aplikacja

  aplikacja

  Studenci opracowali grę mobilną, która jest wsparciem w opiece psychiatrycznej dla dzieci w wieku od 8 do 12 roku życia. Lekarze będą mogli przepisywać ją na receptę. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Waryszak, współtwórca startupu "Calmsie".

  Słoneczna wiosna trwa. Obecnie mamy doskonałe warunki do pieszych wędrówek, grillowania, odpoczynku na działce itd. Wśród gadżetów, które umilą ten czas, warto mieć przydatne aplikacje. Dostępne są do pobrania bezpłatnie w Google Play. Polecamy 3.

  Z polskiej aplikacji mObywatel korzysta obecnie już 7,5 mln użytkowników. Jej twórcy właśnie poinformowali o nowych usługach, które pojawią się w tym narzędziu.

  Rozszyfrowanie składu poszczególnych produktów to nie lada wyzwanie dla konsumentów. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się Kosmopedia.

  Ban na Messengerze zdarza się wielu użytkownikom tego komunikatora, czasami nie wiadomo z jakiego powodu. Za co można go otrzymać? Jak długo może potrwać blokada? Jak tego uniknąć?

  Trzech braci stworzyło algorytm i niezwykle praktyczną aplikację PhotoAID, która pozwala zamienić zwykłe selfie w profesjonalne, urzędowe zdjęcie biometryczne. Działają już na 4 kontynentach i w ponad 80 krajach na całym świecie. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział współtwórca aplikacji, Tomasz Młodzki.

  Sklep Play poprzez funkcję Play Protect wysyła powiadomienia z informacjami i prośbą o usunięcie z telefonu aplikacji Vanced Manager. Google uznał ją za niebezpieczną, stąd u użytkowników, którzy ją zainstalowali, pojawiło się powiadomienie o zagrożeniu. Co to za aplikacja i dlaczego jest niebezpieczna?

  Na blogu jednego z najpopularniejszych komunikatorów – Messenger, pojawiła się informacja, że zostaną wprowadzone nowe funkcje ułatwiające jego działanie. Na czym dokładnie polegają?

  Fuelio to aplikacja paliwowa stworzona w Polsce. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność w Europie i na świecie, zostawiając konkurencję w tyle. Jak działa Fuelio?

  Aplikacja do zamawiania przejazdów umożliwiła swoim użytkowniczkom korzystanie z usługi „Dla niej”. Dzięki temu będzie możliwość zamówienia taksówki z kierowczynią. Ma to na celu nie tylko promowanie kobiet w „zawodach postrzeganych jako męskie”, ale również podniesie komfort i poczucie bezpieczeństwa użytkowniczek. 

  Niedwuznaczne propozycje i molestowanie. O agresji w przewozach zamawianych przez aplikację opowiedziało reporterom programu Uwaga! TVN kilka młodych kobiet. Ich relacje są wstrząsające.

  Ruszyła platforma uaSOS.org łącząca osoby uciekające przed wojną z Polakami oferującymi nocleg. - O ponad połowę więcej Ukraińców korzysta z aplikacji, niż dostępnych jest mieszkań w bazie - alarmuje Jagoda Trela, współinicjatorka akcji. Jak można pomóc potrzebującym? Gdzie dodać ogłoszenie?

  Google poinformowało, że wprowadzi do Androida nowe ostrzeżenia związane z sytuacją w Ukrainie. Posiadacze smartfonów na terenie całej Ukrainy będą otrzymywać alerty o nalotach samolotów. O utworzenie takiej funkcji poprosiły ukraińskie władze.

  Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie każdy chce pomóc, jednak dotychczas brakowało jednego systemu łączącego potrzebującego z oferowaną pomocą. Teraz pojawiła się rozbudowana aplikacja Ratownik, w której każdy obywatel Ukrainy przekraczając granicę, może zlokalizować miejsca wsparcia. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Aleksandra Eljasińska z Polskiej Organizacji Ratowniczej.

  Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.

  Internet to niezastąpione narzędzie komunikacji i cenne źródło wiedzy, ale także pełna zagrożeń przestrzeń, która może negatywnie wpływać na rozwój dzieci. Młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w cyfrowym świecie, potrzebują wsparcia dorosłych. Jak odpowiedzialnie kontrolować aktywność najmłodszych w sieci, a tym samym chronić ich przed wpływem szkodliwych treści?

  Apostazja, czyli oficjalne, udokumentowane wystąpienie z Kościoła Katolickiego zyskuje w Polsce w ostatnich latach coraz większą popularność. Dostępna w Google Play aplikacja AppOstazja ma pomóc w przejściu tego procesu.

  Informatyzacja jest siłą napędową która umożliwia tworzenie nowych form aktywności nie tylko produkcyjnych ale sprzyja także rozwojowi systemów informatycznych.

  W dzisiejszych czasach ludziom coraz bardziej zależy na sprawnym robieniu zakupów, a także innowacyjnych rozwiązaniach. Naprzeciw temu wychodzi multibrand MODIVO, który jest pionierem Fashion-Tech na polskim rynku. W jaki sposób skutecznie dba o sumę wszystkich doświadczeń, emocji i przeżyć klienta?

  Skąd ją pobrać?

  WhatsApp od 1 listopada przestanie działać na starszych smartfonach z systemem Android. Dotyczy to wielu modeli takich producentów jak Samsung, LG, Sony czy Huawei. Sprawdź dokładną listę urządzeń.

  Snapchat to aplikacja, której używamy od dawna. Posiada jednak funkcje, z których wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

  W IT liczą się oryginalne pomysły trafiające w potrzeby użytkowników. Na takowe wpadło pięć zdolnych Polek, które stworzyły bardzo ciekawe aplikacje. Z czego wynika niezwykłość tych projektów? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale.

  Oszuści nie ustają w wymyślaniu nowych sposobów na to, by przechwycić nasze dane osobowe i pieniądze. Po metodzie na wnuczka, loterię czy pracownika banku, teraz wysyłają fałszywe sms-y z informacją o wyznaczeniu kolejnej daty szczepienia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by nie zainstalować złośliwej aplikacji, która umożliwi przestępcom dostęp do bankowości elektronicznej i serwisów społecznościowych.

  Popularne influencerki reklamują aplikację, która umożliwia śledzenie znajomych. Dzięki niej można poznać adres zamieszkania, aktualne miejsce przebywania, a nawet sprawdzić stan baterii smartfona drugiego użytkownika. - Czy to na pewno dobry pomysł? – pyta Tomasz "REVO" Bagiński.

  Stefan Batory jest twórcą popularnej w Polsce i na całym świecie aplikacji do rezerwowania usług z sektora zdrowia i urody. Biznesmen pochodzący z Kolbuszowej na Podkarpaciu na co dzień mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej. O swoim sukcesie opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  W dzisiejszych czasach zamawiamy, kupujemy i konsumujemy coraz więcej. Niestety w związku z tym zwiększa się zjawisko marnotrawienia żywności. Ile razy wyrzuciliście coś z lodówki, bo było już przeterminowane, nieświeże bądź niedobre? Świadome zakupy są kluczem do sukcesu, pomocna może być także nowa aplikacja, która za niewielką cenę pozwala nam zaopatrzyć się w posiłki na cały dzień i wesprzeć lokalne restauracje.

  Mężczyźni postanowili na własną rękę wymierzyć kobietom sprawiedliwość. Na portalach randkowych posługują się skradzioną tożsamością i w ten sposób oszukują płeć przeciwną. Akcja zyskuje na popularności na portalu Wykop.pl.

  SMS-y straszą adresatów odcięciem prądu z jednodniowym wyprzedzeniem. Klikając w podany w wiadomości link, traci się nie tylko pieniądze, ale także dane. PGE wie już o tej sprawie i ostrzega przed oszustwami.

  Przed nami sezon urlopowy, więc to najwyższy czas, by się do niego odpowiednio przygotować. W dobie pandemii to szczególnie ważne. Wybierając się w podróże – zarówno te bliższe, jak i dalsze – warto mieć pod ręką internetową książeczkę zdrowia. Dlaczego?