Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny. My postanowiliśmy nieco wcześniej wprowadzić do studia cieplejszy klimat. Z pomocą naszych gości: Janusza Czarneckiego, Romana Rozenberga i Joanny Długosz na chwilę przenieśliśmy się gorącej Afryki. Muzycy dali nam lekcję gry na afrykańskich bębnach, a także zaprezentowali swoje umiejętności.
Muchołówka pochodzi z Ameryki Północnej, gdzie można spotkać ją w stanie dzikim. W polskich domach uprawiany jest jej najpopularniejszy gatunek, czyli muchołówka amerykańska. Jest to kwiat owadożerny, który do swoich pułapek przyciąga nie tylko muchy, ale również komary i pająki. Chcesz uprawiać roślinę w domu? Sprawdź, jak dbać o muchołówkę i czym ją karmić.
Anna Kiełtyka rocznie wytwarza około 200 krasnali. Jej wyroby znalazły już właścicieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Skandynawii. Cały czas napływają do niej nowe zamówienia. Co wyjątkowego jest w tych figurkach? Opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Lata 80. mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy zarzucają muzyce i stylistyce tego okresu kiczowatość i przepych. Nie da się jednak ukryć, że lata 80. były jedną z najważniejszych dekad w kwestii list przebojów. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby choć jednego hitu z tego okresu. Do fascynacji złotą erą disco przyznają się coraz młodsze osoby.
Anna Śwircz w mieszkaniu o powierzchni 22 m2 prowadzi Muzeum Wiewiórek. Ma około 2 tysięcy eksponatów i cały czas ich przybywa. Kiedy zaczęła się ta niezwykła pasja? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
TikTok to aplikacja, która podbiła serca najmłodszych internautów. W czasie pandemii coraz chętniej zaczęli udzielać się tam dorośli. Wśród wielu filmików znaleźć możemy jednakowo nagrania gwiazd, porady specjalistów, wideo ze zwierzętami, a także prywatne rodzinne materiały. Co takiego zainspirowało dorosłych do kreatywnej zabawy?
Denis Narykov był aktorem w Teatrze Narodowym na Ukrainie. Ze względu na sytuację polityczną w kraju przeprowadził się do Polski. Nie miał tu znajomych, nie znał języka. Teraz prowadzi prestiżowy zakład barberski.
Jakub Kuza, autor fanpage'a "Krótka Historia Jednego Zdjęcia" wytypował 10 zdjęć ostatniej dekady. Natomiast nasi widzowie, oddając głosy, zadecydowali, które z nich jest najlepsze. Oto wyniki.
Henryk Świerszcz pasjonuje się telefonami. Od ponad 40 lat zbiera je i odnawia. W Dzień Dobry TVN pokazał swoją niezwykłą kolekcję. We własnym garażu ma bowiem około 150 eksponatów.
Piotr Bednarczyk, Krzysztof Wyrzykowski i Wojtek "CIHY" Cichoń to rysownicy współpracujący z kultowym magazynem "Relax", znanym i cenionym wśród wszystkich fanów komiksu. Panowie wspólnymi siłami stworzyli małe dzieło sztuki inspirowane naszym programem. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.
Hafty wymagają czasu, cierpliwości i skupienia. Te bardziej profesjonalne także wprawy i artystycznego zacięcia. Jednak najpiękniejsze powstają z zamiłowania do rękodzieła i szacunku do jego historii. Czy to łatwa sztuka? O swojej pasji opowiedziała nam hafciarka Paulina Pleskot.
Anna Wypych na co dzień mieszka w Gdyni. Maluje realistyczne obrazy, przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach. Na początku bała się świata sztuki i faktu, że jest w nim tak mało kobiet. Dziś jest jedną z tych, których prace zauważają i pokazują uznane światowe galerie.
Jedni chodzą na plażę po bursztyny, inni po... drewno. Łukasz Żuchowski wykonuje oryginalne ozdoby do domu z wyrzuconych przez może fragmentów zniszczonych falochronów i kutrów. Na co dzień pracuje jako latarnik.
Drumla to jeden z najstarszych instrumentów na świecie, choć w Polsce został niemal całkowicie zapomniany. O jego właściwościach i zastosowaniu postanowił opowiedzieć nam Kirill Kalugin, nauczyciel i pasjonat gry na drumli.
Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do nocowania na dziko. Pilotażowy program powstał z myślą o surwiwalowcach i osobach, które lubią ekstremalne doznania. Co trzeba zrobić, aby przenocować w lesie?
Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grą na gitarze, zapewne marzysz o tym, by jak najszybciej osiągnąć poziom swoich idoli. Korzystanie z odpowiedniego instrumentu z pewnością sprawi, że nauka będzie szybsza i przyjemniejsza. Sprawdź, czym powinna charakteryzować się dobra gitara akustyczna lub klasyczna.
Walc angielski to taniec, który przywodzi na myśl lekkość, styl, elegancję. Po raz pierwszy pojawił się on na salonach w 1921 r. Zapoczątkował go Victor Silvester, światowy mistrz tańca towarzyskiego. W jego wymyślaniu udział wzięło jednak wielu angielskich, znakomitych instruktorów, którzy chcieli stworzyć taniec nawiązujący do codziennego sposobu poruszania się, a więc do chodzenia.
Paulina Kmiecik ma niecodzienną pasję. Ze zwykłego sznurka jest w stanie stworzyć małe dzieła sztuki - makramy, torby, paski i różnorakie akcesoria. Prowadzi bloga, w którym dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Czy każdy może pójść w jej ślady i wyplatać ze sznurka?
Radosław Dowbor to kierowca autobusu, który poza pracą ma jeszcze dwie pasje – motocykle i biżuterię. Mężczyzna z powodzeniem łączy swoje zainteresowania i w każdej wolnej chwili tworzy ozdoby dla fanów jednośladów. Skąd naradził się pomysł na tak nietypowe zajęcie?
Krokiety - kto ich nie lubi? Grzegorz Zawierucha podpowiada, jak je przygotować. Sprawdźcie szczegółowe przepisy - od przygotowania naleśnika po farsz. Zobacz, jak przygotować krokiety z mięsem, kapustą i grzybami oraz z rybą. Smacznego!
Miłośników kultury japońskiej liczy się w milionach ludzi na całym świecie. Niektórzy z nich przejawiają swoje zainteresowania w szczególny sposób i zostają cosplayerami. Na czym to niezwykłe hobby? Wyjaśniały nam to Katarzyna Skonecka i Anna Kozar.
Sztuka nie jest zarezerwowana tylko dla artystów czy profesjonalnych muzyków. Anna Weber to kompozytorka, blogerka, youtuberka i przede wszystkim mama trzech chłopców, która pokazała nam, jak w domu z dziećmi zrobić najprostsze instrumenty muzyczne.
Na jednym z wrocławskich podwórek powstało igloo. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przypomina kota. – Dzień kota zobowiązuje – poinformował uczestnik budowy. Jak powstawało kitloo?
Szukasz pomysłu na przebranżowienie się? A może zwyczajnie brak ci pasji? Stolarstwem interesuje się coraz więcej osób. Kursy przyciągnął tłumy, w tym Jaśka Melę. Jak sobie radzi? Zobacz materiał i dowiedz się też, jak samemu zrobić deskę do krojenia.
Wspólna pasja to coś, co bardzo mocno zbliża do siebie ludzi. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z parami, które połączyło hobby. Czy wspólna pasja daje gwarancję udanego związku? Czy w codziennym życiu łączonym z pracą i pasją jest jeszcze miejsce na bliskość?
Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów oraz jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym. W naszym studiu nie dość, że zagrał tango, to dodatkowo zademonstrował, jak działa ten niesamowicie trudny instrument.
Macieja Wisławskiego nie trzeba przedstawić. Każdy miłośnik motoryzacji wie, że to jeden z najbardziej utytułowanych pilotów w Polsce. I kto by pomyślał, że swoją przygodę z rajdami, rozpoczął od... ogrodnictwa.
Powstają o nich filmy, książki i krążą legendy. Dinozaury to kręgowce, które żyły na ziemi miliony lat temu. Jak się okazuje, zamieszkiwały także tereny naszego kraju. Paleontolog, dr hab. Tomasz Sulej opowiedział o pracach badawczych w Polsce. Który kraj może pochwalić się odkryciem największej ilości śladów dinozaurów?
Rośliny, tak samo, jak ludzie, potrzebują zimą światła. Niestety o tej porze roku jest go jak na lekarstwo. Na szczęście są sposoby na to, aby zapewnić domowym roślinom jego odpowiednią dawkę. Jak to zrobić? Porad udzielił Łukasz Skop.