Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą na gitarze, zapewne marzysz o tym, by jak najszybciej osiągnąć poziom swoich idoli. Korzystanie z odpowiedniego instrumentu z pewnością sprawi, że nauka będzie szybsza i przyjemniejsza. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra gitara akustyczna lub klasyczna.
Walc angielski to taniec, który przywodzi na myśl lekkość, styl, elegancję. Po raz pierwszy pojawił się on na salonach w 1921 r. Zapoczątkował go Victor Silvester, światowy mistrz tańca towarzyskiego. W jego wymyślaniu udział wzięło jednak wielu angielskich, znakomitych instruktorów, którzy chcieli stworzyć taniec nawiązujący do codziennego sposobu poruszania się, a więc do chodzenia.
Paulina Kmiecik ma niecodzienną pasję. Ze zwykłego sznurka jest w stanie stworzyć małe dzieła sztuki - makramy, torby, paski i różnorakie akcesoria. Prowadzi bloga, w którym dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Czy każdy może pójść w jej ślady i wyplatać ze sznurka?
Radosław Dowbor to kierowca autobusu, który poza pracą ma jeszcze dwie pasje – motocykle i biżuterię. Mężczyzna z powodzeniem łączy swoje zainteresowania i w każdej wolnej chwili tworzy ozdoby dla fanów jednośladów. Skąd naradził się pomysł na tak nietypowe zajęcie?
Krokiety - kto ich nie lubi? Grzegorz Zawierucha podpowiada, jak je przygotować. Sprawdźcie szczegółowe przepisy - od przygotowania naleśnika po farsz. Zobacz, jak przygotować krokiety z mięsem, kapustą i grzybami oraz z rybą. Smacznego!
Miłośników kultury japońskiej liczy się w milionach ludzi na całym świecie. Niektórzy z nich przejawiają swoje zainteresowania w szczególny sposób i zostają cosplayerami. Na czym to niezwykłe hobby? Wyjaśniały nam to Katarzyna Skonecka i Anna Kozar.
Sztuka nie jest zarezerwowana tylko dla artystów czy profesjonalnych muzyków. Anna Weber to kompozytorka, blogerka, youtuberka i przede wszystkim mama trzech chłopców, która pokazała nam, jak w domu z dziećmi zrobić najprostsze instrumenty muzyczne.
Na jednym z wrocławskich podwórek powstało igloo. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przypomina kota. – Dzień kota zobowiązuje – poinformował uczestnik budowy. Jak powstawało kitloo?
Szukasz pomysłu na przebranżowienie się? A może zwyczajnie brak ci pasji? Stolarstwem interesuje się coraz więcej osób. Kursy przyciągnął tłumy, w tym Jaśka Melę. Jak sobie radzi? Zobacz materiał i dowiedz się też, jak samemu zrobić deskę do krojenia.
Wspólna pasja to coś, co bardzo mocno zbliża do siebie ludzi. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z parami, które połączyło hobby. Czy wspólna pasja daje gwarancję udanego związku? Czy w codziennym życiu łączonym z pracą i pasją jest jeszcze miejsce na bliskość?
Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym. W naszym studiu nie dość, że zagrał tango, to dodatkowo zademonstrował, jak działa ten niesamowicie trudny instrument.
Macieja Wisławskiego nie trzeba przedstawić. Każdy miłośnik motoryzacji wie, że to jeden z najbardziej utytułowanych pilotów w Polsce. I kto by pomyślał, że swoją przygodę z rajdami, rozpoczął od... ogrodnictwa.
Powstają o nich filmy, książki i krążą legendy. Dinozaury to kręgowce, które żyły na ziemi miliony lat temu. Jak się okazuje, zamieszkiwały także tereny naszego kraju. Paleontolog, dr hab. Tomasz Sulej opowiedział o pracach badawczych w Polsce. Który kraj może pochwalić się odkryciem największej ilości śladów dinozaurów?
Rośliny, tak samo, jak ludzie, potrzebują zimą światła. Niestety o tej porze roku jest go jak na lekarstwo. Na szczęście są sposoby na to, aby zapewnić domowym roślinom jego odpowiednią dawkę. Jak to zrobić? Porad udzielił Łukasz Skop.
Łukasz Uchwał ma w życiu dwie pasje - naturę i sztukę. Mężczyzna pracuje w ogrodzie botanicznym, a po godzinach gra w zespole metalowym i rzeźbi proce. O swoim ostatnim hobby opowiedział widzom Dzień Dobry TVN.
Maria Stachurska, mama Anny Lewandowskiej, jest pisarką i reżyserką. W swoim filmie "Położna" przedstawiła losy heroicznej akuszerki z Auschwitz. Okazuje się, że ma też talent malarski i w wolnych chwilach pisze ikony. O swojej pasji opowiedziała w rozmowie naszą reporterką, Katarzyną Olubińską - Godlewską.
Mariusz Kędzierski urodził się z wadą rozwojową obu przedramion. Niepełnosprawność nie stanęła mu jednak na drodze do realizacji marzeń. Dziś jest znanym na całym świecie artystą. Podróżuje, zdobywa nagrody i motywuje innych do działania.
Jak podróżować, kiedy hotele są zamknięte? Jedną z alternatyw są kampery. Łukasz Konopka zwiedza w ten sposób Polskę razem z żoną i dziećmi. Z kolei małżeństwo Saganów przemieszcza się kamperem po całym świecie.
Morsowanie cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Dla Valerjana Romanovskiego kąpiel w przeręblu to chleb powszedni. Kolarz specjalizuje się dodatkowo w jeździe na rowerze podczas skrajnie niskich temperatur.
Pamiętacie Davida Copperfielda? W Polsce rośnie godny następca słynnego iluzjonisty. Cezary Gołębiewski czaruje od dziecka, a obecnie zarabia w ten sposób na życie. W studiu Dzień Dobry TVN młody magik zaprezentował jedną ze swoich sztuczek.
Memy ze zwierzakami od lat bawią internautów. Twój zwierzak również może zostać bohaterem grafiki. Maria Banaś przerabia klasyczne portrety ze zdjęciami czworonogów. Efekt? Jest dostojnie i po królewsku.
Natalia Pasiut i Kristof Szabo są tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Roztańczona para poszukując miejsca, w którym mogłaby trenować podczas pandemii, stworzyła studio baletowe w sercu Starej Ochoty. Do swojego mieszkania zapraszają wszystkich tych, którzy mają ochotę na odrobinę ruchu. Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik odwiedził ich baletowy azyl i sam wziął udział w zajęciach z tańca klasycznego.
Bogdan Kondracki to jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych. Współpracował z Moniką Brodką, Andrzejem Smolikiem czy Dawidem Podsiadło. Teraz wraz z synem Kacprem, nagrał niezwykłą płytę, na której nie zgrał ani jeden instrument. Jak wyglądała pracy nad albumem?
Z Playerem nie ma nudy. Przed nami kolejne nowości w ofercie. W ten weekend zachęcamy nie tylko do oglądania najlepszych filmów i seriali, ale też do śledzenia wydarzeń towarzyszących 29. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!
Kartka z książki telefonicznej jako materiał do zrobienia szprychy? Dla Piotra Zegarskiego z Grodziska Mazowieckiego nie ma rzeczy niemożliwych. Poznajcie jego niezwykłą pasję!
Ustroń to miejsce, które przepełnione jest pozytywną energią. To właśnie tu znajduje się Dworzec Dobrych Myśli, w którym mieszkają sympatyczne misiaki. Właścicielem ogromnego zbioru pluszowych przyjaciół jest Bruno Zielonka. Jak narodził się pomysł na taką kolekcję?
Marta Borsodi to niezwykła architekt, która wiele lat temu wyprowadziła się z naszego kraju. Teraz tworzy projekty nie tylko dla polskich firm, ale i węgierskich. Jak jej się wiedzie? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
Władanie wieloma językami obcymi to marzenie niejednej osoby. Szymon Kasperek, nauczyciel ze Śląska, spełnia je od lat. Nieustannie się uczy i szlifuje swoją wiedzę.
Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.