Początek firmy braci Młodzkich
Tomasz Młodzki z dwójką swoich braci, Rafałem i Marcinem, założyli firmę w 2012 roku. Początkowo zajmowali się produkcją fotokabin, które budowali w garażu. Potem postanowili przyjąć wyzwanie rzucone przez europejskiego lidera rynku fotokabin, który twierdził, że nie dadzą rady stworzyć fotokabin do robienia zdjęć biometrycznych, bo kilkudziesięciu inżynierów pracowało nad tą technologią 20 lat. Oni zrobili to w pół roku i stworzyli pierwsze w Polsce urządzenia rodzimej produkcji.
- Później pomyśleliśmy sobie, że można byłoby pójść krok, albo parę kroków dalej i zbudować, stworzyć taką aplikację, która umożliwia już wykonanie zdjęcia samodzielnie, bez studia, bez fotografa, bez specjalistycznej wiedzy, samemu w domu np. na kanapie czy w biurze, co jest bardzo ważne w tych czasach, kiedy ludzie są zajęci, nie mają czasu - mówił Tomasz Młodzki w Dzień Dobry TVN.
Aplikacja PhotoAID
Ich firma szybko się rozrosła. Zespół w ciągu 2 lat wzrósł z kilkunastu osób do ponad 100. Na rynek fotografii biometrycznej udało im się wpuścić trochę technologii, co się bardzo dobrze przyjęło. Mają już klientów w ponad 80 krajach na 4 kontynentach. Ich głównym rynkiem są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy. Była wśród nich także Rosja, ale w związku z wojną, wycofali się z kraju Władimira Putina. A jak działa ich aplikacja?
- Zrobienie zdjęcia do dowodu, prawa jazdy czy paszportu jest dziecinnie proste, bo wystarczy wziąć sobie telefon, ustawić go na wysokości twarzy, nie przejmować się zupełnie tłem. Jedyne, na co można zwrócić uwagę, to to, żeby twarz była równomiernie oświetlona. Wtedy robimy sobie zdjęcie i resztą zajmuje się w naszym przypadku aplikacja - tłumaczył Tomasz Młodzki.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Polak o swojej pracy dla NASA. "Często odkrywamy ponad 40 obiektów jednej nocy"
- Rosyjskie ataki hakerskie na media społecznościowe Polaków. "Ta skala jest bardzo duża"
- Najpopularniejsi szpiedzy w popkulturze. "Fascynuje nas to, ile dobrze przekazana informacja potrafi zmienić"
Autor: Sabina Zięba
Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News