zdjęcia

  zdjęcia

  Aleksandra Żebrowska oczekuje narodzin czwartego maleństwa. Wielki dzień nadchodzi dużymi krokami. W związku z tym influencerka opublikowała w mediach społecznościowych odważne zdjęcie, na którym eksponuje ciążowy brzuch i poprosiła fanów o pomoc w doborze imienia dla swojej pociechy. Jakie propozycje mieli internauci?

  W Łodzi powstało niezwykłe miejsce, którego przeznaczeniem jest bycie idealnym tłem do selfie. 60 specjalnych boksów oferuje różnorodne aranżacje, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych zdjęć. Prawdziwy raj dla miłośników fotografii z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedził Robert Stockinger. Oczywiście nie zapomniał o telefonie.

  Katarzyna Zielińska opublikowała w sieci romantyczne zdjęcia z mężem. W dniu urodzin aktorka złożyła ukochanemu piękne życzenia, a także wyznała swoje uczucia. Jak wygląda historia ich miłości?

  Fotografie jego autorstwa otrzymały specjalne wyróżnienie.

  Czym różni się fotografia od fotografiki? Czy fotografia jest sztuką? Ile w fotografii może być z malarstwa? Na wszystkie te pytania odpowiada historia Jana Bułhaka.

  Latanie dronem może sprawiać dużo frajdy. Aby tak się stało, trzeba nauczyć się podstawowych zasad pilotowania drona. Podczas pierwszego lotu warto lecieć wolno i przez cały czas trzymać palce na drążkach kontrolera. W początkowej fazie lotu najważniejsza jest orientacja drona.

  Trzech braci stworzyło algorytm i niezwykle praktyczną aplikację PhotoAID, która pozwala zamienić zwykłe selfie w profesjonalne, urzędowe zdjęcie biometryczne. Działają już na 4 kontynentach i w ponad 80 krajach na całym świecie. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział współtwórca aplikacji, Tomasz Młodzki.

  Coraz więcej kobiet decyduje się na sesje zdjęciowe tuż po przywitaniu dziecka na świecie. Nie inaczej było w przypadku dwóch pań, które doczekały się potomstwa. Wyjątkowy kadr budzi emocje i przykuwa uwagę.

  "Telefon ma ogromne możliwości".

  "Wszystkie te kobiety chcą tego samego"

  Katarzyna Tusk nieczęsto pokazuje zdjęcia swoich dzieci w sieci. Tym razem postanowiła zrobić wyjątek i zaprezentowała fanom oblicze urodzonej w sierpniu ubiegłego roku córeczki. Okazuje się, że miała niezwykły pretekst.

  Wojciech Męczyński jest fotografem podwodnym. Mężczyzna jest zafascynowany wielkimi morskimi ssakami i to właśnie im robi zdjęcia. Co jest takiego niezwykłego w tych zwierzętach? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.  

  Podczas wyjazdów na ferie czy na wakacje większość z nas chce mieć pamiątkę z wyjazdu w postaci zdjęć. Co ciekawe, aby wykonać dobrą fotografię wcale nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wystarczy aparat, który mamy w telefonie. Jak zrobić dobre zdjęcie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Victor Borsuk, fotograf i podróżnik.

  Maciej Dowbor podzielił się ze swoimi fanami fotografią wykonaną przez córkę. Zdjęcie wzbudziło niemałe poruszenie wśród fanów dziennikarza. Wśród komentarzy dominowały skojarzenia natury religijnej.

  Też tak macie?

  "Jaką dramę dziś kręcimy?"

  Mało kto może zobaczyć świat z takiej perspektywy, z jakiej widzi go Bogdan Mieżyński. Wykonuje zdjęcia mikroskopem, a najbardziej lubi fotografować mikrokryształy "wyhodowane" na szkiełkach, które powstały z substancji codziennego użytku.

  Pinterest jest znanym serwisem społecznościowym, który służy do zamieszczania obrazów. Na Pintereście można znaleźć inspiracje, porady, a wszystko pogrupowane tematycznie.

  Drony od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. W swojej pracy wykorzystują je także artyści, a robione z ich pomocą zdjęcia, zdobywają coraz większe uznanie. Drone Photo Awards to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej fotografii wykonanej właśnie dronem. Wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się także Polacy.

  Zmniejszanie zdjęć i obrazów przydaje nam się w wielu sytuacjach. Jeśli chcemy umieścić dany obraz na portalu społecznościowym albo zamieścić zdjęcie w internetowym kreatorze CV, często musimy je wcześniej zmniejszyć. Na szczęście proces zmniejszania zdjęć jest niezwykle prosty i szybki. Przedstawiamy sposoby, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia.

  Zdradziła, co najczęściej "ulepsza" i z jakich narzędzi korzysta.

  Fani: "Nic się nie zmieniłaś". 

  Ładne zdjęcia krajobrazów zdarzają się dwa razy dziennie: o zmierzchu i o świcie. Jeśli mamy plan sfotografowania konkretnego miejsca: krajobrazu górskiego, klifu nad morzem czy lasu, powinniśmy wstać naprawdę wcześnie. Na najwspanialsze światło do fotografii krajobrazu można liczyć, zanim na niebie pojawi się słońce. By mądrze zaplanować wyjście na plener, warto sprawdzić w kalendarzu czy na aplikacji, o której w danym dniu wschodzi słońce. Poświęcenie jest tego warte! Po wschodzie słońca jakość światła bardzo szybko spada. 

  Ola Maddams podbija Internet wyjątkowymi fotografiami. Mieszkająca w hrabstwie Buckinghamshire kobieta do tej pory dokumentowała życie afrykańskich zwierząt, jednak pandemia COVID-19 sprawiła, że postanowiła spróbować sił we własnym ogródku. Efekt zapiera dech w piersiach. 

  Wszystko co dobre, szybko się kończy. 1 września we wszystkich szkołach uczniowie usłyszeli pierwszy dzwonek. To oznacza, że kolejne miesiące upłyną im pod znakiem obowiązków, nauki i zadań domowych. Na pocieszenie dodamy tylko, że każdy z nas był kiedyś dokładnie w tym samym miejscu. Specjalnie dla naszych widzów Mateusz Hładki przygotował mały quiz. Rozpoznajecie te gwiazdy?

  Wiele osób zastanawia się, czy można wywołać zdjęcia z telefonu. Aparaty cyfrowe są coraz częściej zastępowane przez smartfony, a zdjęcia przechowuje się na nośnikach pamięci. Niektórzy jednak preferują fotografie w tradycyjnej, fizycznej formie, które można włożyć do albumu. Gdzie i jak wywołać zdjęcia z telefonu?

  Natalia Szroeder opublikowała na swoim instagramowym koncie zdjęcia z sesji plenerowej. Ich autorką jest Iga Lis. Pod postem od razu pojawiły się komentarze zachwyconych internautów, którzy komplementują urodę piosenkarki i talent fotografki.

  Choć gwiazdy chętnie dzielą się w sieci swoimi aktualnymi zdjęciami, to prawdziwą gratką są te sprzed lat. Co jakiś czas na swoich profilach w mediach społecznościowych, znane osoby umieszczają swoje stare fotografie, wykonane na długo przed erą filtrów, aparatów cyfrowych czy Instagrama. Dla fanów zobaczyć, jak wyglądały gwiazdy w czasach swojej młodości to nie lada okazja. Zwłaszcza, że niektóre fotografie zostały wykonane ponad ćwierć wieku temu.

  Z dziećmi nigdy nie ma nudy. Każdego dnia udowadnia to Belg Kenny Deus. Tata dwóch córek publikuje w mediach społecznościowych szalone zdjęcia z maluchami i w humorystyczny sposób daje upust swojej kreatywności. Jak narodził się pomysł na niestandardowe kadry?

  Zamieszczając w Internecie zdjęcia, na których widać twarz, niekoniecznie bierzemy pod uwagę, że w ten sposób upubliczniamy ważne informacje na swój temat. Dr Michał Kosiński, psycholog i wykładowca na Uniwersytecie Stanforda, w rozmowie z Marcinem Sawickim wyjaśnia, w jakim stopniu zwykły profilowy portret w mediach społecznościowych może posłużyć do odgadnięcia, kim jesteśmy.