Robert Stockinger

  Robert Stockinger

  Okazuje się, że przygotowania do sezonu narciarskiego można rozpocząć bez obecności śniegu. Pomaga w tym dyscyplina sportowa o nazwie inline alpine. Na czym polega? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak, trenerka narciarstwa, ale także zawodniczka młodego sportu.

  Wzruszająca historia bocianiej rodziny z Czech poruszyła media. Para ptaków wychowywała razem czworo młodych. Niestety, pewnego dnia samica zaczepiła się o linie wysokiego napięcia i zginęła na miejscu. Obecnie tata-bocian sam wychowuje dzieci. Czy młode mają szansę przetrwać? O tym rozmawialiśmy z Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego.

  Hubert Hurkacz to pierwszy polski zawodnik, któremu udało się zwyciężyć w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. W finałowym meczu zagrał z Włochem Janikkiem Sinnerem, pokonując go w dwóch setach. 24-letni wrocławianin znalazł dla nas chwilę, by opowiedzieć o swoim niedawnym sukcesie - największym w historii męskiego tenisa w naszym kraju.

  Wszystko wskazuje na to, że niebawem nie psy, a koty, będą najlepszymi przyjaciółmi człowieka, gdyż będziemy rozumieć ich mowę. Jak to możliwe? Javier Sanchez razem ze swoim zespołem wynalazł aplikację, która tłumaczy kocie sygnały na ludzki język. Robert Stockinger porozmawiał z programistą o nowoczesnej technologii, która umożliwia komunikację z czworonogiem.

  W górach każdy z nas powinien wypoczywać i oddychać świeżym powietrzem, jednak w okresie grzewczym trujemy się dymem z kominów. Nie tylko klimat i atmosfera zimy unoszą się tam bowiem w powietrzu, ale także smog. Naprzeciw temu wyszedł inżynier Bartłomiej Zubek, który udowadnia, że górale nie tylko idą z duchem czasu, ale wyznaczają nowe trendy w budownictwie i nowoczesnych technologiach.

  Niezwykłe stoły z kolorowymi elementami żywicy to zasługa pana Amadeusza Kotrysa. Mężczyzna zainspirowany jednym z projektów znalezionym w sieci postanowił sam wykonać podobny mebel. Pierwsze doświadczenia z deskami i barwnikami niespodziewanie zamieniły się w wielką pasję. Obecnie Amadeusz wykonuje profesjonalne stoły dla znajomych. Nam zdradził, na czym polega jego praca.