Natalia Pasiut i Kristof Szabo są tancerzami Polskiego Baletu Narodowego. Roztańczona para poszukując miejsca, w którym mogłaby trenować podczas pandemii, stworzyła studio baletowe w sercu Starej Ochoty. Do swojego mieszkania zapraszają wszystkich tych, którzy mają ochotę na odrobinę ruchu. Reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik odwiedził ich baletowy azyl i sam wziął udział w zajęciach z tańca klasycznego.
Bogdan Kondracki to jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych. Współpracował z Moniką Brodką, Andrzejem Smolikiem czy Dawidem Podsiadło. Teraz wraz z synem Kacprem, nagrał niezwykłą płytę, na której nie zgrał ani jeden instrument. Jak wyglądała pracy nad albumem?
Z Playerem nie ma nudy. Przed nami kolejne nowości w ofercie. W ten weekend zachęcamy nie tylko do oglądania najlepszych filmów i seriali, ale też do śledzenia wydarzeń towarzyszących 29. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!
Kartka z książki telefonicznej jako materiał do zrobienia szprychy? Dla Piotra Zegarskiego z Grodziska Mazowieckiego nie ma rzeczy niemożliwych. Poznajcie jego niezwykłą pasję!
Ustroń to miejsce, które przepełnione jest pozytywną energią. To właśnie tu znajduje się Dworzec Dobrych Myśli, w którym mieszkają sympatyczne misiaki. Właścicielem ogromnego zbioru pluszowych przyjaciół jest Bruno Zielonka. Jak narodził się pomysł na taką kolekcję?
Marta Borsodi to niezwykła architekt, która wiele lat temu wyprowadziła się z naszego kraju. Teraz tworzy projekty nie tylko dla polskich firm, ale i węgierskich. Jak jej się wiedzie? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
Władanie wieloma językami obcymi to marzenie niejednej osoby. Szymon Kasperek, nauczyciel ze Śląska, spełnia je od lat. Nieustannie się uczy i szlifuje swoją wiedzę.
Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.
Co zrobić, kiedy nie stać nas na monster trucka lub inne wymarzone auto z górnej półki? Możemy je zbudować i sterować zdalnie. Sandra Frej od kilku lat popularyzuje swoje oryginalne hobby.
Sklep z wikliną na warszawskiej Pradze funkcjonował nieprzerwanie od 30 lat. W momencie, kiedy przyszła pandemia, z powodu braku klientów Sylwester Nejman postanowił zamknąć lokal. Nagła wyprzedaż asortymentu jednak odmieniła jego losy. Teraz interes 85-latka przejęły jego wnuczki. Jak im idzie?
Tomasz Kołodziejski od lat pasjonuje się parowozami, a miłością do pociągów zaraził także swojego bratanka Michała. Panowie wspólnie podziwiają maszyny, które jak twierdzą, mają duszę. "To zawsze było fascynujące" – powiedział młodszy pasjonat kolei.
Dorota Kopyść 15 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z haftowaniem. Następnie postanowiła wykorzystać tę umiejętność i zaczęła tworzyć haftowaną biżuterię. I tak jej hobby przerodziło się w prowadzenie firmy. W naszym studiu udowodniała, że haftować każdy może, a do nauki podstaw wystarczy jedynie 6 minut.
Jeszcze kilka lat temu w męskim świecie modelarzy pań w zasadzie nie było. Obecnie kobiety zajmujące się tym fachem można policzyć na palcach jednej ręki, mimo mniejszości swoją pracę wykonują precyzyjnie i fachowo. Jedną z nich jest sztukmistrzyni z Lublina, pani Beata Michoń.
Modelarstwo to hobby dla prawdziwych pasjonatów. Pan Stanisław dopiero na emeryturze zajął się budowaniem miniatur statków. Praca nad jednym modelem może potrwać nawet ponad pół roku. W Goleniowie naszego bohatera odwiedził Michał Nobis.
Niedawno w jednym z podwarszawskich ogrodów pojawił się wyjątkowy ptak. Dla wielu z nas byłoby to po prostu ładne stworzenie. Dla innych - cel, który trzeba zobaczyć. Informacja o owej sikorce lazurowej obiegła całą Polskę. Na drugi dzień na jej wizytę w karmniku czekało kilkudziesięciu twitcherów. Na czym polega ich hobby?
Cosplay, a dokładniej costume playing to po prostu zabawa w przebieranie. To jest jednak uproszczona definicja. Bo cosplayerzy spędzają wiele godzin na przygotowaniu specjalnych kostiumów, dopracowanych w każdym szczególe. Poznajcie niesamowite cosplayerki i niezwykłych cosplayerów!
Myśląc o cheerleaderkach na pewno większość z nas od razu wyobraża sobie kilkunastoletnie dziewczyny. Kto jednak powiedział, że to sport zarezerwowany wyłącznie dla nich? Na przekór temu wychodzą wicemistrzynie Polski z Biskupca. Cała ich drużyna składa się z matek.
Podcasty są formą przekazu audio, czasem wideo, które można odtwarzać w dowolnym czasie i miejscu. W ostatnich latach stały się one bardzo popularne. Dlaczego? Bo praktycznie każdy może je tworzyć. A jak wyróżnić się na tle konkurencji?
Jedni podróżują z rodziną, inni – samotnie, a Magda Mroczek-Stachowiak często zabiera ze sobą lalki, które ubiera w stroje ludowe danego kraju. O swojej niezwykłej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Rock and Roll to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych tańców. Muzyka, ruchy, jak i charakterystyczne ubranie i fryzury obecne są w kulturze masowej. Taniec przyciąga fanów na całym świecie, choć ze względu na trudne akrobacje niewielu zostaje prawdziwymi mistrzami Rock and Rolla.
Paulina Holtz na co dzień gra w produkcjach telewizyjnych i na deskach teatralnych. Swoje życie zawodowe dzielnie łączy z byciem mamą dwóch córek. Ponadto udaje jej się znaleźć czas na hobby. A lista jej pasji jest naprawdę imponująca!
Pandemia zmusiła nas, żebyśmy więcej czasu spędzali w domu. Warto więc zanurzyć się w kocyk z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką, by uciec do świata kolorowej rzeczywistości. A po jaką lekturę warto sięgnąć? Z tym pytaniem w naszym studiu zmierzyła się dziennikarka Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.
Niespełna 80-letni Franciszek Wiegand to jeden z najbardziej uznanych zegarmistrzów w południowej Polsce. Naprawia, konstruuje i konserwuje zegary niemal przez całe swoje życie. Nie wyobraża sobie bez tego codzienności. Ubolewa jednak, że nie ma komu przekazać swojej wiedzy.
Miał 13 lat, gdy zobaczył w kinie "Imperium kontratakuje". Właśnie wtedy zrodziła się u niego fascynacja światem "Gwiezdnych wojen" - postanowił tworzyć modele filmowych pojazdów. Buduje je od 20 lat, a wszystkie powstają z materiałów z recyklingu. Poznajcie śmieciowo-kartonowo-kosmiczny świat Macieja Kwolka.
Mieszkanka Gdańska kilka tygodni temu opublikowała w mediach społecznościowych nietypowy apel. Magdalena Piasecka zbiera pocztówki i poprosiła internautów o wysłanie jej nowych kartek. Odzew przerósł jej najśmielsze oczekiwania.
Adrianna Oksiuta zainteresowała się architekturą dzięki siostrze, która studiowała na Politechnice Warszawskiej. Początkowo myślała, że chce robić to samo, co Anna. I choć poszła w jej ślady, to znalazła swoją własną, niepowtarzalną drogę. Dzisiaj robi unikatowe przedmioty z żywicy, o czym opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN.
Emilia Fibic i Maksym Ivaneiko to młodzi tancerze, którzy w niebywale szybkim tempie podbijają kolejne parkiety. Ich pasja i zaangażowanie robią wrażenie na wszystkich wokół. Planują zostać mistrzami nie tylko Polski, ale i świata.
Dominik Święs to człowiek, dla którego Święta Bożego Narodzenia to nie tylko jeden, dwa czy trzy dni. U niego trwają cały rok, nawet w sierpniu. Jak to jest możliwe? Sprawdził nasz reporter Michał Nobis.
Jan-Krzysztof Duda zaczął grać w szachy, gdy miał zaledwie 5 lat. Już jako młody chłopiec odnosił pierwsze znaczące sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Zawodnik na swoim koncie ma już tytuł arcymistrza, a w 2020 pokonał także wybitną postać światowych szachów - Magnusa Carlsena. Jak wyglądała jego droga do kariery?
Weronika Kaniewska to uczestniczka ostatniej edycji "Top Model". Jako druga w historii programu otrzymała tzw. "złoty bilet". Dzięki wyjątkowej urodzie i ciężkiej pracy udało jej się dojść aż do finału. Choć nie wygrała show, otworzyły się przed nią drzwi do wielkiej kariery. Nastolatka chce jednak dzielić czas pomiędzy modeling a swoją największą pasję.