Farby do decoupage to jeden z najważniejszych elementów wykorzystywanych w tej metodzie zdobniczej. W artykule prezentujemy rodzaje farb oraz sposób ich wykorzystania w zależności od malowanej powierzchni.
Szachy to wspaniała rozrywka, która ma bardzo dobry wpływ na umysł. Poprawia zdolność koncentracji i analitycznego myślenia. To także uniwersalny język, dzięki któremu porozumiesz się z ludźmi na całym świecie. Równie dobrze mogą stać się przyjemnym i pożytecznym sposobem na spędzanie czasu z rodziną. Aby to osiągnąć, musisz jednak od czegoś zacząć. Najlepiej od dowiedzenia się, jakie jest prawidłowe ustawienie figur w szachach oraz jakie najprostsze strategie możesz obrać.
Technika decoupage wymaga wykorzystania dobrej jakości materiałów, dzięki którym możliwe będzie osiągnięcie ciekawego efektu na drewnie, szkle czy innej powierzchni. Zamiast kłopotliwych w użyciu serwetek można sięgnąć po papier ryżowy do decoupage. Jest on nieco grubszy, choć półprzezroczysty. To świetne rozwiązanie szczególnie dla początkujących hobbystów.
Kasztany mają wiele zdrowotnych właściwości. Pozytywnie wpływają na ściany naczyń krwionośnych, pomagają w walce z żylakami i hemoroidami, a także działają przeciwobrzękowo. Jest wiele powodów, dla których warto stosować nie tylko maści z tym orzechem, ale także nalewkę. Poznaj nasz domowy przepis.
Ładne zdjęcia krajobrazów zdarzają się dwa razy dziennie: o zmierzchu i o świcie. Jeśli mamy plan sfotografowania konkretnego miejsca: krajobrazu górskiego, klifu nad morzem czy lasu, powinniśmy wstać naprawdę wcześnie. Na najwspanialsze światło do fotografii krajobrazu można liczyć, zanim na niebie pojawi się słońce. By mądrze zaplanować wyjście na plener, warto sprawdzić w kalendarzu czy na aplikacji, o której w danym dniu wschodzi słońce. Poświęcenie jest tego warte! Po wschodzie słońca jakość światła bardzo szybko spada.
Jarek Brodecki to młody naukowiec, który odbył wyprawę na Spitsbergen. Jej celem było uzyskanie enzymów rozkładających tworzywa sztuczne w niskich temperaturach. Do czego mogą one posłużyć? O swoim niezwykłym projekcie przyrodnik opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Czy jest jadalna i można ją zbierać?
Paweł Kalinowski: "Granicą był tylko umysł".
Kochają je dzieci i dorośli, mają różny stopień trudności i charakter. Łamigłówki to świetny sposób nie tylko na zabicie czasu, ale też wspaniała gimnastyka umysłu. Animatorka, Kasia Wierbiłowicz zaprezentowała zestaw zagadek.
Urządzając eleganckie przyjęcie dla gości, na których chce się zrobić szczególnie dobre wrażenie, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu. Sztućce na stole muszą być również ułożone w sposób zgodny z przyjętymi zasadami. Estetycznie i prawidłowo nakryty stół zrobi wrażenie na przybyłych gościach, a przyjęcie pozostawi miłe wspomnienia.
Sukulenty w domu to odpowiednia roślina dla zapominalskich. Zasadzone w doniczce posiadają bowiem dość wyjątkową zdolność - gromadzą wodę w swych liściach, łodygach i korzeniach. Dzięki temu są dość łatwe w uprawie. Warto jednak dowiedzieć się o nich więcej.
Wybór odpowiednich drutów do robótek ręcznych to główny problem początkujących pasjonatów dziergania. Jest to istotnie wybór bardzo ważny, ponieważ od grubości i wykonania drutów zależeć będzie łatwość, z jaką wykonamy robótkę oraz efekt końcowy. Najistotniejsza jest jednak osobista preferencja. Niektórzy wolą, aby robótka się nie ześlizgiwała z drutów, a dla innych będzie ważniejsze, by oczka łatwo przechodziły z jednego druta na drugi.
Jowita Chłoń jest pedagogiem oraz trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. 600-stronnicową powieść pochłonie w ok. 2 godziny, a całą trylogię w jeden dzień. Jak to możliwe? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Czy wiesz jak odróżnić podgrzybka trującego od smacznego podgrzybka brunatnego? Jakimi kolorami trzonu i kapelusza wyróżnia się tzw. szatan? Dowiedz się, gdzie występuje niejadalna wersja podgrzybka i czym się charakteryzuje.
Latawce kojarzą się nam przede wszystkim z dzieciństwem, jednak są osoby, które zajmują się nimi zawodowo. W programie Dzień Dobry TVN pojawili się Alicja Szalska, projektantka latawców i Szymon Krawczyk, pilot latawców czterolinkowych, aby opowiedzieć o swojej pasji.
Rodzaj podłoża do akwarium roślinnego ma ogromny wpływ na późniejszą pielęgnację roślin, a także na szybkość ich wzrostu. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkową, żywą dekorację w swoim domu, warto bliżej przyjrzeć się produktom, które oferowane są na rynku. Zarówno o rybki, jak i o rośliny w akwarium należy dbać, a pierwszym krokiem do ich prawidłowego rozwoju jest zapewnienie im odpowiedniego stanowiska. Sprawdź, kiedy wybrać żwirek, a kiedy zdecydować się na gotowy substrat.
Huby to grzyby, które rosną na drzewie i na drewnie. Zdecydowana część jest niejadalna, ale są tez gatunki, które możemy przygotować w kuchni. Te, które nie nadają się do spożycia, dawniej używane były do robienia podpałki - hubek. Które gatunki można bezpiecznie zbierać?
Brush lettering, czyli kaligrafia pędzelkami to sposób na spędzanie wolnego czasu, który dodatkowo uspokaja i pobudza wyobraźnię. Jak zacząć przygodę z tym rodzajem nowoczesnej kaligrafii?
Dynia makaronowa wciąż nie jest popularną odmianą. Jest podłużna i jasnożółta lub jasnozielona - wyglądem przypomina kabaczka. Odmiana ta jest niezwykle delikatna w smaku, a jej miąższ rozdziela się na charakterystyczne włókna przypominające nitki makaronu. Poznaj naszą propozycję podania tej dyni!
"Usłyszeć taniec" to widowisko różnych form stepowania: od flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego po taniec współczesny. Barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka częścią tańca. Mistrzowie stepowania w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swojej pasji.
Grzyby niejadalne nie nadają się do spożycia przez człowieka ze względu na nieprzyjemny zapach i smak, zbyt małe owocniki lub wyjątkową ciężkostrawność. Choć nie zawierają toksyn i substancji trujących, są spożywczo nieprzydatne.
Popularnymi odmianami grzybów, które z powodzeniem są hodowane w przydomowych ogródkach, są pieczarki i boczniaki. Rzadziej twardnik japoński, znany pod nazwą shiitake. Jednak nie tylko je możemy wyhodować w ogródku. Dowiedz się, jakie grzyby możesz uprawiać na działce.
Marzena Rogozińska w czasie Nocy Perseidów zrobiła zdjęcie, które zostało docenione przez NASA i znalazło się w prestiżowej galerii. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o astrofotografii oraz o swoim niezwykłym kadrze.
Niewiele osób wie, jak się obchodzić z opieńkami. Sprawiają one czasem wrażenie jedynie ciekawej ozdoby powalonych lub starych drzew. Czy rzeczywiście powinniśmy je ignorować?
Tamaryszek francuski naturalnie występuje na zachodnim obszarze Morza Śródziemnego. Największe skupiska gatunku można spotkać we Francji oraz Hiszpanii. W Polsce roślina pochodzi wyłącznie z upraw.
Wodołaz portugalski to duży pies zyskujący coraz większą popularność na świecie. Z charakteru towarzyski, wesoły i rodzinny. Ta inteligentna rasa szybko się uczy i z przyjemnością towarzyszy człowiekowi w życiu.
Akwarium morskie nazywane jest prywatnym kawałkiem oceanu. Rzeczywiście – wygląda imponująco. Założenie i utrzymanie go w dobrej kondycji jest zadaniem trudnym, wymagającym dużo czasu, cierpliwości i nakładów finansowych.
Jesień za pasem, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka dobrej jakości swetrów. Niestety ich ceny w sklepach nie zachęcają do kupna nowych egzemplarzy. Jednak od czego są druty? Dziś pokażemy Wam, że robótki ręczne są naprawdę dla wszystkich. Zobacz, jak zrobić sweter na drutach od podstaw!
Adam Naglik jest niezwykłym 11-latkiem, który zainteresował się malowaniem paznokci. Od blisko dwóch lat zgłębia swoją wiedzę, a klientki są pod wrażeniem jego umiejętności. Dlaczego polubił kobiece zajęcie?