Łódzka przestrzeń do robienia idealnych selfie. "Można tu zrobić piękne zdjęcia, nie tylko z własnego telefonu"

Autor:
Adam
Barabasz
Spaceruj i rób selfie
Spaceruj i rób selfieDzień Dobry TVN
wideo 2/12

W Łodzi powstało niezwykłe miejsce, którego przeznaczeniem jest bycie idealnym tłem do selfie. 60 specjalnych boksów oferuje różnorodne aranżacje, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych zdjęć. Prawdziwy raj dla miłośników fotografii z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedził Robert Stockinger. Oczywiście nie zapomniał o telefonie.

Idealne tło do selfie

Trudno wyobrazić sobie dzisiejsze media społecznościowe bez selfie, których wymyślenie samowolnie przypisuje sobie Paris Hilton. Coś, co niegdyś było synonimem złego wychowania, stało się naszą codziennością. Nikogo nie dziwią już politycy i wielkie gwiazdy, fotografujące się przednim aparatem. Nieszkodliwa zabawa stała się podporą olbrzymiego przemysłu - tworzone są nawet specjalne kosmetyki, które pomagają przygotować perfekcyjny makijaż do cyfrowego autoportretu.

W dobrym selfie ważne jest nie tylko to, jak wygląda jego główny bohater, ale również co znajduje się za jego plecami. Nowo powstałe miejsce w Łodzi oferuje możliwość wykonania ponad 60 zdjęć w rozmaitych aranżacjach, które rozmieszczono na ponad 400 mkw.

- Możliwości jest dużo więcej - mówi jedna z właścicielek przestrzeni fotograficznej Oliwia Niewiadomska. - Wystarczy przyjść z fotografem, przyjaciółmi, rodzinką i można zrobić piękne zdjęcia, nie tylko z własnego telefonu - zaznacza.

Oryginalne selfie

Organizując swoją firmę, jej właścicielki zadbały, żeby wystój był niepowtarzalny.

- Nasze artystyczne dusze powiedziały, żebyśmy zrobili to sami. Większość aranżacji jest tworzonych przez nas, np. to "Candy" - Oliwia wskazuje na boks pełen słodyczy. - Te wszystkie lizaki, lody, lukier - to wszystko szlifowaliśmy, malowaliśmy i kleiliśmy - wylicza.

W tworzeniu niebanalnej scenografii najważniejsze było to, aby świetnie prezentowały się na zdjęciach.

- To jest podstawa zdjęć - podkreśla Joanna Szczygielska, wspólniczka Oliwii. - Soczewka potrafi bardzo oszukiwać. Robiliśmy aranżacje, które wyglądały świetnie na żywo, a w obiektywie kompletnie się to nie sprawdzało - dodaje.

Przy okazji Robert Stockinger przeszedł krótki kurs robienia perfekcyjnego selfie. Chcesz poznać rządzące nim zasady? Zobacz koniecznie materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości