Choć lalki reborn znane są na całym świecie, to w Polsce dopiero zdobywają popularność. Ich tworzeniem zajmuje się Barbara Smolińska. Jak zaczęła się jej przygoda z lalkami? Dowiecie się tego z naszego materiału.
TVN Turbo to kanał tematyczny poświęcony przede wszystkim motoryzacji. Stacja świętuje właśnie swoje 18. urodziny. Czy dziennikarze związani ze stacją pamiętają swoje osiemnastki? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Szybkie czytanie to umiejętność, o której mówi się już w wielu przekazach historycznych. Jednak dopiero w XX w. rozpoczęto badania, które miały na celu określenie sposobów, dzięki którym można czytać o wiele szybciej. Jak się okazało, najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu można osiągnąć ten cel, jest wyłączenie "wewnętrznego lektora" oraz stopniowe poszerzanie pola widzenia.
Jerzy Gruchalski w swojej pracowni w Ślesinie pod Koninem od ponad 30 lat konstruuje repliki statków powietrznych i jachtów. Katarzyna Jaroszyńska z Dzień Dobry TVN odwiedziła warsztat 76-latka, który obecnie buduje szybowiec na wzór przedwojennego schematu.
13-letni Adam Chodyniecki i 9-letni Michał Kopeć są najlepsi w układaniu kostki Rubika. W Dzień Dobry TVN zaprezentowali swoje umiejętności i u boku mam opowiedzieli, jak udało im się dojść do mistrzowskiego poziomu. Poznajcie utalentowanych młodzieńców.
Do najważniejszych gatunków muzycznych zaliczyć można m.in. rock, pop, rap, reggae, blues. Jednak nie można mówić tu o ścisłym podziale, gdyż według niektórych muzykologów granica między gatunkami a podgatunkami czy stylami jest bardzo płynna. Które gatunki muzyczne są więc najpopularniejsze?
PRL to czas, który część z nas wspomina bardzo pozytywnie, a inni wręcz odwrotnie. Jednak większość osób, pamiętających tę epokę, dobrze kojarzyć będzie święta. Co w tamtym czasie zostawiano pod choinką?
Monika Trypuz to artystka o ścisłym umyśle, która świat liczb łączy z kulturą ludową. Projektuje ornamenty tkackie i wprowadza je do mody. W jaki sposób? O tym opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.
Atmosferę świąt Bożego Narodzenia można wprowadzić przy pomocy samodzielnie wykonanych świec zapachowych. Jak je wykonać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Kałuża.
Pod koniec roku Wydawnicto Naukowe PWN organizuje plebiscyt na młodzieżowe słowo roku, co ma miejsce już od wielu lat. Niedawno zakończył się pierwszy etap i wytypowanych zostało 20 finałowych słów, na które można głosować. Do kiedy odbywa się plebiscyt i jakie słowa znalazły się w finałowej dwudziestce? Odpowiadamy!
6 grudnia Google Doodle obchodzi święto pizzy. Nie jest to jednak światowy dzień, a rocznica wpisania na listę UNESCO sztuki kulinarnej neapolitańskiego Pizzaiolo. Sprawdź, czym ona jest i jak Google uczcił ten jubileusz.
1 grudnia świat poznał Sherlocka Holmesa, czyli jednego z najsłynniejszych detektywów w popkulturze. Warto jednak dodać, że nie jest on jedyną postacią literacką, filmową czy serialową, która trudniła się rozwiązywaniem zagadek. O najbardziej znanych detektywach w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, dziennikarką.
„Na tropie dzikich zwierząt” to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt.
Kalendarz adwentowy to sposób na umilenie sobie czasu przed nadchodzącymi świętami. W sklepach można kupić gotowe kalendarze czkoladkowe. Jednak co jeśli nie lubimy słodyczy? Sprawdź, jak może wyglądać wyjątkowy kalendarz DIY dla samej siebie lub dla przyjaciółki.
Tysiąc jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Choć zasady początkowo mogą wydawać się skomplikowane, po ich opanowaniu rozgrywka przebiega szybko i trudno się od niej oderwać. Jak dobrze grać w tysiąca? Podpowiadamy najlepsze sposoby na grę.
Tomasz Poradzisz jest kierowcą e-sportowej Formuły 1. Na czym dokładanie polega ten sport? Czym się różni od klasycznej Formuły 1? Jak zaczęła się jego przygoda z tą dyscypliną? O tym zawodnik opowiadał w Dzień Dobry TVN.
Piotr Klejne jest fotografem. Jeszcze do niedawna robił zdjęcia na koncertach. Pandemia sprawiła, że musiał poszukać sobie nowego zajęcia. Tak trafił do lasu i zajął się fotografowaniem zwierząt. Co najbardziej urzeka go w obcowaniu z naturą? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Maksymilian Dobroczyński wygrał w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Perły Polskiej Przyrody 2021 w kategorii Ptaki. O swojej pasji i zwycięskim zdjęciu pt. "Atak" opowiedział w Dzień Dobry TVN. Ile trwa zrobienie wyjątkowego ujęcia?
Mało kto może zobaczyć świat z takiej perspektywy, z jakiej widzi go Bogdan Mieżyński. Wykonuje zdjęcia mikroskopem, a najbardziej lubi fotografować mikrokryształy "wyhodowane" na szkiełkach, które powstały z substancji codziennego użytku.
Johannes Vermeer, znany jako Jan Vermeer van Delft to słynny holenderski malarz. Na cześć otwarcia tytułowej wystawy Vermeera w Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie Google zmienił swoje logo w wyszukiwarce. Kim był ten znany malarz i jakimi pracami zasłynął?
Czerwień to bardzo intensywny kolor. Pobudza, dodaje energii, a także ma wiele znaczeń w różnych kulturach. Często kojarzony jest z silnymi emocjami, zwłaszcza z miłością. Nadaje mu się też magiczne moce, szczególnie jeśli w tym kolorze są określone przedmioty. Szczególnie godnym uwagi symbolem jest czerwona wstążka, która ma wiele znaczeń.