Wybór odpowiednich drutów do robótek ręcznych to główny problem początkujących pasjonatów dziergania. Jest to istotnie wybór bardzo ważny, ponieważ od grubości i wykonania drutów zależeć będzie łatwość, z jaką wykonamy robótkę oraz efekt końcowy. Najistotniejsza jest jednak osobista preferencja. Niektórzy wolą, aby robótka się nie ześlizgiwała z drutów, a dla innych będzie ważniejsze, by oczka łatwo przechodziły z jednego druta na drugi.
Jowita Chłoń jest pedagogiem oraz trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. 600-stronnicową powieść pochłonie w ok. 2 godziny, a całą trylogię w jeden dzień. Jak to możliwe? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Czy wiesz jak odróżnić podgrzybka trującego od smacznego podgrzybka brunatnego? Jakimi kolorami trzonu i kapelusza wyróżnia się tzw. szatan? Dowiedz się, gdzie występuje niejadalna wersja podgrzybka i czym się charakteryzuje.
Latawce kojarzą się nam przede wszystkim z dzieciństwem, jednak są osoby, które zajmują się nimi zawodowo. W programie Dzień Dobry TVN pojawili się Alicja Szalska, projektantka latawców i Szymon Krawczyk, pilot latawców czterolinkowych, aby opowiedzieć o swojej pasji.
Rodzaj podłoża do akwarium roślinnego ma ogromny wpływ na późniejszą pielęgnację roślin, a także na szybkość ich wzrostu. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową, żywą dekorację w swoim domu, warto bliżej przyjrzeć się produktom, które oferowane są na rynku. Zarówno o rybki, jak i o rośliny w akwarium należy dbać, a pierwszym krokiem do ich prawidłowego rozwoju jest zapewnienie im odpowiedniego stanowiska. Sprawdź, kiedy wybrać żwirek, a kiedy zdecydować się na gotowy substrat.
Huby to grzyby, które rosną na drzewie i na drewnie. Zdecydowana część jest niejadalna, ale są tez gatunki, które możemy przygotować w kuchni. Te, które nie nadają się do spożycia, dawniej używane były do robienia podpałki - hubek. Które gatunki można bezpiecznie zbierać?
Brush lettering, czyli kaligrafia pędzelkami to sposób na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo uspokaja i pobudza wyobraźnię. Jak zacząć przygodę z tym rodzajem nowoczesnej kaligrafii?
Dynia makaronowa wciąż nie jest popularną odmianą. Jest podłużna i jasnożółta lub jasnozielona - wyglądem przypomina kabaczka. Odmiana ta jest niezwykle delikatna w smaku, a jej miąższ rozdziela się na charakterystyczne włókna przypominające nitki makaronu. Poznaj naszą propozycję podania tej dyni!
"Usłyszeć taniec" to widowisko różnych form stepowania: od flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego po taniec współczesny. Barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka częścią tańca. Mistrzowie stepowania w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej pasji.
Grzyby niejadalne nie nadają się do spożycia przez człowieka ze względu na nieprzyjemny zapach i smak, zbyt małe owocniki lub wyjątkową ciężkostrawność. Choć nie zawierają toksyn i substancji trujących, są spożywczo nieprzydatne.
Popularnymi odmianami grzybów, które z powodzeniem są hodowane w przydomowych ogródkach, są pieczarki i boczniaki. Rzadziej twardnik japoński, znany pod nazwą shiitake. Jednak nie tylko je możemy wyhodować w ogródku. Dowiedz się, jakie grzyby możesz uprawiać na działce.
Marzena Rogozińska w czasie Nocy Perseidów zrobiła zdjęcie, które zostało docenione przez NASA i znalazło się w prestiżowej galerii. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o astrofotografii oraz o swoim niezwykłym kadrze.
Niewiele osób wie, jak się obchodzić z opieńkami. Sprawiają one czasem wrażenie jedynie ciekawej ozdoby powalonych lub starych drzew. Czy rzeczywiście powinniśmy je ignorować?
Tamaryszek francuski naturalnie występuje na zachodnim obszarze Morza Śródziemnego. Największe skupiska gatunku można spotkać we Francji oraz Hiszpanii. W Polsce roślina pochodzi wyłącznie z upraw.
Wodołaz portugalski to duży pies zyskujący coraz większą popularność na świecie. Z charakteru towarzyski, wesoły i rodzinny. Ta inteligentna rasa szybko się uczy i z przyjemnością towarzyszy człowiekowi w życiu.
Akwarium morskie nazywane jest prywatnym kawałkiem oceanu. Rzeczywiście – wygląda imponująco. Założenie i utrzymanie go w dobrej kondycji jest zadaniem trudnym, wymagającym dużo czasu, cierpliwości i nakładów finansowych.
Jesień za pasem, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka dobrej jakości swetrów. Niestety ich ceny w sklepach nie zachęcają do kupna nowych egzemplarzy. Jednak od czego są druty? Dziś pokażemy Wam, że robótki ręczne są naprawdę dla wszystkich. Zobacz, jak zrobić sweter na drutach od podstaw!
Adam Naglik jest niezwykłym 11-latkiem, który zainteresował się malowaniem paznokci. Od blisko dwóch lat zgłębia swoją wiedzę, a klientki są pod wrażeniem jego umiejętności. Dlaczego polubił kobiece zajęcie?
Zbliżają się chłodniejsze dni, w których dzieci nie będą tak często wychodziły bawić się na zewnątrz. Z tego powodu warto znaleźć im kreatywne zajęcie. Na ciekawy pomysł wpadła Katarzyna Sulewska, która założyła na Facebooku grupę #kamyczki. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała, na czym polega nowa zabawa.
Kurka to grzyb jadalny wysoko ceniony w kuchni. Jest jednym z najczęściej występujących grzybów jadalnych w polskich lasach. Jej niejadalnym sobowtórem jest lisówka pomarańczowa. Jak odróżnić ją od kurki?
Klej na gorąco możesz wykorzystać do łączenia różnych materiałów. Przy jego pomocy m.in. klei się modele, montuje głośniki, przykleja płytki ceramiczne i obicia tapicerskie, skleja zabawki oraz buty, mocuje wykładziny, układa przewody, wykonuje się biżuterię, ozdoby domowe i wiele wiele innych. Jakie są jego rodzaje, jak go używać i jak usunąć z niepożądanego miejsca?
Barbara Bodziony, absolwentka Wyższego Europejskiego Instytutu Iluminacji i Rękopisów w Angers we Francji i Ewa Landowska, wybitna specjalistka w dziedzinie kaligrafii to duet, którego pracą i pasją jest nauka pięknego pisania. O to, dlaczego sztukę tę powinno opanować każde dziecko, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN autorkę "Elementarza" i Przemysława Staronia, Nauczyciela Roku 2018.
Poznali się jako nastolatkowie. Oboje pływali łódkami, ale dopiero wspólny rejs pozwolił im się bliżej poznać. Dziś Anna Petrykowska i Marcin Wągiel stanowią zgrany duet nie tylko w życiu, ale również w pracy. Z miłości do ukochanej Marcin zainteresował się naprawą zabytkowych, starych jachtów. Obecnie jest jednym z najlepszych szkutników na świecie. Razem założyli fundację, która zajmuje się renowacją najważniejszych dla polskiego żeglarstwa jednostek.
Kłus jest jednym z podstawowych rodzajów chodu konia, podczas którego dwie przeciwległe kończyny jednocześnie odrywają się od ziemi. Kłus zwany jest dynamicznym chodem dwutaktowym z fazą zawieszenia. Wyróżnia się 4 rodzaje kłusa: roboczy, pośredni, wyciągnięty, zebrany.
Wystarczy mu kartka papieru i nożyczki, by stworzył prawdziwe arcydzieło. Grzegorz Dudała jest artystą, który specjalizuje się w sztuce cięcia papieru. Tworzy m.in. ornamenty, motywy religijne, a także portrety znanych osobistości. Od czego zaczęła się jego pasja?
Burze niektórych przerażają, innych fascynują. Wiele osób jest zaintrygowanych tym zjawiskiem pogodowym i pragną obserwować je z bliska, stając się tzw. łowcami burz. Niestety, coraz więcej dzieci również wyrusza w środek gwałtownych wyładowań. Jakie niesie to za sobą zagrożenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział łowca burz, który prowadzi grupę hobbystyczną Burze Podkarpacia, Piotr Witek.
Produkcja papieru obejmuje kilka etapów, a każdy z nich – wiele skomplikowanych operacji. Podstawowym surowcem, z którego się go wytwarza, są włókna roślinne pozyskiwane z drzew. Jak dokładnie wygląda proces produkcji papieru?
Nowoczesna sztuka przybiera różnorodne formy – dla wielu artystów ważny jest sam proces tworzenia obrazu. Tak właśnie jest w przypadku nurtu action painting, do którego zaliczana jest technika drippingu. W tego rodzaju malarstwie liczą się emocje, kolorystyka i faktura obrazu, które pokazują proces jego powstawania.
Początkowo choreografia dotyczyła serii następujących po sobie kroków, skrupulatnie odtwarzanych przez tancerzy. Z czasem ewoluowała w przedstawienia taneczne. Zawód choreografa zyskał na znaczeniu i zdecydowanie wyszedł z ukrycia. Dzisiaj choreograf uważany jest nie tylko za nauczyciela kroków tanecznych, ale poniekąd też reżysera widowisk tanecznych.