Tomasz Poradzisz jest kierowcą e-sportowej Formuły 1. Na czym dokładanie polega ten sport? Czym się różni od klasycznej Formuły 1? Jak zaczęła się jego przygoda z tą dyscypliną? O tym zawodnik opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Piotr Klejne jest fotografem. Jeszcze do niedawna robił zdjęcia na koncertach. Pandemia sprawiła, że musiał poszukać sobie nowego zajęcia. Tak trafił do lasu i zajął się fotografowaniem zwierząt. Co najbardziej urzeka go w obcowaniu z naturą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Maksymilian Dobroczyński wygrał w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Perły Polskiej Przyrody 2021 w kategorii Ptaki. O swojej pasji i zwycięskim zdjęciu pt. "Atak" opowiedział w Dzień Dobry TVN. Ile trwa zrobienie wyjątkowego ujęcia?
Mało kto może zobaczyć świat z takiej perspektywy, z jakiej widzi go Bogdan Mieżyński. Wykonuje zdjęcia mikroskopem, a najbardziej lubi fotografować mikrokryształy "wyhodowane" na szkiełkach, które powstały z substancji codziennego użytku.
Johannes Vermeer, znany jako Jan Vermeer van Delft to słynny holenderski malarz. Na cześć otwarcia tytułowej wystawy Vermeera w Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie Google zmienił swoje logo w wyszukiwarce. Kim był ten znany malarz i jakimi pracami zasłynął?
Czerwień to bardzo intensywny kolor. Pobudza, dodaje energii, a także ma wiele znaczeń w różnych kulturach. Często kojarzony jest z silnymi emocjami, zwłaszcza z miłością. Nadaje mu się też magiczne moce, szczególnie jeśli w tym kolorze są określone przedmioty. Szczególnie godnym uwagi symbolem jest czerwona wstążka, która ma wiele znaczeń.
gry i zabawy
Justynę Kowalewską i Izabelę Kwellę łączy nie tylko uderzające podobieństwo, ale również niezwykła pasja. Siostry robią zdjęcia lalek, którymi zachwyca się cały świat. O pracy w świecie w skali 1:6 opowiedziały reporterce Dzień Dobry TVN.
Co to za technika?
Szkło znane jest ludzkości już od czasów starożytnych. Z czasem zaczęto podejmować pierwsze próby jego wytwarzania i zdobienia. Jednak dopiero w średniowieczu zaczęła się rozwijać sztuka, jaką jest malowanie na szkle. Dekoracyjne malowanie szkła było wykorzystywane głównie do tworzenia obrazów o tematyce sakralnej, które były umieszczane w kościołach i klasztorach.
Skrzynka wędkarska to jedno z najważniejszych akcesoriów każdego wędkarza: mieści nie tylko wszystkie mniejsze i większe przedmioty, które są przydatne w czasie zasiadki, ale pełni również funkcję siedziska czy plecaka. Skrzynka wędkarska z wyposażeniem często stanowi skarb wieloletniego kolekcjonowania niezbędnych akcesoriów.
Karol Majchrzak jest pasjonatem Stanów Zjednoczonych i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Jak narodziła się jego fascynacja tym, co amerykańskie? Co tak pociąga go w tamtej kulturze? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Znajomość łacińskich sentencji często traktowana jest jako oznaka dobrego wykształcenia i inteligencji. Już w szkole, na języku polskim i historii młodzież poznaje najznamienitsze powiedzenia po łacinie. Sprawdź, które z nich już znasz.
Zwiedzanie zapomnianych i opuszczonych miejsc, domów, twierdz i zamków to pasja, która nazywa się urbex. Osoby, które zrzeszają się w grupach, odtwarzają historię tych przestrzeni i ludzi, którzy w nich przebywali.
Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin. Artur Biernacki i Damian Malicki potrafią z kartek wyczarować prawdziwe cuda. Jak powstają ich prace? Czy z każdego papieru można złożyć origami? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Kendama to japońska gra zręcznościowa dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na czym polega? Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje, aby zacząć w nią grać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kacprem Gąsiorem wicemistrzem Polski w kendamie oraz Mateuszem Rudnym, mistrzem Polski w kendamie.
Dziewczynka na co dzień jest pilną uczennicą i lubianą koleżanką. "Nie można pokazać, że się czegoś nie da".
Samotnik przywodzi na myśl człowieka osamotnionego i przegranego, który na pewno bardzo cierpi. Tak naprawdę nie ma to jednak nic wspólnego z rzeczywistością. Samotnik nie jest osobą odrzuconą przez innych. Sam wybiera swoją samotność i jest z niej bardzo zadowolony.
Stare ryciny zachwycają wyjątkowym klimatem i wykonaniem. Bardzo popularne są zwłaszcza stare ryciny botaniczne i zoologiczne, równie duże zainteresowanie budzą te przedstawiające stare mapy czy gwiazdozbiory. Na rycinach możemy podziwiać również pejzaże miast albo fantastyczne obrazy powstałe w głowie artysty.
Millefiori to technika wytwarzania szkła mozaikowego znana od starożytności. Tworzeniem takich arcydzieł zajmuje się Tomasz Gondek. Jak zaczęła się jego przygoda z tą niezwykłą dziedziną sztuki? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wspinaczki górskie wymagają odpowiedniego przygotowania, nie tylko fizycznego, ale również psychicznego. Osoby uprawiające to hobby muszą również wyposażyć się w profesjonalny sprzęt do wspinaczki górskiej i dobrze zaplanować poszczególne jej etapy.
"Wszystko zaczyna się od szkicu".
Przewożąc zwierzę bez zabezpieczenia, właściciel naraża zarówno siebie, jak i czworonoga na poważne niebezpieczeństwo. Pasy dla psa do samochodu to jedna z metod zapewniających komfortowy i bezpieczny transport.
Kiedy na zewnątrz zaczyna się robić co raz chłodniej, częściej pojawia się problem zaparowanych szyb w samochodzie. Przyczyny tej sytuacji są różne, warto sprawdzić, która dotyczy naszego problemu. Przedstawiamy sposoby na zaparowane szyby w aucie.
Ceny paliw w ostatnim czasie znacząco rosną. Jest to dobra okazja, aby skorzystać z transportu zbiorowego, który jest tańszy i bardziej ekologiczny, jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Zatem co zrobić, aby mniej płacić za benzynę? Przedstawiamy sposoby na oszczędną i ekonomiczną jazdę. Sprawdź, jak możesz wydawać mniej.
"Majsterkowanie nie kojarzy mi się najlepiej"
Michał i Bartosz chcą łazikiem zdobyć Himalaje.
Mówi się, że świat stał się globalną wioską. Rzeczywiście – komunikowanie międzykulturowe, które kilkaset lat temu było zagadnieniem interesującym jedynie nielicznych wybrańców – głównie żeglarzy i kupców, dziś stało się sprawą niemal wszystkich ludzi na ziemi.
"Szczepionkę mikoryzową stosuje się tylko raz, aplikując roztwór: A: w ramiona noworodków, B: w kopyta parzystokopytnych, C: w parzydełka orzęsków, D: w okolice korzeni roślin" - tak brzmiało pytanie za 2 tys. złotych w "Milionerach". Czy Aleksandra Malecha udzieliła poprawnej odpowiedzi?
W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się nowoczesne wędkarstwo. Sprzętem używanym przez jego zwolenników są wędki castingowe. Dowiedz się, czym się charakteryzują.