Łódź

  Łódź

  O tym, że Antoś, jeden z jej synów nie żyje, Aleksandra Wojciechowska dowiedziała się podczas prywatnego badania USG. Tego refundowanego przez NFZ nie mogła się doprosić. Drugi synek, Jaś, urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i nigdy nie będzie samodzielny. Po sześciu latach śledztwa lekarki, które miały dbać o prawidłowy rozwój bliźniaczej ciąży, usłyszały zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia.

  Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.

  Łódź to miasto, w którym nie tylko można zobaczyć jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, ale również zwiedzić zabytki wyróżniające się piękną architekturą. Do tych ostatnich niewątpliwie należy największa i najbogatsza rezydencja fabrykancka w Polsce - pałac Izraela Poznańskiego. Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi? Sprawdził to Michał Cessanis.

  W Łodzi będzie można obejrzeć wystawę poświęconą inżynierskiemu geniuszowi Leonardo da Vinci. Jakie eksponaty zostaną wystawione? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  Po likwidacji rządowego programu wsparcia in vitro samorządy postanowiły wspierać finansowo pary starające się o dziecko tą metodą. Lokalne władze w Łodzi robią to już od roku. Ile par zgłosiło się do tamtejszego programu? Jaki był odsetek ciąż? Kto może wziąć udział w programie? Do ilu prób refundowanych można przystąpić? Jaka jest szansa na zajście w ciążę po trzech próbach? I jakie inne miasta wspierają finansowo in vitro? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ginekologa dr hab. n. med. Michała Radwana z Centrum Leczenia Niepłodności w Łodzi.

  W Łodzi ruszyła 7. edycja Transatlantyk Festival. Jedną z gwiazd, która się tam pojawi jest amerykański aktor Edward Norton. Jakie inne atrakcje przygotowali organizatorzy? Z kompozytorem, dyrektorem i twórcą festiwalu Janem A.P. Kaczmarkiem oraz francusko-australijskim scenarzystą i reżyserem Philippe Mora rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Co reżysera łączy z Polską?

  Jesienią tego roku odbędzie się premiera serialu Ultraviolet. Zagrają w nim polscy aktorzy, m.in. Agata Kulesza i Bartłomiej Topa. W pracę nad serialem zaangażowana jest również światowej sławy scenarzystka Wendy West. Kim jest bohaterka produkcji? Ile serial będzie miał odcinków? W jakim polskim mieście kręcone są sceny? Wendy West gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Do polskich miast dofinansowujących zabieg in vitro dołączyła właśnie Warszawa. Kto otrzyma pieniądze? W Łodzi podobny program już funkcjonuje. Jak wygląda to w praktyce? O in vitro i warunkach, które trzeba spełnić, by otrzymać przynajmniej częściową refundację zabiegu mówił w Dzień Dobry TVN dr hab. n. med. Michał Radwan. Lekarz ze Szpitala Leczenia Niepłodności w Łodzi powiedział również o tym, kto ma największe szanse na spłodzenie dziecka tą metodą oraz o wiążącym się z zabiegiem ryzykiem.

  W Łodzi na Piotrkowskiej 3 stłuczone lustro nie przynosi pecha! Dlaczego? Sprawdził to prezenter pogody Bartek Jędrzejak. Podoba Wam się "kamienica oblana srebrem"?