Łódź

  Łódź

  - Mam nadzieję, że zostanę zapamiętany nie tylko jako koszykarz, ale także ten, który odmienił życie kilku osób - mówi bohater programu "Kulisy sławy".

  Do groźnych wypadków z udziałem maluchów dochodzi regularnie w Łodzi.

  W Łodzi powstało niezwykłe miejsce, którego przeznaczeniem jest bycie idealnym tłem do selfie. 60 specjalnych boksów oferuje różnorodne aranżacje, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych zdjęć. Prawdziwy raj dla miłośników fotografii z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedził Robert Stockinger. Oczywiście nie zapomniał o telefonie.

  Trwa obława na zdziczałą watahę.

  Izabela Grzelak od lat opiekuje się poważnie chorą córką, która z powodu ciężkiego porażenia mózgowego, nie mówi, nie siedzi i jest zdana na ciągłą pomoc.

  Opublikowane w sieci zdjęcie może przestraszyć.

  28-latka pokonała zabezpieczenia ustawione przez pracowników ogrodu zoologicznego. Dlaczego to zrobiła?

  Marianna i Włodzimierz są właścicielami nieruchomości w centrum dużego miasta. Mieszkają jednak bez prądu, wody i ogrzewania. Za taki stan rzeczy obwiniają urzędników.

  Jakie zwierzęta można zobaczyć?

  Pałac Herbsta jest jedną z najpiękniejszych rezydencji fabrykanckich w Polsce. Miejsce to odwiedził Bartek Jędrzejak, skąd prezentował pogodę. Co go ujęło?  Pałac Herbsta to miejsce niezwykłe

  Co tym razem wydarzy się podczas podróży przez Atlantyk? O tym opowiedziały uczestniczki modelka Renata Kaczoruk i piosenkarka Natalia Przybysz w Dzień Dobry TVN.

  "Naszą bronią jest słowo".

  Większość województw ma już ferie za sobą, jednak w łódzkim uczniowie dopiero zaczną swoją zimową przerwę od zajęć. Z tej okazji warto poznać atrakcje, które można zaoferować swojemu dziecku. Sprawdź, kiedy wypadają ferie w województwie łódzkim i co warto tam zwiedzić.

  Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

  Do makabrycznego odkrycia doszło na jednym z łódzkich osiedli. W śmietnikowej altance znaleziono zwłoki noworodka zawinięte w reklamówkę. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości rodziców dziecka.

  "To miejsce unikatowe w skali Europy".

  Jak mówi reporter Filip Chajzer, istnieje utarty stereotyp, że kiedy miasto Łódź pojawia się w mediach, to ktoś musiał coś przeskrobać. Tymczasem, kilka tygodni temu dziennikarz przyjechał do Łodzi i zupełnie jej nie poznał. Wtedy pojawił się pomysł na ten materiał. Co zmieniło się w Łodzi?

  Towarzyszyła jej znana przyjaciółka

  Zrozpaczona matka: "Żadna kara, a ja nie mam dziecka"

  Barbara Połomska nie żyje. O jej śmierci poinformowała Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi, z którym aktorka była związana przez 64 lata swojej scenicznej kariery.

  Właściciel mieszkania, które od wielu lat wynajmuje pani Jadwiga, pewnej soboty zabrał drzwi wejściowe. Schorowana 77-latka nie może teraz wychodzić, a nocą czuwa przy świeczce. Kobieta zaalarmowała reporterów programu Uwaga! TVN.

  Tym razem Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła loft w pofabrycznym kompleksie w Łodzi. Ma on 99 metrów kwadratowych, a widzowie Dzień Dobry TVN mogli zobaczyć jego wyjątkowy fragment: salon połączony z kuchnią, antresolę i taras.

  Zabijali pacjentów z zimną krwią, a następnie informacje o zgonach sprzedawali zakładom pogrzebowym. Zbrodnie łódzkich "łowców skór" wstrząsnęły całą Polską. Sanitariusze dla kilkuset złotych byli w stanie poświęcić ludzkie życie. Kiedy dziennikarze wpadli na trop sprawy, myśleli, że chodzi o łapówki. Prawda ich przytłoczyła.

  Wiosna w pełni zawitała do łódzkiego zoo. To właśnie stamtąd Tomasz Zubilewicz zapowiadał prognozę pogody. Przy okazji sprawdził, co słychać u myszojelenia, o którym rozpisywały się wszystkie media w Polsce.

  O tym, że Antoś, jeden z jej synów nie żyje, Aleksandra Wojciechowska dowiedziała się podczas prywatnego badania USG. Tego refundowanego przez NFZ nie mogła się doprosić. Drugi synek, Jaś, urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i nigdy nie będzie samodzielny. Po sześciu latach śledztwa lekarki, które miały dbać o prawidłowy rozwój bliźniaczej ciąży, usłyszały zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia.

  Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.

  23 marca o godzinie 9:00 odbyło się spotkanie Anny Paligi z Komisją Antymobbingową i Antydyskryminacyjną Szkoły Filmowej w Łodzi. - Rozmowa dotyczyła zagadnień przedstawionych w piśmie i miała na celu doprecyzowanie postawionych zarzutów – czytamy w komunikacie.

  Mariusz Jakus grał w profesjonalnym teatrze u boku wybitnych artystów jeszcze przed ukończeniem Akademii Teatralnej. Ogólnopolską popularność przyniosła mu rola w filmie "Samowolka". Teraz aktor opowiedział w Dzień Dobry TVN o swoich najlepszych produkcjach, a także przyjaźni z Robertem Więckiewiczem.

  6 tysięcy za ogrzewanie. Niemożliwe? Niestety możliwe. Mieszkańcy bloku spółdzielczego w Łodzi dostali bardzo wysokie rachunki za ciepło. Jaka jest tego przyczyna i co można zrobić w tej sytuacji?

  Michał Szewczyk, znany aktor teatralny, filmowy i serialowy, odszedł w wieku 86 lat. Miał na koncie ponad 120 postaci, które stworzył na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego. Największą popularność przyniosły mu ekranowe role w filmach i serialach.