W Salzburgu odbyły się wyjątkowe zawody. Pasjonaci z kilkudziesięciu krajów przybyli do austriackiego miasteczka, by rywalizować o tytuł mistrza świata w rzucaniu samolotów z papieru. W gronie śmiałków znalazł się Maciej Mazur, który z imponującym wynikiem 53.55 m zajął 4. miejsce w kategorii rzut na odległość. W Dzień Dobry TVN reprezentant Polski opowiedział o zaletach niezwykłej dyscypliny.
Mistrzostwa świata w rzucaniu papierowymi samolotami
Niewielki samolot z papieru może okazać się przepustką do sukcesu. Przekonał się o tym Maciej Mazur, który podczas mistrzostw świata w Salzburgu wywalczył 4. miejsce w kategorii rzut na odległość. Skonstruowany przez niego aeroplan poszybował na odległość 53.55 m. Zawodnik musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, by zakwalifikować się do finału rywalizacji i osiągnąć tak imponujący wynik.
- Wyrzut jest bardzo mocny i szybki. Trzeba nadać samolotowi jak największą prędkość. Ruch obręczą barkową jest bardzo szybki i energiczny. Mam problemy z barkiem od początku rzucania samolotami - przyznał Maciej Mazur w Dzień Dobry TVN.
Samolot z papieru - jak go zrobić?
W rzucaniu papierowymi samolotami bez wątpienia liczy się odpowiednia technika. Okazuje się jednak, że nie bez znaczenia pozostaje także konstrukcja niewielkiego statku powietrznego. Istotną rolę odgrywa chociażby kształt jego skrzydeł czy kadłuba.
- Możemy zrobić samolot akrobacyjny, który będzie machał skrzydłami lub samolot, który będzie się utrzymywał długo w powietrzu - wyjaśnił Maciej Mazur, zachęcając tym samym do składania własnych szybowców z papieru.
Jak zrobić samolot z kartki formatu A4? Dowiesz się tego z naszego materiału.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Geniusz w spektrum autyzmu ma ponadprzeciętną pamięć. "Jest to wspaniały dar"
- Amerykanie pochylili się nad tematem UFO. "Rocznie mamy setki doniesień o takich obiektach"
- W branży technologicznej nadal nie ma wielu kobiet. "To nie są bariery natury poznawczej"
Autor: Magdalena Brzezińska
Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News