W zeszłym roku Jakub Freda wpadł na pomysł, by stworzyć stronę "Analizy i obliczenia w rapie". Dziś na Facebooku obserwuje ją blisko 67 tys. ludzi, natomiast na Instagramie ponad 10 tys. Nastolatek w niepowtarzalny sposób połączył matematykę ze sztuką i prezentuje internautom niezwykłe obliczenia. Teraz opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Mateusz Wolski przez swoje kompleksy zainteresował się sztuką i został mistrzem w swoim fachu. Innowacyjną techniką ozdabia kartki, płótna, ściany, a także... ciała. Przyjeżdżają do niego ludzie z całego świata. Czym się zajmuje?
Dla malowania motocykli porzucił karierę prawnika, choć - jak sam deklaruje - od początku wiedział, że prawo to nie jego bajka. Na początku swoim hobby zajmował się po godzinach, w garażu, szybko jednak zrozumiał, że to właśnie ze swoją pasją chce związać swoje życie zawodowe.
Monikę Dygas od dziecka fascynowały stare chaty. Niedawno postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i w okolicach Starachowic otworzyła prywatny skansen. Co znajdziemy w Chacie Szeptuchy?
Malowanie jajek do święconki to już tradycja. Jedni korzystają z gotowych barwników, a drudzy stawiają na naturalne sposoby i na przykład farbują jajka w łupinach cebuli. Natomiast Dorota Pacanowska od 15 lat wykonuje ażurowe wydmuszki techniką perforacji. Na czym ona polega?
Niecodzienna pasja oraz zainteresowanie historią sprawiło, że Monika i Łukasz Harazim założyli rodzinę. Dziś wspólnie rekonstruują średniowieczne tkaniny. Na czym to polega? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Luwr to jedno z najczęściej odwiedzanych i największych muzeów sztuki na świecie. Zalicza się również do głównych punktów na turystycznej mapie Paryża. Pandemiczna rzeczywistość mocno ograniczyła nawet samo planowanie zwiedzania czegokolwiek. Liczne instytucje kultury postanowiły umożliwić zainteresowanym wirtualny kontakt z eksponatami. Dołączył do nich francuski Luwr.
Kamil Mączkowski jest Mistrzem Polski w hodowli kur ozdobnych. Ale to nie są jedyne ptaki, którymi się opiekuje. Jak duże jest jego stado? Jak udaje mu się godzić pasję z pracą zawodową? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Odwiedzenie opuszczonego budynku ma swój niepowtarzalny klimat. Doskonale zdają sobie z tego sprawę eksploratorzy miejscy z Górnego Śląska. Na czym polega ich pasja? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Nie tylko upiększają dom, ale także zapewniają dobrobyt. Wielkanocne pająki to tradycyjna ludowa ozdoba, którą możesz wykonać własnoręcznie. Jak to zrobić? Podpowiedziała ekspertka, Hanna Stano.
Już niedługo zrobi się wiosennie i ciepło. Zatem to ostatni dzwonek, by przygotować rower na nadchodzący sezon. Karol Popławski, właściciel serwisu rowerowego podpowiedział widzom Dzień Dobry TVN, o czym powinni pamiętać, wyruszając w trasę.
Był środek dnia, gdy policja w Tarnobrzegu otrzymała wezwanie o możliwej próbie samobójczej. Informacja dotyczyła mężczyzny, który bardzo głośno krzyczał, że "nie wyszło mu w życiu". Po przybyciu mundurowych okazało się, że wskazana osoba nie ma zamiaru się zabić, a śpiewała jedynie piosenkę "Sen o dolinie" Budki Suflera. Utwór zaczyna się właśnie słowami, które usłyszeli zaniepokojeni ludzie. W związku z tym zdarzeniem postanowiliśmy sprawdzić, czy każdego można nauczyć śpiewu.
Drużyna piłkarska Coco Jambo nie ma na swoim koncie licznych sukcesów sportowych, a wręcz przeciwnie - swój pierwszy mecz przegrali 1:17. Mimo to rozkochali w sobie kibiców, a ich facebookowy fanpage śledzi ponad 73 tys. osób. - Niechcący staliśmy się popularni - mówił współzałożyciel. Na czym polega fenomen drużyny?
Jednym z dobrze znanych kamieni, zwłaszcza w jubilerstwie, jest półszlachetny kamień zwany ametystem. To minerał występujący w wielu rejonach świata, w tym również w Polsce, który dzięki łatwym metodom pozyskania i obróbki jest chętnie wykorzystywany jako element biżuterii. Jego fioletowa barwa przyciąga wielu miłośników biżuterii, a dzięki stosunkowo niskiej cenie na ametyst może pozwolić sobie wiele osób.
Adam Duraziński od 78 lat pracuje jako krawiec. Dopiero pandemia odebrała mu klientów. Niedawno jedno zdjęcie odmieniło jego życie. Wrocławski rzemieślnik dzięki niemu stał się gwiazdą Internetu.
Japońska wyspa Okinawa to miejsce, gdzie żyje najwięcej na świecie stulatków. Pomimo swojego zaawansowanego wielu staruszkowie nie tracą radości życia. Jak mówią, ich sekretem jest "ikigai", czyli zadowolenie płynące z bycia stale zajętym. Czym jest ta filozofia? Jak ją wprowadzić do swojej codzienności? Które z jej elementów przydadzą się zwłaszcza teraz, w czasie pandemii? W Międzynarodowym Dniu Szczęścia wyjaśnił to Hector García i Francesc Miralles, autorzy książki "Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia".
Niemiecka muzyka popowa, metalowa, a nawet niektóre niemieckie piosenki dla dzieci i kolędy znane i cenione są nawet daleko poza granicami tego kraju. Chociaż niemieckie melodie, ze względu na różnice językowe, mogą być trudne dla wielu Polaków, nie sposób nie docenić historycznego i współczesnego dorobku muzyki niemieckiej.
Hipnotyzujące, elektroniczne bity z wyraźnym dźwiękiem bębna i szybkim "clapem", któremu towarzyszą zwykle uderzenia stopami – to pierwsze skojarzenia, które przychodzą do głowy w trakcie słuchania muzyki jumpstyle. Wraz z powstaniem tego oryginalnego gatunku narodził taniec o tej samej nazwie, polegający w dużej mierze na rytmicznych podskokach, obrotach i dynamicznych wyrzutach nóg. Sprawdź, czym wyróżnia się muzyka jumpstyle i jak tańczyć do jej rytmu!
Akcja Animacja ze Szczecinka jest sławna na całym świecie. Niemal z każdego festiwalu młodzi twórcy przywożą wyróżnienia. Na czym polega pasja uczniów Zespołu Szkół Społecznych STO?
Justyna, Ania i Joanna - dzielą je setki kilometrów, a łączy miłość do "Maluchów". Kultowe samochody stały się oczkiem w głowie właścicielek, które dumnie prezentują swoje auta na polskich drogach. Panie postanowiły także nadać pojazdom osobisty charakter. Samochody zostały zatem odświeżone i przemalowane na rzucający się w oczy kolor.
Na półkach stoi przeszło 2 tys. modeli, a w pudłach czeka kolejnych 1,5 tys. Maciej Roszkowski jest miłośnikiem resoraków. Modele zbiera od 36 lat. Swoją wyjątkową kolekcję pokazał w Dzień Dobry TVN.
Mama i Werka, czyli mama i córka podbijają TikToka i Instagram. Łącznie obserwuje je już prawie milion osób. Jak to się wszystko zaczęło? Gwiazdy mediów społecznościowych opowiedziały o tym w Dzień Dobry TVN.
Na początku tego roku Rag'n'Bone Man zaprezentował singiel "All You Ever Wanted". Utwór zapowiada kolejną płytę artysty. Czego mogą spodziewać fani? Opowiedział o tym Gabi Drzewieckiej.
W ostatnich latach miłość do butów sportowych ogarnęła tysiące osób, niezależnie od wykształcenia, pochodzenia ani grubości portfela. Z tego właśnie powodu Dawid Wawrzyszyn postanowił zrealizować film o niezwykłym hobby, jakim jest zbieranie sneakersów. O "TOOMANYKICKS" reżyser i producent opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Taniec irlandzki jest skoczny, energiczny i towarzyszy Irlandczykom już od setek lat. Co ciekawe, wywodzi się z obrzędów celtyckich kapłanów. Sprawdź, na czym polega irlandzki taniec i jakie są jego rodzaje.
Jej rysunki zna większość kobiet w Polsce. Teraz Kamila Szcześniak wydała książkę "Nieładnie", w której znalazło się 160 szczerych do bólu obrazków. W swojej twórczości artystka żartuje z siebie i pokazuje kobiecą codzienność w krzywym zwierciadle.
Michał Szymański uprawia archeologię eksperymentalną. Przebiera się w średniowieczne stroje i organizuje żywe lekcje historii. Poznajcie współczesnego alchemika, który swoją pasję przekuł w pracę.
Ponoć krasnale żyją tylko w bajkach. Nic bardziej mylnego! Spotkamy je też w wielu przydomowych ogrodach, a od niedawna również w wyjątkowym lesie w Borucicach.
Agresywna jazda na rolkach cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych. Skomplikowane triki na rampach i poręczach są bardzo trudne, ale oczywiście trening czyni mistrza. Dobrze wie o tym drużyna rolkarzy z Tarnowskich Gór.
Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?