Marzena Kiernoziak jest hafciarką. Prace, które tworzy, do złudzenia przypominają zdjęcia. Jak zaczęła się jej przygoda z haftowaniem? Ile czasu potrzebuje, aby wyhaftować jeden obraz? Dowiecie się tego z materiału.
Mariusz Szczygieł dziś jest niezwykle cenionym reportażystą, który swoją drogę w tym kierunku zawodowym rozpoczął już jako nastolatek. Okazuje się, że prowadził wówczas w zeszycie skrupulatne zapiski dotyczące bieżących wydarzeń. Teraz opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Szeroki wybór nici dostępnych na rynku może być onieśmielające, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Nici do haftu, nici do szycia, do szydełkowania i do maszyny. Podpowiadamy, jakie rodzaje nici wybrać i jak najlepiej dobrać je do sposobu szycia i używanego materiału.
"Na taniec nigdy nie jest za późno".
"Życie z dzieckiem, które ma autyzm, to też terapia".
Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.
"Rozwijam się i idę do przodu".
"Mażoretki są bardzo popularne w Czechach, na Słowacji, ale i u nas w kraju"
Anna Dzieduszycka to kobieta wyjątkowa. W życiu najbardziej ceni sobie spontaniczność, a od kilku lat prężnie rozwija swoje aktorskie umiejętności, grając w etiudach i filmach. Choć nie jest profesjonalną aktorką, jej talent docenili już specjaliści z branży. Na międzynarodowym festiwalu w Rhode Island otrzymała nagrodę za rolę w filmie "Sukienka". Obraz w reżyserii Tadeusza Łysiaka został nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film aktorski.
Wojciech Męczyński jest fotografem podwodnym. Mężczyzna jest zafascynowany wielkimi morskimi ssakami i to właśnie im robi zdjęcia. Co jest takiego niezwykłego w tych zwierzętach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Wojciech Przylipiak ma wyjątkową pasję - kolekcjonuje gadżety z PRL-u. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jakie perełki ma w swoich zbiorach.
"Dzięki tacie nie zdobyłbym tych osiągnięć".
Pasją do szybkiej jazdy zarazili go brat i tata, a największym wsparciem jest dla niego dziadek. 16-letni Mieszko Matuszyk został najmłodszym mistrzem w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pasji.
Izabela Borys-Tarkowska pasję do robienia tortów odkryła dzięki swoim dzieciom. Na co dzień pracuje w banku, a w wolnym czasie tworzy słodkie arcydzieła. Skąd czerpie inspiracje i czy zawsze wszystko jej się udaje?
A może by tak stworzyć dywan samemu? Kochamy DIY, a czas pandemii sprzyja odkrywaniu naszej kreatywności. Dominika Owsianko postanowiła wziąć sprawy i dywany w swoje ręce i stworzyła pierwsze w Polsce warsztaty tuftingu. Na czym polega ta technika opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Podczas wyjazdów na ferie czy na wakacje większość z nas chce mieć pamiątkę z wyjazdu w postaci zdjęć. Co ciekawe, aby wykonać dobrą fotografię wcale nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy aparat, który mamy w telefonie. Jak zrobić dobre zdjęcie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Victor Borsuk, fotograf i podróżnik.
Poniedziałek uważany jest za najtrudniejszy dzień w tygodniu. Dlatego, by dobrze go zacząć, przygotowaliśmy dla widzów Dzień Dobry TVN zabawę "Co było dalej?". Oto najciekawsze odpowiedzi.
"Spełniają niesamowicie ważną rolę w środowisku".
Dla jednych „laczki” to słowo powszechnie używane w codziennych rozmowach. Dla drugich to wyraz, którego nigdy w życiu nie słyszeli. Co kryje się pod nietypową nazwą „laczki” oraz gdzie i kiedy się jej używa?
Google Doodle uczcił pamięć Katarzyny Kobro. Twórcy wyszukiwarki internetowej często na cześć ważnych osób i wydarzeń aranżują logo tak, aby nawiązywało do nich. Tym razem upamiętnia polską artystkę i rzeźbiarkę - Katarzynę Kobro. Kim była kobieta i z czego była znana?
Wanda Fok jest najstarszą czynną zawodowo i społecznie kobietą krawcem męskim w Polsce. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się także z młodymi ludźmi, którzy chcą pójść w jej ślady. Czy ma jakieś plany na przyszłość? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Na wielu łazienkowych blatach panuje bałagan. Wszystkie przybory potrzebne do codziennej pielęgnacji mieszają się ze sobą i przez to trudno jest znaleźć to, co akurat jest potrzebne. Jak okiełznać ten bałagan? W tym może pomóc magnetyczny organizer. Jak go zrobić?
Elżbieta Wyżlińska to mieszkanka Wrocławia, która kocha sowy. W swoim mieszkaniu ma ich kilka tysięcy. W Dzień Dobry TVN zaprezentowała swoją niezwykłą kolekcję.
Okazuje się, że wystarczy zrozumieć, co dzieje się w doniczce i dlaczego rośliny potrzebują drenażu, aby odnieść sukces w pielęgnacji. Od czego należy zacząć?
Niesamowita historia hydraulika, który wyśpiewał sobie kontrakt, wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Pewien hydraulik zdobył kontrakt płytowy po tym, jak jego śmiałe wykonania muzycznych przebojów z lat 80. usłyszał przypadkiem producent muzyczny.
Elżbieta Zielińska dwa lata temu zetknęła się z pirografią. Tak ją zafascynowała ta sztuka, że postanowiła spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Dziś tworzy prawdziwe arcydzieła, które zaprezentowała w Dzień Dobry TVN. Czy prowadzący poradzili sobie z malowaniem ogniem?
Instytut Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk zbiera pieniądze, by wykupić kolekcję dobrze zachowanych szkieletów, skorup, ślimaków, małży i koralowców. Ich posiadaczem jest prywatny kolekcjoner, Janusz Stanowski, który na poszukiwanie tych eksponatów poświęcił większą część swojego życia.
Choć w kalendarzu mamy zimę, to nie wszędzie w ostatnich dniach spadł śnieg i jazda na nartach nie jest możliwa. Alternatywą dla amatorów białego szaleństwa mogą być nartorolki. Jak na nich jeździć? Kto może uprawić ten sport? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Obecnie zabawa karnawałowa kojarzy nam się przede wszystkim z balem przebierańców dla dzieci. Jeszcze dwa wieki temu byłoby to nie do pomyślenia. O balach karnawałowych z tamtego okresu opowiedziała w programie Agnieszka Lisak, która została przywitana tańcem naszych prowadzących.
"Nie traktuję tego jako pracy i mam nadzieję, że tak zostanie".