selfie

  selfie

  Mateusz Damięcki słynie z doskonałego poczucia humoru, dzięki któremu często udaje mu się rozbawić fanów na Instagramie. Tym razem pochwalił się w sieci fotografią, na której zapozował z figlarną miną i zmierzwionymi włosami. Uwagę internautów przykuło podobieństwo aktora do znanego polskiego artysty.

  Niektórzy ludzie mają szczęście – na każdym zdjęciu wyglądają bardzo dobrze. Mówi się wtedy o nich, że są fotogeniczni, albo po prostu, że aparat czy kamera ich lubi. Co jednak zrobić, kiedy nie jesteśmy zadowoleni ze swoich zdjęć?

  W najnowszej sztuce gra 30-letniego informatyka, który ciągle mieszka z rodzicami. Jak uważany za ikonę stylu Filip Bobek radzi sobie z tym, że na scenę mysi wyjść nieuczesany i w dresie? Co wie o selfie? Spytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Po co robimy selfie? Dlaczego tak chętnie publikujemy nasze zdjęcia na stronach społecznościowych? Gdzie leży granica między dobrym smakiem a internetowym ekshibicjonizmem? W Dzień Dobry TVN socjolog Tomasz Sobierajski i blogerka modowa Tamara Gonzalez Perea powiedzieli, dlaczego łatwiej być fajnym w Internecie niż w rzeczywistości.

  Niedawno Jessica Mercedes umieściła w sieci zdjęcie, na którym widać ją i Kim Kardashian. W internecie selfie wywołało niemałe poruszenie. Jak doszło do spotkania Jessici i Kim? Czy to prawda, że blogerka musiała zapłacić, by amerykańska celebrytka zapozowała? Miały okazję porozmawiać? Co blogerka przeznaczyła na aukcję WOŚP? Jessicę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Jakiś czas temu telewizja TVN ogłosiła konkurs na najlepsze selfie. Jego laureatem został Jakub Witos. W Dzień Dobry TVN powiedział, kto namówił go na udział w konkursie, gdzie zostało zrobione zwycięskie selfie i na co przeznaczy nagrodę. Mogliśmy też zobaczyć zwycięskie zdjęcie i inne fotografie naszego gościa. Jakub miał pewien problem z odebranie nagrody - zobaczcie dlaczego :)

  Osoby korzystające z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu stanowią duże zagrożenie dla innych kierowców. Okazuje się bowiem, że przy rozmawianiu przez komórkę, wykonywaniu selfie, czy pisani sms-ów w trakcie jazdy ryzyko wypadku wzrasta aż o 30 proc. O konsekwencjach korzystania z telefonu podczas prowadzenia auta rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prezesem Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Januszem Popielem i psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.

  Z krótką wizytą w Polsce przebywa gość Dzień Dobry TVN - wybitny polski fotograf na co dzień mieszkający w Nowym Jorku - Ryszard Horowitz. Zapytaliśmy go o współczesną fotografię. Co myśli o modzie robienia selfie i umieszczania zdjęć w Internecie? Czy powinna istnieć bezwzględna wolność dla każdego artysty?

  Niepozorne selfie stanowią spore zagrożenie dla życia. Zwykłe robienie "zdjęć z rąsi" zabiło w tym roku więcej osób niż rekiny. Dlaczego robimy selfie? Czy to wynik tego, że jesteśmy generacją ludzi niedopieszczonych i lubimy się wykąpać w "lajkach"? Dlaczego głupie rzeczy zyskują największą popularność w internecie? Zapytaliśmy o to psycholog Małgorzatę Chorzewską, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W czwartek w Dzień Dobry TVN jedna z najbardziej emocjonujących informacji: woda na Marsie - czy istnieją tam jakieś formy życia? Następnie Krystyna Janda - "człowiek instytucja" i wspaniała aktorka. Oprócz tego serialowi przystojniacy o tym jak opuścili "Na Wspólnej" na rzecz podróży do Azji. A na koniec: czy to jest tego warte?! Dlaczego ryzykuje się życiem, aby zrobić sobie wymarzone "selfie"? Bądźcie z nami o 8.00!

  Miranda Kerr, Gwen Stefani, Gisele Bündchen - te gwiazdy odważyły się udostępnić zdjęcia, na których karmią dziecko piersią. W ten sposób zapoczątkowały nowy trend. Czy w Polsce, gdzie wciąż toczy się dyskusja na temat publicznego karmienia piersią, przyjmie się moda na #brelfie? Jakie korzyści przynoszą tego typu zdjęcia? I czemu mają służyć selfie z laktatorem? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły Anna Komaszyńska, konsultantka laktacyjna oraz Magdalena Modra, modelka, prezenterka, mama dwóch córek.

  Selfie wykonane przez Klaudię Cechini znalazło się - obok kultowych zdjęć znanych fotografów - w brytyjskim albumie obejmującym 200 lat historii fotografii. Jak do tego doszło? Jak zrobiła zdjęcie wybrane przez Toma Anga - autora wspomnianego albumu? Skąd Klaudia czerpie pomysły na swoje zdjęcia? Gdzie miała swoje wystawy?

  Ucharakteryzowany Dawid Woliński, wystawiając na próbę swoje ego, wybrał się do jednej z warszawskich galerii handlowych, by przeprowadzić test wiedzy o modzie. Trochę mu w tym pomogliśmy. Czy został rozpoznany i co myślą o nim ludzie? Czy Dawid Woliński ma do siebie dystans? Czym się zajmuje i dlaczego nieustannie robi sobie selfie?

  Robienie zdjęć z "rąsi", czyli tzw. selfie jest teraz bardzo modne. Jedna z brytyjskich firm postanowiła wykorzystać tę modę i postanowiła zorganizować kurs, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak robić selfie. Ile będzie kosztował miesięczny cykl wykładów? A może wystarczy skorzystać z rad Łukasza Jakóbiaka i Marta Wierzbicka, którzy już mają dużą wprawę w robieniu tego typu zdjęć?

  Według amerykańskich psychiatrów zrzeszonych w the American Psychiatric Association częste robienie selfie i umieszczanie go w sieci może świadczyć o poważnych zaburzeniach psychicznych. Czy to oznacza, że miliony osób, które robią sobie zdjęcia z ręki mają problemy psychiczne? O zdanie zapytaliśmy: dziennikarkę Dzień Dobry TVN Anię Wendzikowską, psychoterapeutkę Annę Czarnecką i fotografa Mikołaja Komara.

  Czy w showbiznesie jest miejsce na przyjaźń, czy aktorki wbijają sobie nóż w plecy? O kobiecej przyjaźni rozmawialiśmy z Martą Żmudą -Trzebiatowską i Anną Cieślak. Jak jest ich recepta na przyjaźń idealną? Czy panie, wolą wyjść na randkę, czy spotkać się z przyjaciółką i co w takiej sytuacji zrobiłby Bartek Węglarczyk? :)

  Wiecie co to "selfie"? Wrzucacie swoje "sweet focie" na portale społecznościowe? O sztuce robienia zdjęć "z rąsi" rozmawialiśmy z Dawidem Wolińskim, Zuzanną Kołodziejczyk i socjologiem dr. Jackiem Wasilewskim.