Mistrzostwa Świata

  Mistrzostwa Świata

  Fani piłki nożnej nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Właśnie trwa Euro, a pod koniec listopada 2022 roku w Katarze odbędą się mistrzostwa świata. Niestety, nie wszyscy miłośnicy futbolu będą mogli oglądać mecze z trybun. Dla kogo wstęp na imprezę nie będzie możliwy?

  Anita Werner zaczęła prowadzić swój nowy autorki cykl pt. "Tokio. Cena sukcesu". W najnowszym odcinku porozmawiała z Adamem Kszczotem, mistrzem świata w biegu w hali na 800 metrów. Okazało się, że treningi 31-latka przekraczają granice fizycznych możliwości. - Nie można otworzyć oczu, zdarzają się wymioty, nie można wstać - mówi sportowiec. W komentarzach internauci nie kryją podziwu, ale też wątpliwości.

  Po rewelacyjnym meczu z Brazylią, w finale Mistrzostw Świata, nasi siatkarze obronili tytuł! Wczoraj wrócili do Polski. Na lotnisku witały ich tłumy kibiców i ... Filip Chajzer! Jak czują się się nasi mistrzowie i jakie mają teraz marzenia?

  Podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w lotach balonem na ogrzane powietrze Daria Dudkiewicz-Goławska zdobyła złoto. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby przybliżyła nam tę dyscyplinę sportu. Co Darię ujęło w lotach balonem? Jakie niebezpieczeństwa czyhają w powietrzu na baloniarza? Czy lot można precyzyjnie zaplanować?

  Kazimierz Górski był selekcjonerem kadry Polski w piłce nożnej w latach 1970-1976. To pod jego kierownictwem nasza reprezentacja osiągnęła największe sukcesy w historii polskiego futbolu - zdobyła złoty medal olimpijski w 1972 roku, trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w 1974 roku i srebrny medal olimpijski w 1976 roku. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy syna trenera Górskiego - Dariusza. Co jego zdaniem pomogło Panu Kazimierzowi odnosić sukcesy? Obok niego na kanapie usiadł Kazio Górski-Biały - prawnuk Kazimierza Górskiego. Zapytaliśmy go, czy widział sławny mecz na Wembley, podczas którego Anglia zremisowała z Polską, dzięki czemu nasza reprezentacja awansowała do turnieju finałowego mistrzostw świata? Jego koledzy wiedzą, że jest prawnukiem sławnego trenera?

  Paraolimpijka Joanna Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim Wygrała bieg na 1500 m podczas odbywających się w Londynie Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. O tym wyczynie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Jak wygląda ich współpraca na bieżni? Jakie zasady obowiązują w biegu niewidzących sportowców z przewodnikami? Dlaczego Joanna biega w czarnej opasce? Z jakiego powodu biegaczka traci wzrok?

  Po nieudanym występie na igrzyskach w Rio de Janeiro, Kamila Lićwinko rozważała zakończenie kariery sportowej. Na szczęście, nie poddała się! W tym roku, w Londynie zdobyła upragniony medal. Jest pierwszą w historii Polką, która stanęła na podium Mistrzostw Świata w skoku wzwyż. Marcinowi Mellerowi i Kindze Burzyńskiej opowiedziała o trudzie przygotowań, radości, którą przynosi sukces, oraz o pracy i życiu z mężem-trenerem. Pani Kamilo: gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

  Piotr Żyła założył się z burmistrzem Wisły o to, że przywiezie medal z Mistrzostw Świata w Lahti. Skoczek zdobył na mistrzostwach 2 medale, więc wybrał się do burmistrza, aby ustalić szczegóły dotyczące wygranej - ma wybrać zespół, który wystąpi w wiślańskim amfiteatrze. Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła Żyle podczas pertraktacji. Co prawda burmistrz nie zgodził się na Madonnę, ale skoczek miał zapasowy plan - postanowił zaproponować swój ulubiony zespół. Zobaczcie jaki!

  W połowie września br. w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Świata w wspinaczce. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: prowadzenie, bouldering, czasówki. W tej ostatniej złoty medal zdobył Polak Marcin Dzieński. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Jak wspomina zawody? Dlaczego wybrał wspinaczkę na czas? Ile czasu potrzebuje na regenerację? Zobaczcie, czy przy naszych kamerach pobił swój rekord.

  Ostatnie Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Pekinie były dla nas bardzo ekscytujące. A to za sprawą polskich sportowców, którzy z powodzeniem walczyli tam o medale. Jak naszych medalistów wspierają ich rodziny? Czy zwycięstwa rekompensują wszystkie wyrzeczenia? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Aleksandra Wiśnik - narzeczona Piotra Liska, Beata Lisek - mama Piotra, Zofia Sipa - ciocia Adama Kszczota, Iwona Pawłowska - matka chrzestna Adama i Katarzyna von Engel - partnerka Piotra Małachowskiego?