemy jednakowo nagrania gwiazd, porady specjalistów, wideo ze zwierzętami, a także prywatne rodzinne materiały. Co takiego zainspirowało dorosłych do kreatywnej zabawy?
Denis Narykov był aktorem w Teatrze Narodowym na Ukrainie. Ze względu na sytuację polityczną w kraju przeprowadził się do Polski. Nie miał tu znajomych, nie znał języka. Teraz prowadzi prestiżowy zakład barberski.
Jakub Kuza, autor fanpage'a "Krótka Historia Jednego Zdjęcia" wytypował 10 zdjęć ostatniej dekady. Natomiast nasi widzowie, oddając głosy, zadecydowali, które z nich jest najlepsze. Oto wyniki.
Henryk Świerszcz pasjonuje się telefonami. Od ponad 40 lat zbiera je i odnawia. W Dzień Dobry TVN pokazał swoją niezwykłą kolekcję. We własnym garażu ma bowiem około 150 eksponatów.
Piotr Bednarczyk, Krzysztof Wyrzykowski i Wojtek "CIHY" Cichoń to rysownicy współpracujący z kultowym magazynem "Relax", znanym i cenionym wśród wszystkich fanów komiksu. Panowie wspólnymi siłami stworzyli małe dzieło sztuki inspirowane naszym programem. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.
Hafty wymagają czasu, cierpliwości i skupienia. Te bardziej profesjonalne także wprawy i artystycznego zacięcia. Jednak najpiękniejsze powstają z zamiłowania do rękodzieła i szacunku do jego historii. Czy to łatwa sztuka? O swojej pasji opowiedziała nam hafciarka Paulina Pleskot.
Anna Wypych na co dzień mieszka w Gdyni. Maluje realistyczne obrazy, przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach. Na początku bała się świata sztuki i faktu, że jest w nim tak mało kobiet. Dziś jest jedną z tych, których prace zauważają i pokazują uznane światowe galerie.
Jedni chodzą na plażę po bursztyny, inni po... drewno. Łukasz Żuchowski wykonuje oryginalne ozdoby do domu z wyrzuconych przez może fragmentów zniszczonych falochronów i kutrów. Na co dzień pracuje jako latarnik.
Drumla to jeden z najstarszych instrumentów na świecie, choć w Polsce został niemal całkowicie zapomniany. O jego właściwościach i zastosowaniu postanowił opowiedzieć nam Kirill Kalugin, nauczyciel i pasjonat gry na drumli.
Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą na gitarze, zapewne marzysz o tym, by jak najszybciej osiągnąć poziom swoich idoli. Korzystanie z odpowiedniego instrumentu z pewnością sprawi, że nauka będzie szybsza i przyjemniejsza. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra gitara akustyczna lub klasyczna.