Akwarium morskie nazywane jest prywatnym kawałkiem oceanu. Rzeczywiście – wygląda imponująco. Założenie i utrzymanie go w dobrej kondycji jest zadaniem trudnym, wymagającym dużo czasu, cierpliwości i nakładów finansowych.
Jesień za pasem, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka dobrej jakości swetrów. Niestety ich ceny w sklepach nie zachęcają do kupna nowych egzemplarzy. Jednak od czego są druty? Dziś pokażemy Wam, że robótki ręczne są naprawdę dla wszystkich. Zobacz, jak zrobić sweter na drutach od podstaw!
Adam Naglik jest niezwykłym 11-latkiem, który zainteresował się malowaniem paznokci. Od blisko dwóch lat zgłębia swoją wiedzę, a klientki są pod wrażeniem jego umiejętności. Dlaczego polubił kobiece zajęcie?
Zbliżają się chłodniejsze dni, w których dzieci nie będą tak często wychodziły bawić się na zewnątrz. Z tego powodu warto znaleźć im kreatywne zajęcie. Na ciekawy pomysł wpadła Katarzyna Sulewska, która założyła na Facebooku grupę #kamyczki. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała, na czym polega nowa zabawa.
Kurka to grzyb jadalny wysoko ceniony w kuchni. Jest jednym z najczęściej występujących grzybów jadalnych w polskich lasach. Jej niejadalnym sobowtórem jest lisówka pomarańczowa. Jak odróżnić ją od kurki?
Klej na gorąco możesz wykorzystać do łączenia różnych materiałów. Przy jego pomocy m.in. klei się modele, montuje głośniki, przykleja płytki ceramiczne i obicia tapicerskie, skleja zabawki oraz buty, mocuje wykładziny, układa przewody, wykonuje się biżuterię, ozdoby domowe i wiele wiele innych. Jakie są jego rodzaje, jak go używać i jak usunąć z niepożądanego miejsca?
Barbara Bodziony, absolwentka Wyższego Europejskiego Instytutu Iluminacji i Rękopisów w Angers we Francji i Ewa Landowska, wybitna specjalistka w dziedzinie kaligrafii to duet, którego pracą i pasją jest nauka pięknego pisania. O to, dlaczego sztukę tę powinno opanować każde dziecko, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN autorkę "Elementarza" i Przemysława Staronia, Nauczyciela Roku 2018.
Poznali się jako nastolatkowie. Oboje pływali łódkami, ale dopiero wspólny rejs pozwolił im się bliżej poznać. Dziś Anna Petrykowska i Marcin Wągiel stanowią zgrany duet nie tylko w życiu, ale również w pracy. Z miłości do ukochanej Marcin zainteresował się naprawą zabytkowych, starych jachtów. Obecnie jest jednym z najlepszych szkutników na świecie. Razem założyli fundację, która zajmuje się renowacją najważniejszych dla polskiego żeglarstwa jednostek.
Kłus jest jednym z podstawowych rodzajów chodu konia, podczas którego dwie przeciwległe kończyny jednocześnie odrywają się od ziemi. Kłus zwany jest dynamicznym chodem dwutaktowym z fazą zawieszenia. Wyróżnia się 4 rodzaje kłusa: roboczy, pośredni, wyciągnięty, zebrany.
Wystarczy mu kartka papieru i nożyczki, by stworzył prawdziwe arcydzieło. Grzegorz Dudała jest artystą, który specjalizuje się w sztuce cięcia papieru. Tworzy m.in. ornamenty, motywy religijne, a także portrety znanych osobistości. Od czego zaczęła się jego pasja?
Burze niektórych przerażają, innych fascynują. Wiele osób jest zaintrygowanych tym zjawiskiem pogodowym i pragną obserwować je z bliska, stając się tzw. łowcami burz. Niestety, coraz więcej dzieci również wyrusza w środek gwałtownych wyładowań. Jakie niesie to za sobą zagrożenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział łowca burz, który prowadzi grupę hobbystyczną Burze Podkarpacia, Piotr Witek.
Produkcja papieru obejmuje kilka etapów, a każdy z nich – wiele skomplikowanych operacji. Podstawowym surowcem, z którego się go wytwarza, są włókna roślinne pozyskiwane z drzew. Jak dokładnie wygląda proces produkcji papieru?
Nowoczesna sztuka przybiera różnorodne formy – dla wielu artystów ważny jest sam proces tworzenia obrazu. Tak właśnie jest w przypadku nurtu action painting, do którego zaliczana jest technika drippingu. W tego rodzaju malarstwie liczą się emocje, kolorystyka i faktura obrazu, które pokazują proces jego powstawania.
Początkowo choreografia dotyczyła serii następujących po sobie kroków, skrupulatnie odtwarzanych przez tancerzy. Z czasem ewoluowała w przedstawienia taneczne. Zawód choreografa zyskał na znaczeniu i zdecydowanie wyszedł z ukrycia. Dzisiaj choreograf uważany jest nie tylko za nauczyciela kroków tanecznych, ale poniekąd też reżysera widowisk tanecznych.
Taniec jive początkowo znany był pod nazwą jitterbug. Powstał na początku XX w., jednak na Stary Kontynent dotarł dopiero w latach czterdziestych. Jive zaszczepili w Europejczykach amerykańscy żołnierze, którzy po służbie odpoczywali na parkietach. Taniec ten jest odmianą boogie-woogie. Przypisane mu są trzy tempa – wolne, średnie oraz szybkie, a muzyka do tańca jive jest skoczna i rytmiczna. Układ tańczony jest jako ostatni na konkursach tańców latynoamerykańskich.
Czeskie tańce ludowe są niezwykle skoczne, a polkę za swój taniec narodowy uważają również Polacy. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne czeskie tańce i jak należy się przygotować, aby móc je tańczyć.
Podgrzybek to jedna z najpopularniejszych odmian grzybów, którą możemy spotkać w polskim lesie. Zaraz po borowiku sosnowym. Łatwo go też rozpoznać dzięki charakterystycznemu wyglądowi. W kuchni świetnie sprawdzają się podgrzybki marynowane i sos na ich bazie. Grzyby te dobrze nadają się też do suszenia.
Jazz to taniec, który łączy w sobie elementy baletu, tańca akrobatycznego i tańca modern. Tancerze mogą w tańcu jazzowym w dużym stopniu improwizować, ponieważ ograniczają ich jedynie dwie rzeczy: rytm i policentryzm (zdolność izolowania poszczególnych części ciała). Jak tańczyć jazz?
Z dziećmi nigdy nie ma nudy. Każdego dnia udowadnia to Belg Kenny Deus. Tata dwóch córek publikuje w mediach społecznościowych szalone zdjęcia z maluchami i w humorystyczny sposób daje upust swojej kreatywności. Jak narodził się pomysł na niestandardowe kadry?
Technika zdobnicza, jaką jest decoupage staje się coraz bardziej popularna. Wynika to głównie z jej łatwości oraz dostępności akcesoriów. Do odnowienia starych przedmiotów potrzebujemy przede wszystkim ozdobnego papieru lub papierowej serwetki. Sprawdź, jakie dokładnie akcesoria do decoupage są niezbędne, aby zacząć przygodę z tą techniką!
Pierwsza myśl, jaka kojarzy się z wędkarzem? Mężczyzna w sile wieku lub senior na emeryturze, który od świtu czuwa na krzesełku nad brzegiem rzeki czy jeziora - w jednej ręce wędka, a w drugiej termos z gorącą herbatą lub czymś mocniejszym. Tymczasem chcę Wam przedstawić 22-letnią Julię, która wprowadzi nas do swojego wędkarskiego świata.
Samolot szkoleniowy polskiej produkcji M26 Iskierka wrócił do naszego kraju. To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów awiacji. W Dzień Dobry Wakacje gościł pilot, Dominik Punda, który opowiedział o tym historycznym momencie.
Lato to tradycyjnie pora, kiedy chętniej sięgamy po książki. Urlop - niezależnie od tego, czy spędzamy go na egotycznej plaży, w wiejskim domku czy też na działce - oznacza więcej czasu dla siebie i oddawanie się ulubionym czynnościom. Jedną z nich dla wielu z nas jest właśnie czytanie. Urlop jest doskonałą okazją do sięgnięcia zarówno po wydawnicze nowości, jak i nadrobienia czytelniczych zaległości czy powrót do ulubionych tytułów sprzed lat. Oto kilka propozycji książek na wakacje.
Drifting wywodzi się z Japonii. To właśnie w tym kraju w latach 60. kierowcy po raz pierwszy wpadli na pomysł ścigania się bokiem. Nocne wyścigi po ulicach japońskich miast (oczywiście nielegalne) zaczęły powszednieć. Wtedy pojawił się nowy pomysł, w którym nie chodzi tylko o czas przejazdu, ale także – a może przede wszystkim – o jego atrakcyjność.
Alexandra Kuznetsova "Gamazda" to 30-letnia pianistka, która wykonuje covery znanych zespołów rockowych. Jej aranżację "In The End" zespołu Linkin Park wyświetliło ponad 9 milionów internautów, a na wykonanie "Can't stop" zwrócił uwagę sam zespół The Red Hot Chili Peppers. Poznajcie historię utalentowanej Rosjanki.
Niebanalny bukiet z kwiatów i owoców z pewnością ucieszy każdego miłośnika roślin. Nasza gościni Ksenia Florińska od kilku lat zajmuje się tworzeniem kompozycji dosłownie ze wszystkiego. Najbardziej jednak kocha tworzyć zestawy z owoców. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała krok po kroku, jak taki wykonać.
Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.
Rolki rekreacyjne skierowane są do osób uczących się jeździć na łyżworolkach. Umożliwiają swobodną jazdę na równym i płaskim terenie miejskim, jednak posiadają szereg ograniczeń. To idealny sprzęt dla początkujących i tych, którzy jazdę na rolkach traktują jako dodatkową aktywność fizyczną. Sprawdź przewodnik po rolkach rekreacyjnych.
Nieustępliwa, tajemnicza, kochana i niezwykła taka jest Warszawa oczami braci Śmigielskich. Panowie urodzeni w stolicy od najmłodszych lat słuchali opowieści dziadków i zapamiętywali inspirujące historie. Dziś sami dzielą się z turystami ciekawostkami, oprowadzając ich po miejscach, których nie znajdziemy w przewodnikach.
Są zmęczeni miejskim krajobrazem i spragnieni kontaktu z przyrodą. Mieszkańcy Krakowa wzięli sprawy w swoje ręce. Dzisiaj w jednym z parków prowadzą ogród społeczny. - Można się zmęczyć i zrobić coś nietypowego w gronie seniorów, dzieci i osób w średnim wieku - powiedział założyciel Urban Farm Kraków.